Najnowsze

Najnowsze

Aleksander Kwaśniewski jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem Lewicy i Demokratów na premiera - mówi szef SLD Wojciech Olejniczak. Na razie były prezydent zostanie szefem Rady Programowej LiD, która będzie przygotowywać program koalicji przed wyborami parlamentarnymi w 2009 roku.

RUCH S.A. planuje inwestycje w kawiarnie i sklepy osiedlowe. Największy dystrybutor prasy w Polsce chce kupić za 400 mln zł. 1,7 tys. placówek największej w kraju sieci małych sklepów - Żabkę. Firma złożyła też ofertę na zakup dziewięć kawiarni należących do firmy Tchibo - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Prawo i Sprawiedliwość złoży dziś wniosek o odwołanie Artura Zawiszy ze stanowiska szefa komisji śledczej ds. banków. Jednocześnie ma pojawić się wniosek o powołanie na nowego przewodniczącego Adama Hofmana. Poseł PiS zapewnia, ze chociaż bardzo cenił styl Zawiszy, to obradami komisji będzie kierował po swojemu.

Fragment sutanny należącej do Jana Pawła II z obrazkiem podpisanym przez kard. Stanisława Dziwisza w opcji Kup teraz! kosztował 100 zł na portalu allegro.pl. Sprzedawca twierdzi, że ma jeszcze cztery takie, ale na aukcji wystawił tylko jeden komplet. Miał je otrzymać właśnie od kard. Dziwisza i od ks. Mieczysława Mokrzyckiego. Ks. dr Robert Nęcek z archidiecezji krakowskiej uważa rzecz za oburzającą, bo obrazek z relikwią z sutanny każdy może dostać za darmo.

To spodoba się przede wszystkim kobietom. Bocheńscy strażnicy miejscy zdejmą standardowe mundury i założą krótkie spodenki oraz koszulki polo - zapowiada "Gazeta Krakowska".

Stalin, w wieku 35 lat, uwiódł, a według niektórych - zgwałcił, trzynastoletnią sierotę, Lidię Pierprygin i został ojcem jej dzieci. Takie informacje zawierają dokumenty ze śledztwa KGB nakazanego przez Nikitę Chruszczowa po śmierci Stalina - donosi "Fakt".

Billboardy z dekalogiem, reklamy, plakaty - z roku na rok polski Kościół powiększa budżet na marketing religijny. Minęły czasy, gdy Kościół przypominał o sobie zabieganym przechodniom jedynie za pomocą przydrożnych kapliczek czy wież kościelnych - pisze "Metro".

Nie wszyscy politycy chwalą się otrzymanymi prezentami, choć powinni w tej sprawie przesłać stosowne dokumenty do Państwowej Komisji Wyborczej. Deklaracji do rejestru, w którym politycy ujawniają, jakie dostali prezenty, nie złożyli m.in. Andrzej Lepper i Przemysław Gosiewski - pisze "Dziennik".

"Fakt" dotarł do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że prokuratura może zalecić ekshumację kilkorga osób leczonych przez aresztowanego ordynatora szpitala MSWiA, znanego warszawskiego kardiochirurga Mirosława G.

Minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki ma pomysł na usprawnienie pracy resortu. Żeby skłonić młode mamy do szybszego powrotu po urlopach macierzyńskich, wprowadza od lipca możliwość przychodzenia do pracy z dziećmi - ujawnia "Życie Warszawy".

Adam Wierzbicki pracował w Szkocji prawie rok. Wypłaty otrzymywał w szkockich funtach. Po powrocie do kraju okazało się, że w całej Łodzi nie może wymienić tej waluty na złotówki - powiadamia "Dziennik Łódzki".

W Internecie kwitnie handel maturalnymi prezentacjami. Gotową pracę można kupić już za 30 zł - alarmuje "Dziennik Polski".

Płocki biznesmen Włodzimierz Olewnik wskazuje czołowych polityków SLD, którzy - jego zdaniem - przyczynili się do śmierci jego syna, porwanego w 2001 r. Olewnik oskarża Krzysztofa Janika, Ryszarda Kalisza, Andrzeja Brachmańskiego, Andrzeja Kalwasa, Kazimierza Olejnika i Marka Sadowskiego o zaniechania i opóźnianie śledztwa. Prokuratura w Olsztynie sprawdzi te doniesienia - informuje "Dziennik".

Sklepowe półki pełne są masła i nie powinno być kłopotu z jego kupnem. Czy na pewno? Zamiast zwykłego masła najłatwiej trafić przede wszystkim na produkty masłopodobne i miksy - narzeka "Życie Warszawy".

Sejm przyjął nowelizację ustawy, ale prawdopodobnie dopiero po wakacjach strażnicy miejscy będą na powrót karać kierowców za przekroczenie prędkości – przypuszcza “Gazeta Pomorska”. Tymczasem miasta, które kupiły fotoradary strażnikom, liczą straty.

Bezpodstawnie i przedwcześnie umarzane sprawy lub odmowa wszczęcia postępowania - tak kończyła się niemal jedna trzecia spraw kierowanych przeciwko Henrykowi Stokłosie do prokuratury Rejonowej w Chodzieży - pisze "Nasz Dziennik".

Józef Oleksy potwierdził swoją obecność na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej bankowej komisji śledczej. Nie stawi się przed nią natomiast Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przed rozpoczęciem przesłuchania komisja planuje przeprowadzić zmianę jej przewodniczącego.

Poniedziałek, 14 maja, 21:00 Goście Magazynu 24 - Leszek Miller, Jacek Kurski i Jarosław Gowin odnieśli się do apelu Adama Michnika o całkowite otwarcie teczek. Nie kryli też zdziwienia postawą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" i zmian podejścia w kwestii lustracji. Jacek Kurski spekuluje nawet o spisku, który ma udowodnić, że "w archiwach są same nonsensy".

Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Piękne miejsce na południu Polski (ok. 30 km od Katowic), powstałe na przełomie XV i XVI wieku. W swoich grubych ścianach zachowuje oryginalne wyposażenie zamku z przełomu XIX i XX wieku (jak informują przy kasie, w 80 proc.). Bite dwie godziny zwiedzania. Stare, piękne meble. Księgi, zbrojownia, porcelanowe zastawy, poroża jeleni. Smakowita lekcja historii na wyciągnięcie ręki.