Najnowsze

Najnowsze

Lubitz był przekonany, że ślepnie. Przez pięć lat odwiedził 41 lekarzy

Andreas Lubitz, który najprawdopodobniej z rozmysłem rozbił samolot pasażerski w Alpach, był przekonany że ślepnie i jego świat się „wali”. Seryjnie chodził na konsultacje do lekarzy, którzy stwierdzili, że cierpi z tego powodu na „psychozę”. Szczegóły problemów zdrowotnych Lubitza opisali francuscy śledczy, którzy oficjalnie ogłosili, że postępowanie w sprawie katastrofy traktują jako sprawę kryminalną.

Z przeszczepionym penisem spłodził dziecko

Dziewczyna pierwszego na świecie mężczyzny, któremu z powodzeniem przeszczepiono penisa, zaszła w ciążę. Według lekarzy to dowód na sukces przeszczepu jakiego dokonano u 21-letniego mieszkańca Republiki Południowej Afryki.

Rosja Putina to państwo autorytarne, ale to nie jest neo-ZSRR

Po przyjeździe do Moskwy trudno od razu zorientować się, że Rosja Putina dzisiaj przeżywa trudności gospodarcze lub że znajduje się w pół-izolacji od świata zachodniego. Stolica nadal jest bogata, pełna przepychu, nie tylko nowobogackiego, ale w dobrym guście, elitarnego, wręcz snobistycznego. Jednak krótka rozmowa z myślącymi ludźmi, którzy chcą mówić otwarcie o swoim kraju uzmysławia, jak precyzyjnie rozrasta się ucisk autorytarnego państwa. Jacka Stawiskiego notatki z podróży do Rosji.

Posłowie zdecydują o in vitro za dwa tygodnie

Sejm na obecnym posiedzeniu nie będzie głosował nad projektem ustawy ws. in vitro, choć komisja zdrowia zakończyła w czwartek wieczorem prace. Głosowanie - jak mówią politycy PO - odbędzie się za dwa tygodnie.

"PiS oczekuje dziś, że dojdzie do dymisji premier Ewy Kopacz"

Układ rządzący wyczerpał swoje możliwości. PiS oczekuje dziś, jako partia polityczna, że dojdzie do dymisji premier Ewy Kopacz - powiedział w "Jeden na jeden" poseł PiS Krzysztof Szczerski. Współpracownik prezydenta elekta Andrzeja Dudy zaznaczył, że powinien być powołany rząd techniczny, który sprawowałby władzę do jesiennych wyborów.

Już 11 ofiar MERS. Z dnia na dzień rośnie liczba zarażonych

Już 11 osób zmarło w Korei Południowej na skutek epidemii wirusowego schorzenia dróg oddechowych (MERS). Ostatnia ofiara to 72-letnia kobieta, która zaraziła się wirusem w szpitalu pod Seulem. W piątek resort zdrowia potwierdził kolejne cztery przypadki zarażenia. Oznacza to, że najnowszy bilans potwierdzonych zachorowań wynosi 126 osób.

Awangardowy zespół muzyczny zaproszony do Korei Północnej

Kultowy w kręgach muzyki alternatywnej słoweński zespół "Laibach" wystąpi 29 i 30 sierpnia w Korei Północnej. Grupa została zaproszona na obchody 70. rocznicy wyzwolenia Półwyspu Koreanskiego spod okupacji japońskiej - poinformowali artyści.

Rozkosz stopy i jej udręka. Te buty trzeba zobaczyć

Baleriny z początku XX wieku, sandały ze starożytnego Egiptu i przypominające wieżowiec koturny zaprojektowane przez Zahę Hadid. Te oraz wiele innych modeli butów można od soboty oglądać na wystawie pod bardzo stosownym tytułem "Shoes: Pleasure and Pain", czyli "Buty: Rozkosz i Udręka".

Pentagon chce kupić silniki od "kolesi Putina"

Po aneksji Krymu przez Rosję Kongres USA zakazał kupowania kolejnych rosyjskich silników rakietowych wykorzystywanych w wojskowych misjach kosmicznych. Pentagon chce ten zakaz rozluźnić, czemu sprzeciwia się szef senackiej komisji sił zbrojnych John McCain.

Zaginęło ciało szefa dyplomacji Husajna. W drodze na pogrzeb

Ciało Tarika Aziza, byłego szefa irackiej dyplomacji za rządów Saddama Husajna, zaginęło na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie, gdy było przewożone na pogrzeb do Jordanii - poinformowała córka jednego z najbliższych współpracowników byłego dyktatora Iraku.

Im bardziej odrażająca zbrodnia, tym mocniej go kochają. Hybristofilki

Żadna kara nie jest straszna tym kobietom - żonom, partnerkom i dziewczynom zbrodniarzy. Okazało się, że w ucieczce dwóch morderców z więzienia w Stanach Zjednoczonych miała pomagać zakochana pracownica placówki. Obława na więźniów trwa, a kobieta tłumaczy się śledczym, że choć o ucieczce wiedziała, w ostatniej chwili postanowiła w niej nie pomagać. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

"Większego ignoranta nie znam". Wzlot i upadek ministra Arłukowicza

Przez wiele lat był niezatapialny, mimo tego, że kierował resortem "najwyższego ryzyka". Dymisję z urzędu ministra zdrowia złożył Bartosz Arłukowicz, który obiecywał, że uzdrowi polską służbę zdrowia właściwie bez dodatkowych nakładów finansowych. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Tajna" narada w Stuttgarcie, wojenny blef. Putin wpadł we własną pułapkę

Zachód spycha Rosję w narożnik w geopolitycznej walce o Ukrainę. Władimir Putin próbował przejąć inicjatywę i zaproponował Jałtę-2. Usłyszał "nie". Sankcje też zostaną, a może nawet będą zaostrzone. Gospodarzowi Kremla pozostaje już tylko wojna, która w dłuższej perspektywie przyniesie Rosji klęskę.

"Moja prywatność została zgwałcona", "zemsta ośmiorniczek". Dlaczego zrezygnowali?

Taka decyzja była słuszna i właściwa, to kwestia odpowiedzialności za państwo - tak ministrowie: zdrowia - Bartosz Arłukowicz i skarbu państwa - Włodzimierz Karpiński tłumaczyli w czwartek, dlaczego zrezygnowali z zajmowanych stanowisk. - Pewien wegetarianin, którego znam, powiedział mi, że to jest zemsta ośmiorniczek - powiedział z kolei dziennikarzom Jacek Rostowski.

W Szwecji odnaleziono dwa ciała. To zaginione małżeństwo Polaków

W jeziorze Langsjon w Alvsjo pod Sztokholmem znaleziono ciała poszukiwanej od niedzieli pary z Polski - potwierdziła organizacja Missing People Sweden. Policja pierwotnie podejrzewała, że mogli oni zostać zamordowani. Jednak prowadzący śledztwo poinformował, że zostało to wykluczone.

Palikot: jest lepiej, ale nie wszystkim

Janusz Palikot w "Faktach po Faktach" oceniał, dlaczego Platforma Obywatelska traci poparcie. Jego zdaniem to dlatego, że znaczna część polskiego społeczeństwa nie korzysta na sukcescie gospodarczym Polski, a także dlatego, że PO była zbyt pewna siebie.

"Też czuję się odpowiedzialny. Choć nie przeklinam i nie chodziłem do tych restauracji"

- To absolutnie bulwersujące, że obywatele mogli pomyśleć, iż wszyscy politycy tak się zachowują. Jedzą za państwowe pieniądze, przeklinają i cynicznie podchodzą do spraw państwowych - mówił w "Kropce nad i" o nagranych rozmowach polityków i urzędników Tomasz Siemoniak. - Premier Ewa Kopacz powiedziała "przepraszam" i uważam, że bardzo dobrze zrobiła - dodał wicepremier i minister obrony narodowej.

Prezydent Wenezueli "jak generał Franco"

Były premier Hiszpanii Felipe Gonzalez, który w niedzielę przybył do Caracas, aby bronić dwóch więzionych opozycjonistów, mówiąc o "dramatycznej sytuacji Wenezueli", porównał jej prezydenta Nicolasa Maduro, do caudilla Hiszpanii Francisco Franco.

Za wystawione mandaty dostają punkty, a za punkty premie

Nietypowy sposób nagradzania strażników miejskich w Kołobrzegu. Funkcjonariusze za wystawione mandaty dostają punkty, a za punkty premie. MSW już zapowiedziało interwencję w tej sprawie. Komendant broni się, że motywowanie pracowników jest zgodne z prawem. Materiał reportera Łukasza Wieczorka.