Najnowsze

Najnowsze

Coraz więcej ataków na Polaków w Irlandii Północnej

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wieloma atakami na Polaków - były to ataki słowne, ale też zaczepki, rzucanie kamieniami w okna domów czy poniżanie w miejscu pracy - mówi ambasador RP w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Witold Sobków.

Pod wodą i w powietrzu. Wrocław otwiera sezon na FlyBoard

Wrocławski WakePark otwiera sezon na sporty wodne i prezentuje flyboard - to specjalne buty pozwalające dokonywać niezwykłych ewolucji nad taflą jeziora. Dzięki specjalnej konstrukcji można robić salta, obroty i skoki nawet kilka metrów nad wodą. Ci, którzy choć raz próbowali swoich sił na flyboard mogą także poruszać się po wodzie i efektownie zanurkować. Wodnym ewolucjom przyglądała się reporterka TVN24.

Półnagi wszedł na drogę i kopnął w auto

Kaliscy strażnicy miejscy ujęli 24-latka, który półnagi wtargnął na jezdnię i kopnął jeden z przejeżdżających samochodów. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Na razie został ukarany mandatem... za używanie wulgarnych słów. Konsekwencje mogą być większe, jeśli szkodę zgłosi właściciel auta.

Jaki margines pomiaru fotoradarów? "Wszystkie urządzenia mają jakieś granice błędu"

- Jest różnica pomiędzy tym, co widzimy na prędkościomierzu, a tym, co pokazuje GPS - powiedział na antenie TVN24 Emil Rau z TVN Turbo, który od kilku lat toczy walkę ze strażą miejską i montowanymi wbrew przepisom fotoradarom. W ten sposób skomentował rządowe plany zniesienia marginesu prędkości 10 km/h przy pomiarach prędkości. - Zniesienie tego progu doprowadziłoby do niepotrzebnych pyskówek - ocenił natomiast mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Historyczny spór o cara. Wojna na pomniki

W stolicy Bułgarii wzniesiono ponad 6-metrowy pomnik cara Samuela Komitopula. Stoi obok cerkwi Mądrości Bożej (Św. Zofii), która dała imię miastu, i skromniejszego pomnika nieznanego żołnierza. Pomnik sofijski Samuela jest wyższy od analogicznego w Skopje.

Obrazy zbyt cenne, aby je wystawiać. Pójdą pod młotek

Decyzja irlandzkiej fundacji, by sprzedać na aukcji sześć obrazów, które czterokrotnie padały łupem złodziei i których od 20 lat nie wystawiano ze względu na ich wartość, wywołała w Irlandii oburzenie - pisze portal Art Market Monitor i gazeta "New York Times".

Katolicy obchodzą dziś święto Bożego Ciała. Prezydent elekt na mszy w Krakowie

Katolicy obchodzą dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. To jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Kościele rzymskokatolickim. Uroczystości rozpoczęły się już w Krakowie na Wawelu. Obecny jest na nich prezydent elekt, Andrzej Duda wraz z rodziną. Obchodom przewodniczy tam metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

Można wydać 400 zł dziennie na jedzenie? W Tarnobrzegu były prezydent tyle wydawał

400 złotych dziennie na jedzenie z publicznych pieniędzy wydawał w ubiegłym roku były prezydent Tarnobrzega. W sumie przez rok dało to sumę 100 tys. złotych. Wydatki byłego prezydenta ujawniła kontrola zarządzona przez jego następcę. Wynika z niej, że były prezydent kupował wszystko, co tylko dało się włożyć do garnka. Od zielonego groszku, przez jajka, kiełbasę, smalec po mozarellę i pory. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Blondynka zagrała Hawajkę. Reżyser przeprosił

Cameron Crowe, reżyser filmu "Witajcie na Hawajach", przeprosił widzów zbulwersowanych tym, że Emma Stone nijak nie wygląda jak mieszkanka wysp położonych na Oceanie Spokojnym. Wyjaśnił też, że postać Allison Ng ma swój pierwowzór w rzeczywistości. Przypadek Crowe'a nie jest pierwszym, gdy Hollywood nonszalancko podeszło do kwestii koloru skóry swoich bohaterów.

Mobilizacja przed wyborami i podkreślenie przywództwa

Platforma Obywatelska głośno bije się w pierś. W partii szczera, twarda i otwarta rozmowa, ale ścinania głów nie będzie. Ewa Kopacz w bojowym nastroju mobilizuje swoją partię. Chce zapomnieć o rutynie i pokazać swoją nową twarz. Dla młodych i tych, którzy mieszkają na wsi. Materiał "Polski i Świata".

Dziś Święto Wolności. W 26. rocznicę częściowo wolnych wyborów

Dziś mija 26. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. 4 czerwca 1989 roku wyłoniono nowych posłów i senatorów. Wybory zakończyły się zwycięstwem Solidarności, którego konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Sąd zajmie się sprawą "żołnierza wyklętego"

Sąd Okręgowy w Szczecinie będzie musiał zająć się sprawą skazanego w 1948 r. na dożywocie "żołnierza wyklętego" Wacława Piotrowicza - członka organizacji BOA. Wcześniej sądy odmawiały stwierdzenia nieważności tego wyroku.

"Nie" dla "Ostatniej Wieczerzy" na EXPO

Miał być jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO w Mediolanie, do dziś leży w magazynie. Obraz Macieja Świeszewskiego "Ostatnia Wieczerza" został zawrócony niemal z lotniska tuż przed wylotem do Włoch. Jak się okazuje, powody takiej decyzji nie są jasne, a artysta słyszał ich już kilka wersji.

Hillary Clinton nowym prezydentem USA? W sondażach wciąż prowadzi

Hillary Clinton wciąż dominuje w sondażach prezydenckich, choć większość Amerykanów jej nie ufa, a jej reputacji szkodzi "afera mejlowa". Tymczasem na poważnego konkurenta żony byłego prezydenta USA wyrasta Bernie Sanders - socjaldemokrata z Vermont o polskich korzeniach.

"Komorowski podłożył bombę pod system partyjny"

Odchodzący i przegrany Komorowski, trochę nieopatrznie i bez rozeznania konsekwencji podłożył bombę pod system partyjny Polski, która się teraz tli. Tą bombą jest projekt referendum, które wysadzi dotychczasowy system partyjny - powiedział w "Faktach po Faktach" Jan Rokita, komentator TVN24 Biznes i Świat.