Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Uzbekistanu nie jedzie na defiladę do Moskwy

Prezydent Uzbekistanu Islam Karimow odmówił udziału w defiladzie wojskowej z okazji Dnia Zwycięstwa - poinformowały rosyjskie media, powołując się na źródło w biurze prasowym Karimowa. To kolejny lider, który nie pojawi się 9 maja na Placu Czerwonym.

Biegli: Zabójca 19-letniej Dominiki z Komornik jest poczytalny

Po blisko dwumiesięcznej obserwacji biegli potwierdzili, że Zbigniew R., podejrzany o brutalne zabójstwo Dominiki z Komornik, jest poczytalny. O opinię wnioskowali wrocławscy prokuratorzy, którzy chcieli dowiedzieć się, czy w chwili popełnienia zbrodni mężczyzna zdawał sobie sprawę z tego co robi. R. przyznał się do winy.

Kukiz: wysłałem smsa w reakcji na żart

Ciąg dalszy sporu pomiędzy Pawłem Kukizem i Januszem Korwin-Mikkem. Paweł Kukiz odpowiada na oświadczenie swojego konkurenta, który zarzuca mu, że pierwszy zerwał porozumienie. Przyznaje, że napisał na początku kwietnia smsa do syna lidera partii KORWIN z petensjami, ale sytuacja została załagodzona.

Tetris na "desce". Mieszkańcy osiedla zdecydowali

Blok na os. Rusa w Poznaniu do końca października zyska nową elewację. W głosowaniu mieszkańcy zdecydowali, że na ścianach budynku pojawi się motyw nawiązujący do kultowej gry "Tetris". Remont przejdzie także siedem innych bloków na Ratajach.

Były oficer KGB ma negocjować z rebeliantami. Decyzja Poroszenki

Prezydent Petro Poroszenko mianował przedstawicieli Ukrainy, którzy wejdą do podgrup roboczych w ramach prac trójstronnej grupy kontaktowej ds. rozwiązania konfliktu z prorosyjskimi separatystami w Donbasie. Kwestiami bezpieczeństwa ma się zajmować pierwszy szef SBU, były wysoki oficer KGB Jewhen Marczuk.

17-latek zatrzymany w sprawie śmierci Wiktorii usłyszał zarzut rozboju. "Dowody nie wskazują, że chciał zabić"

Zarzut rozboju oraz ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku którego doszło do śmierci 15-letniej Wiktorii z Krapkowic, usłyszał 17-latek z Gogolina (woj. opolskie). Po trwającym blisko 1,5-miesięca śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny specjalna grupa opolskich policjantów we wtorek zatrzymała nastolatka. Prokuratura chce wnioskować o tymczasowy areszt. Śledczy nie ujawniają czy chłopak przyznał się do winy.

"Wioska zamieniona w pustynię". Tak wygląda najbardziej zapalny punkt w Donbasie

Żołnierze ukraińskiego ochotniczego batalionu Kijów-1 opublikowali zdjęcia ostrzeliwanej przez rebeliantów wioski Pieski pod Donieckiem. Teren w jej pobliżu jest uznawany za jeden z najbardziej zapalnych punktów w Donbasie, bo mimo porozumienia o zawieszeniu broni, walki na wschodzie Ukrainy trwają. Prezydent Petro Poroszenko apeluje do rebeliantów o "natychmiastowe wycofanie ciężkiego sprzętu z linii frontu".

"Jechał pod prąd, potem skręcił pod tira". Dlaczego zginął ojciec i jego 3,5-letnia córeczka?

- Tam są trzy pasy, ford przejechał linię ciągłą, potem jechał pod prąd przez kilkaset metrów. Kiedy mijał się z tirem, skręcił pod niego - tak, zdaniem świadków, miały wyglądać ostatnie sekundy przed wypadkiem, w którym zginęła 3,5-letnia dziewczynka i jej 31-letni ojciec. Dzisiaj w tej sprawie przesłuchiwana była matka dziecka. - Jej zeznania nie rzuciły nowego światła na śledztwo - informuje prokuratura.

Budują kanalizację, dokopali się do średniowiecznych grobów

Wiele wskazuje na to, że cześć obecnego Santoka k. Gorzowa Wlkp. znajduje się na terenie wczesnośredniowiecznego cmentarzyska. Podczas prac archeologicznych, towarzyszących budowie kanalizacji, znaleziono szkielety ułożone w charakterystyczny dla ówczesnych pochówków sposób.

Próby nawiązania kontaktu głosowego z górnikami jak dotąd bez rezultatu

Próby nawiązania komunikacji głosowej z górnikami zaginionymi po wstrząsie w kopalni Wujek jak dotąd nie przyniosły rezultatu. Sprzęt łącznościowy opuszczono otworem wywierconym do wyrobiska położonego ponad kilometr pod ziemią. Za pomocą linii chromatograficznej badany jest skład atmosfery w wyrobisku. Analiza powietrza pobieranego w obserwowanym rejonie wskazała, że jego skład nie jest korzystny dla przebywania ludzi.

Al-Kaida rośnie w siłę. Wykorzystuje saudyjskie bombardowania

Konflikt i chaos w Jemenie stwarzają szansę dla Al-Kaidy - oświadczyła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Według niej, by położyć kres przemocy, konieczne są międzynarodowe mediacje, a nie jednostronne działania. Przemawiając do studentów podczas wizyty w Pekinie Mogherini oceniła, że sytuacja w Jemenie jest bardzo niebezpieczna.

Kieszonkowy Władimir pomoże zwalczyć złe nawyki

"Dzięki tej zabawce zwalczysz prokrastynację [odkładanie spraw na później - red.]. Wystarczy, że posadzisz ją na swoim biurku, a poczujesz wyrzuty sumienia pod wpływem jego stalowego spojrzenia" - takim hasłem zabawkowego Władimira Putina reklamuje firma z Władywostoku. "Kieszonkowy dyktator" w wersji z wymiennymi spodenkami w rakiety kosmiczne kosztuje jedyne 160 dolarów (ok. 500 zł). Start-up z Władywostoku zasłynął już zabawkową Conchitą Wurst i skorumpowanym urzędnikiem o imieniu Żora.

Wybuch gazu w Sosnowcu, jedna osoba poszkodowana

W południe w jednym z mieszkań w Sosnowcu doszło do wybuchu gazu. Z poparzeniami kończyn i głowy do szpitala trafiła właścicielka lokalu, w którym doszło do eksplozji. Pozostali mieszkańcy opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Nocne Wilki idą do sądu. Najpierw Niemcy, potem Polska?

- W najbliższym czasie złożymy w niemieckim sądzie pozew przeciwko urzędowi kanclerz Angeli Merkel. Chcemy zaskarżyć decyzję w sprawie anulowania wiz, a także deportacji naszych motocyklistów – zapowiedział lider Nocnych Wilków Aleksandr Załdostanow.

Polak sfotografował nową planetę. "Jedynie 40 lat świetlnych od naszego układu"

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego Bartłomiej Gauza odkrył nową planetę, krążącą wokół czerwonego karła, gwiazdy VHS 1256. Naprawdę wyjątkowa jest jednak fotografia, którą udało się wykonać Polakowi. - Dotychczas astronomom tylko kilka razy udało się uzyskać bezpośredni obraz tego typu planety - przyznaje prof. Andrzej Maciejewski, dyrektor Instytutu Astronomii UZ i opiekun naukowy Gauzy.

70. rocznica kapitulacji Breslau, jednej z ostatnich twierdz III Rzeszy

6 maja 1945 roku oblężone i doszczętnie zrujnowane miasto padło. Dokładnie 70 lat temu podpisano bezwarunkową kapitulację niemieckiego Breslau, które legło w gruzach. To była jedna z ostatnich twierdz III Rzeszy. Wojenne oblężenie miasta trwało niemal 3 miesiące. W tym czasie zginęło 80 tys. ludności cywilnej oraz tysiące żołnierzy niemieckich i radzieckich.

Po zamieszkach w Knurowie. 30 osób z zarzutami, 3 aresztowane

Już ok. 30 osób usłyszało zarzuty w związku z zamieszkami, do których dochodziło w ostatnich dniach w Knurowie. Trzech podejrzanych trafiło do aresztu, a kolejny, który był poszukiwany, do zakładu karnego – przekazała prokuratura. Przesłuchiwani są kolejni zatrzymani.