Najnowsze

Najnowsze

Zamienili kilofy na dżojstiki. Tak się pracuje w jednej z najnowocześniejszych kopalń na świecie

Kilofy zamieniają na dżojstiki i nie narażają dłużej życia na przodku, a pracą maszyn kierują sprzed komputera w bezpiecznym miejscu. - Ideą było przeniesienie operatorów z miejsc, gdzie jest hałas i zapylenie do dużo bardziej komfortowych warunków. Tu pracuje się skuteczniej i łatwiej - mówią górnicy, którzy cieszą się z poprawy. Teraz wszystko jest bezpieczniejsze, wygodniejsze, szybsze. bo skomputeryzowane. Jedną z najnowocześniejszych kopalń miedzi na świecie zwiedzała reporterka TVN24.

10 lat więzienia za terroryzowanie biznesmena. Apelacja Wolva bezpodstawna

Rozbój, posiadanie broni bez pozwolenia i doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - to tylko niektóre z zarzutów jakie ciążą na Arturze W. ps. Wolv. Mężczyzna został już skazany na 10 lat, ale złożył apelację. Sąd właśnie ją odrzucił. W. odpowie też przed sądem też w innej sprawie. Chodzi o śmierć rowerzystki z Gdańska. Kobieta zginęła w wypadku, który spowodował, będąc pod wpływem kokainy. Korzystał w tym czasie z przerwy w odbywaniu kary za jeszcze inne przestępstwo.

Senat przyjął ustawę o in vitro. Przeważyły trzy głosy

Senat nie zgłosił w piątek poprawek do ustawy o leczeniu bezpłodności, w tym metodą pozaustrojowego zapłodnienia in vitro. Za ustawą opowiedziało się 46 senatorów, przeciw było 43, a cztery osoby wstrzymały się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Zadłużona gmina zniknie z mapy Polski? Wojewoda rozpoczął odpowiednią procedurę

Zadłużona gmina Ostrowice w ciągu 2 lat może zostać zlikwidowana. Taką decyzję podjął wojewoda zachodniopomorski, uzgadniając ją z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Wojewoda w piątek wysłał do premier Ewy Kopacz wniosek o wprowadzenie w gminie zarządu komisarycznego. Ma on przygotować Ostrowice do włączenia gminy, najprawdopodobniej, do Drawska Pomorskiego. To pierwszy taki przypadek w historii polskich samorządów.

Genek wita was!

EuGenius, a dla przyjaciół Geniek, to robot-przewodnik, który urodził się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Teraz wita i oprowadza gości po Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Chciał pomóc dziecku, został pobity przez ojca. 34-latek z zarzutami

Zarzuty uszkodzenia ciała oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego usłyszał 34-latek, który brutalnie pobił ratownika medycznego, kiedy ten pomagał jego córce. Mężczyzna miał złamaną szczękę i wybite zęby. Jak podkreśla policja, ratownik wykonujący swoje czynności jest w świetle prawa objęty szczególną ochroną.

Ludzie Kukiza. Muzyk przedstawia listę swoich reprezentantów

Kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk, lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz czy prawnik Stanisław Tyszka, dawny ekspert Jarosława Gowina - m.in. te osoby znalazły się w grupie osiemnastu reprezentantów Ruchu Kukiza. Ich zadaniem ma być kontakt z lokalnymi mediami oraz monitorowanie działań komitetów referendalnych.

Orzeł i puchacz wykorzystały burzę i uciekły z zoo. "Na wolności mogą sobie nie poradzić"

Podczas burzy, jaka przeszła nad Małopolską, uszkodzone zostały konstrukcje w krakowskim zoo. Połamane klatki i zniszczone woliery to nie jedyne straty – dwa ptaki wykorzystały zamieszanie i uciekły z ogrodu. Teraz pracownicy zoo poszukują uciekinierów – orła przedniego i puchacza. – Mogą sobie nie poradzić na wolności – tłumaczy Dorota Maszczyk pracująca w ogrodzie zoologicznym.

Skąd zaskoczenie Piechocińskiego ws. uchodźców? Kopacz: a to proszę go pytać

- Wiceminister, który zapowiedział, że Polska przyjmie dwa tysiące uchodźców, był po konsultacjach z szefową resortu spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską oraz z kancelarią premiera - oświadczyła premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu pytana, skąd zatem zdziwienie wicepremiera Janusza Piechocińskiego, odpowiedziała, że należy jego o to zapytać.

Schetyna o przyjęciu uchodźców: to był sygnał solidarności

- W takich sprawach liczy sie postawa, gest i poczucie solidarności. Stąd ta deklaracja - powiedział minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, odnosząc się do informacji, że Polska jest gotowa przyjąć 2 tysiące uchodźców. Rzecznik rządu przekazał wcześniej, że ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść pod koniec lipca.

20-latek uwięziony w piwnicy. "Wypuścili go po 5 dniach"

Z urazem kręgosłupa, stłuczonymi żebrami i skręconym nadgarstkiem do szpitala trafił młody mężczyzna. 20-latek twierdzi, że znajomi zamknęli go na pięć dni w piwnicy i znęcali się nad nim, bo podejrzewali go o kradzież kolczyków. Wskazał policji podejrzanych. Ci jednak nie przyznają się do winy.

Poseł, senator, sędzia zapłaci mandat bez uchylania immunitetu. O ile zechce

Posłowie, prokuratorzy, sędziowie będą mogli zapłacić mandaty jak inni kierowcy bez uchylania immunitetu - taką nowelizację przepisów przyjął dziś Sejm. Nadal będą jednak mieli prawo odmówić przyjęcia mandatu, zasłaniając się immunitetem. W tej kadencji do Sejmu wpłynęło ponad 100 wniosków o uchylenie immunitetu posłom w związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami drogowymi.

Podczas włamania zgubił bransoletkę. Wpadł przez zdjęcie w internecie

Policjanci z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) zatrzymali 18-latka, który włamywał się do mieszkań. Na jego trop wpadli m.in. dzięki zgubionej biżuterii. Zdjęcie z bransoletą na ręce, identyczną jak ta znaleziona na miejscu przestępstwa, mężczyzna zamieścił na jednym z portali społecznościowych.

13-latka przygnieciona przez terenówkę. Kierowca odpowie przed sądem

Andrzej K., organizator zjazdu samochodów terenowych w Podstolicach, odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku, w którym zginęła 13-letnia Weronika Z. Dziewczynka wypadła z auta, które prowadził oskarżony i została przez nie przygnieciona. Prokuratura ustaliła, że kierowca był pijany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

75 lat od wielkiej bitwy. Brytyjski historyk: Polacy uratowali Europę

- Zwycięstwo w Bitwie o Anglię było kluczowe dla podtrzymania zdolności wolnego świata do kontynuowania walki przeciwko nazistom. Polacy odegrali w niej kluczową rolę - mówi brytyjski historyk Andy Saunders. Dziś przypada 75. rocznica rozpoczęcia najsłynniejszej bitwy powietrznej II wojny światowej.

Świeccy osądzą byłego duchownego. Dominikana liczy, że surowo

Prokurator generalny Dominikany oczekuje, że były arcybiskup zostanie skazany na najwyższy wymiar kary - powiedziała Alicia Ortega z telewizji Noticias SIN z Dominikany. W sobotę przed trybunałem Państwa Watykańskiego rozpocznie się proces karny byłego nuncjusza na Dominikanie Józefa Wesołowskiego, oskarżonego o pedofilię i posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą. Grozi mu od siedmiu do dziewięciu lat więzienia.

Chcesz rozpętać burzę, zapytaj o kolor. Oto nowa "afera sukienkowa"

Internautka opublikowała na Twitterze wpis z niewinnym z pozoru pytaniem - który kolor lakieru bardziej pasuje jej do butów. I tak rozpętała prawdziwą burzę. Nagle postem zainteresowały się tysiące użytkowników mediów społecznościowych, którzy kilka tysięcy razy go skomentowali, podali dalej i porównali do słynnego sporu o kolor sukienki.

2 tygodnie na 70-metrowej tratwie. Finał XX Flisu Odrzańskiego

Pół tysiąca kilometrów, 2 tygodnie żeglugi i 70-metrowa, drewnienia tratwa. Flisacy wyruszyli z Kędzierzyna-Koźla i dopływają już do Szczecina. Jest to finał jubileuszowego XX Flisu Odrzańskiego. Flisacy najpierw przez tydzień przygotowywali tratwę, a później wypłynęli w rejs wzdłuż Odry. Oprócz tratwy rzeką płynie także 30 innych jachtów i żaglówek. W sumie we Flisie bierze udział ponad 80 osób. Flis wymyślili żeglarze, którym nie podobało się, że Odra jest martwa dla żeglugi. Uroczystość powitania Flisu rozpocznie się w sobotę o godz. 12 na Wałach Chrobrego w Szczecinie.