Najnowsze

Najnowsze

- Chciałabym na studniówce wyglądać olśniewająco, a wiem że sukienka Ewy Minge spełni moje oczekiwania w 200% - napisała do „Dzień Dobry TVN” Marietta Kowalska. Czy wyglądała – oceńcie sami. Projektantka zgodziła się spełnić marzenie maturzystki.

Po sześciu godzinach dyskusji skończył się "Biały szczyt". Na koniec rząd i premier prosili lekarzy o czas i "postawę wspólnotową". Jednak przedstawiciele służby zdrowia konkretnych zapewnień na temat wzrostu płac nie usłyszeli.

- Donald Tusk zaniedbuje sprawy Polski. Dba tylko o perspektywę zostania następnym prezydentem - ocenił Jarosław Kaczyński. Premierowi od prezesa PiS dostało się też za "wypuszczenie arcyzbrodniarzy", nominacje szefów ABW i SWW oraz "opowiadanie się za autorytaryzmem".

5 cm - to zdaniem ekspertów bezpieczna grubość lodu, która bez problemu utrzyma ciężar dorosłego człowieka. W tym roku wyjątkowo ciepła zima powoduje jednak, że wiele jezior i stawów pokrywa znacznie cieńsza warstwa. Dlatego Służby ratownicze ostrzegają by nie wchodzić na niesprawdzone tafle.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że dalsze blokowanie przez Izrael kontrolowanej przez Hamas Strefy Gazy może grozić katastrofą humanitarną. Tel Awiw odpowiada, że odcięcie palestyńskiego terytorium od świata to kara za rakietowe ataki na żydowskie osiedla.

Kryzys w służbie zdrowia, napięte stosunki z prezydentem, kontrowersyjne nominacje szefów ABW i SWW - na trudne pytania Moniki Olejnik odpowie w poniedziałek premier Donald Tusk. Początek programu o godzinie 20 w TVN24.

Były redaktor naczelny "Przekroju" Piotr Najsztub i były reporter tygodnika Cezary Łazarewicz nie będą ukarani za znieważenie prokuratora słowem "poDUPAadły", w którym cztery środkowe litery wyróżniono. Sąd uznał, że było przestępstwo, ale o niskiej szkodliwości społecznej.

Jednostki białoruskiego OMONU rozpędziły w Mińsku nielegalną demonstrację indywidualnych przedsiębiorców, którzy sprzeciwiają się nowemu dekretowi prezydenta Aleksandra Łukaszenki ograniczającemu ich działalność.

Pomówieniami nazwał prezydent Olsztyna Czesław Małkowski tekst w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" o tym, że molestował pracownice ratusza, a jedną z nich, ciężarną, zgwałcił. Zapowiedział, że wytoczy autorowi publikacji proces karny.

- Rosja nie ma prawa weta na decyzje podejmowane przez Polskę w sprawie tarczy antyrakietowej. Chcemy tylko, by nasze stanowisko zostało zrozumiane - oświadczył Siergiej Ławrow po rozmowach z szefem polskiego MSZ.

Pierwsze badanie DNA próbki spermy Jakuba T., Polaka oskarżonego o gwałt na Brytyjce, nie były zgodne z materiałem genetycznym zostawionym w ciele zgwałconej - relacjonuje przebieg procesu poznaniaka w brytyjskim Exeter "Gazeta Wyborcza".

Słodki łup zgarnęła trójka nastoletnich złodziei z Gdańska. W brawurowym skoku na cukiernię zrabowali 30 bajaderek, 16 litrów śmietany i... rurę kominową. Amatorów kradzionych słodkości ujęła policja.

Dwie i pól godziny cieszył się wolnością 26-latek, który uciekł policjantom z budynku prokuratury w Opolu. Na korytarzu gmachu prokuratury odepchnął policjantkę - i ruszył w świat...

Powołanie szefów ABW i Służby Wywiadu Wojskowego było nielegalne. Donald Tusk nie może tłumaczyć swojej akcji zwłoką ze strony prezydenta - stwierdził minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. - Premier nie musiał tego konsultować, mamy potwierdzające to ekspertyzy - odpowiada Grzegorz Dolniak z PO.

Według Siergieja Mironowa, przewodniczącego Rady Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin i najpoważniejszy kandydat na jego następcę Dmitrij Miedwiediew mogliby zamieniać się na stanowisku szefa państwa przez następne ćwierć wieku.

Pieniądze pieniędzmi, ale to nie powinno zachęcać do powiększania rodziny. Przynajmniej w Chinach, gdzie urzędnicy planują podnieść kary dla sławnych i bogatych, którzy nie przestrzegają polityki jednego dziecka.

Były minister sprawiedliwości Marek Sadowski został ostatecznie skazany za spowodowanie ponad 12 lat temu wypadku drogowego. W poniedziałek Sąd Najwyższy oddalił kasację od prawomocnego wyroku radomskiego sądu.

Andrzej Markowiak, były już wiceminister środowiska został w 1983 roku zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa jako TW "Doktor" - wynika z materiałów IPN. - To nieprawda i przykład, jak pseudohistorycy grają ludzkim życiem. Wystąpię o autolustrację - mówi portalowi tvn24.pl Markowiak, który w ubiegłym tygodniu podał się do dymisji.

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich w Serbii, szef unijnej dyplomacji Javier Solana wyraził nadzieję, że Serbia nadal będzie "podążać prounijnym kursem". Duże szanse na zwycięstwo ma skrajny nacjonalista Tomislav Nikolicia.