Najnowsze

Najnowsze

"Na sali sejmowej nie było buczenia. Był pomruk dezaprobaty"

- Byłam na tej sali i nie słyszałam tam buczenia. Było słychać pomruk dezaprobaty - powiedziała w programie "Tak jest" Joanna Mucha (PO), odnosząc się do zachowania niektórych posłów w czasie sejmowego wystąpienia Andrzeja Dudy. - Ze słuchem źle - skomentowała słowa posłanki PO Jadwiga Wiśniewska (PiS).

Drugie życie psa błąkającego się przez dziesięć lat po ulicach

Dziesięć lat Ameze-Bobb mieszkał na ulicach Los Angeles. Zupełnie sponiewierany, został znaleziony na początku stycznia i zabrany przez kontrolę zwierząt. Tam okazało się, że pod wielką ilością skołtunionego futra, krył się mały pudelek. Bez dwóch łap, zębów, ale z wielkim sercem. Gotowy, żeby zacząć nowe życie, w nowym domu.

Są razem 70 lat. "To była miłość od pierwszego wejrzenia, od spotkania przy studni"

Mają czworo dzieci, dziewięcioro wnucząt i siedemnaścioro prawnuków. Poznali się pod koniec wojny, kiedy pani Maria przyjechała ze Wschodu na Dolny Śląsk. Po niecałym roku byli już małżeństwem. Stanisław i Maria Bronowiccy ślub wzięli 6 sierpnia 1945 roku. Od tego czasu mieszkają w Kozłowie (woj. dolnośląskie), w tym samym domu. Ona ma 92 lata, on jest rok starszy. Nie rozstają się od 70 lat.

IS przyznało się do podłożenia bomby w meczecie

Do zorganizowania zamachu na szyicki meczet w Arabii Saudyjskiej przyznała się organizacja, która podała się za filię Państwa Islamskiego w Arabii Saudyjskiej. W czwartek, w wyniku eksplozji w meczecie w miejscowości Abha w prowincji Asir, zginęło 15 osób, w tym agenci służb bezpieczeństwa i pracownicy saudyjskiego resortu spraw wewnętrznych.

PSL chce Skrzypczaka na "wyborczą lokomotywę" w Warszawie

Ludowcy chcą, by ich listę wyborczą w Warszawie otwierał generał Waldemar Skrzypczak, niedawny wiceminister obrony narodowej - dowiedział się portal tvn24.pl. O pomyśle na to, jak zdobyć dotąd nieprzychylną "zielonym" stolicę, opowiedzieli nam czołowi politycy stronnictwa.

Całe wystąpienie prezydenta przed wojskiem

Nowy prezydent Polski Andrzej Duda przejął w czwartek zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Przemawiając do żołnierzy, przywołał historię chwały żołnierza polskiego. Podreślił, że polscy żołnierze walczyli na wszystkich frontach drugiej wojny światowej. Mówiąc o czasach współczesnych, położył nacisk na konieczność modernizacji polskiej armii tak, by Polska miała silne wojsko, niezależnie od siły sojuszniczych gwarancji bezpieczeństwa NATO.

Poroszenko gratuluje, ukraińskie media liczą na Dudę

Wszystkie najważniejsze media na Ukrainie odnotowały uroczystość zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Ukraińcy liczą, że Andrzej Duda będzie asertywnym sojusznikiem ich kraju w konflikcie z Rosją. Niektórzy ukraińscy publicyści uważają, że Kijów będzie musiał jednak zmienić narrację historyczną o Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA) na taką, która nie uwiera Polski. Gratulacje w związku z objęciem urzędu przekazał Dudzie też prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

"Musimy mieć polską armię, naszą, silną"

- Dziś obowiązkiem polskich władz wobec was i wobec Rzeczypospolitej jest modernizować polską armię, uzbrajać ją w najdoskonalszą broń, tak żebyście nie tylko mogli walczyć sprawniej, ale abyście byli też bezpieczniejsi - mówił do żołnierzy zgromadzonych na pl. Piłsudskiego prezydent Andrzej Duda, którzy przejął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Zapowiedział, że będzie współpracował z ministrem obrony narodowej.

"Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki". Łukaszenka "od kuchni"

W Rosji nie milkną echa wywiadu Alaksandra Łukaszenki, którego białoruski prezydent udzielił niezależnym mediom: białoruskiemu radiu Swoboda, portalowi tut.by i nadającemu z Polski Europejskiemu Radiu dla Białorusi. Oprócz kwestii politycznych i gospodarczych rosyjskie portale skupiają się na życiu Łukaszenki i jego syna Mikołaja.

Dżihadyści porwali w Egipcie Chorwata. Szefowa dyplomacji z misją ratunkową

Szef chorwackiej dyplomacji jedzie do Egiptu w związku z porwaniem w Kairze obywatela tego kraju. Na filmie opublikowanym w środę w internecie dżihadyści, prawdopodobnie z Państwa Islamskiego, grożą zabiciem porwanego w lipcu mężczyzny, jeśli władze Egiptu w ciągu 48 godzin nie uwolnią "muzułmańskich kobiet" z więzienia.

Zamieszanie wokół zaginionego boeinga. Rodziny ofiar chcą "ostatecznych odpowiedzi"

- Na francuskiej wyspie Reunion malezyjscy eksperci znaleźli nowe obiekty pochodzące z samolotu, w tym fragmenty foteli, szyby i folię aluminiową, ale nie wiadomo jeszcze, czy są to obiekty z zaginionego Boeinga 777 - podały władze w Kuala Lumpur. Prokuratura w Paryżu zaprzeczyła jednak tym doniesieniom. Tymczasem rodziny ofiar są oburzone sprzecznymi informacjami. Więcej w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

W grobie sprzed kilku tysięcy lat znaleźli fajansowego skarabeusza, być może z hieroglifem

Tysiące "drobnych zabytków", w tym ten najcenniejszy - fajansowy skarabeusz - taki jest bilans wykopalisk w Czarnówku koło Lęborka. Archeolodzy powoli kończą badania cmentarzyska z epoki neolitu. Twierdzą, że to największa taka nekropolia w Europie. Zmarłych chowano w tym miejscu przez 4,5 tysiąca lat. Skarabeusz to jedno z najcenniejszych odkryć. W Polsce wcześniej odnaleziono tylko dwa takie zabytki.