Najnowsze

Najnowsze

Największe katastrofy lotnicze ostatnich lat

Z powodu ciemności zawieszono poszukiwania samolotu AirAsia, który zaginął w niedzielę między Indonezją a Singapurem. Na pokładzie były 162 osoby. Poszukiwania kontynuowane będą w poniedziałek. Przypominamy największe katastrofy lotnicze w ostatnich latach.

Łuska odnaleziona 96 lat po powstaniu. Pamięta walki w Grójcu Wielkim?

W lipcu reporter TVN 24 Aleksander Przybylski odnalazł w Grójcu Wielkim (woj. wielkopolskie) łuskę do karabinu Mauser wyprodukowaną w październiku 1918 r. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że wystrzelono ją podczas Powstania Wielkopolskiego. W miejscu gdzie ją znaleziono, w lutym 1919 r. toczyła się tu bowiem jedna z najbardziej zażartych bitew podczas tego narodowego zrywu.

Papież: moje myśli kieruję do pasażerów

Podczas spotkania z wiernymi papież Franciszek mówił o katastrofie malezyjskiego samolotu, który zaginął w niedzielę w nocy podczas lotu z Indonezji do Singapuru. Nawiązał też do pożaru włoskiego promu na Morzu Jońskim, z którego ewakuowani są pasażerowie.

Życie jednego z więźniów obozu Stutthof w komiksie. "To przekaz dla młodych"

120 stron rysunków, portrety więźniów obozu oraz autentyczne listy i grypsy. Te wszystkie elementy połączone razem tworzą komiks "Szczęściarz z rocznika 1917". To historia życia jednego z byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Muzeum Stutthof, które wydało komiks, chce w ten przybliżyć młodzieży historię.

Biegacze zakończyli rok na Malcie

Ciężki świąteczny tydzień wypada zakończyć na sportowo. Z takiego założenia przynajmniej wyszła część poznaniaków, którzy wystartowali w XXXI Międzynarodowym Biegu Sylwestrowym Malta 2014 im. Ryszarda Burgiela. Trasa biegu prowadziła wokół jeziora Maltańskiego. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 5- i 10-kilometrowych.

Chorwaci wybierają prezydenta

Niedziela jest w Chorwacji dniem pierwszej tury wyborów prezydenckich. Według sondaży największe szanse na zwycięstwo, choć dopiero w drugiej turze, ma, ubiegający się o reelekcję, obecny prezydent, socjaldemokrata Ivo Josipović.

Wysłała balonem list do Jezuska. "Nie może uwierzyć, że ktoś to znalazł"

Udało się odnaleźć autorkę listu do Jezuska, który pokonując balonem prawie 300 km dotarł aż do Częstochowy. Znalazł go jeden z mieszkańców, który wzruszony całą historią bardzo chciał poznać dziewczynkę. W jej poszukiwanie zaangażował się konsul Republiki Czeskiej w Częstochowie i władze miasta, z którego list był nadany.

"Kopacz nie ma zaufania do swoich ministrów"

Rządy Ewy Kopacz to niespełnione obietnice. A pełnomocniczki, które powołała do resortów, to wyraz braku zaufania do ministrów - mówili politycy opozycji w "Kawie na ławę", podsumowując działania premier w mijającym roku. Koalicja przekonywała, że Kopacz wywiąże się z tego, co deklarowała w expose, bo ma na to czas do jesieni przyszłego roku.

Model podwodnego hotelu nie stanie w Gdyni? Naukowcy wolą prowadzić testy w Zatoce Perskiej

W przyszłym roku w Zatoce Gdańskiej, tuż przy gdyńskim Skwerze Kościuszki, miał stanąć naturalnej wielkości model badawczy podwodnego hotelu. Pracują nad nim specjaliści z Trójmiasta. Naukowcy chcieli sprawdzić jak konstrukcja zachowa się w wodzie. Wszystko wskazuje jednak na to, że model, zamiast w Gdyni, stanie w Zatoce Perskiej. Eksperci uznali bowiem, że lepiej testować go w naturalnych warunkach.

Sylwester w Krakowie - autobusy i tramwaje będą kursować częściej

Sylwester w Krakowie ma być „najlepszą imprezą pod chmurką”. Organizatorzy spodziewają się tłumów, a Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przygotowało specjalny rozkład jazdy. W związku z zabawą na Rynku Głównym, krakowianie muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu w centrum miasta.

26 lat więzienia za fałszywe alarmy bombowe

Na 26 lat skazał sąd w Pakistanie trzydziestoletniego obywatela kraju za dwa fałszywe alarmy bombowe - poinformował w sobotę prokurator wojskowego sądu antyterrorystycznego w mieście Multan w prowincji Pendżab w środkowej części Pakistanu.

Świat w 2014 roku. 10 najważniejszych wydarzeń

Jaki był ten rok na świecie? Jak wydarzenia z roku 2014 roku wpłyną na rok 2015? Przedstawiamy wybór 10 najważniejszych wydarzeń tego roku autorstwa wydawców działu zagranicznego tvn24.pl Grzegorza Kuczyńskiego i Macieja Tomaszewskiego.

Jasełka ze stuletnią tradycją. Rodzina Malików wystawia swoją szopkę

Szopkarsko - jasełkowa tradycja rodziny Malików sięga już 4 pokoleń. Pradziadek Walenty Malik, jego syn Włodzimierz, z całymi rodzinami odgrywali malowniczy spektakl oparty na „Betlejem Polskim”, rozbrzmiewający kolędami, grany w baśniowo pięknych szopkach krakowskich, których byli twórcami. Bożonarodzeniowe przedstawienie klan Malików pokaże krakowianom także w tym roku.

"Komu by się chciało być dziś politykiem?". Przełom w Wielkiej Brytanii

Rok 2014 przyniósł w brytyjskim życiu politycznie ważną zmianę – na scenę weszły dwie nowe partie: antyeuropejski UKIP i nacjonalistyczna szkocka SNP, które przełamały tradycyjną dominację konserwatystów i laburzystów. - Można argumentować, że wyniesienie UKIP zmieniło Wielką Brytanię na gorsze, jednak urośnięcie w siłę Szkockiej Partii Narodowej (SNP) o mało jej nie rozsadziło – stwierdził polityczny komentator Adam Bienkov.

Odrestaurowali powojenne samoloty. "Jaki odzyskały dawny blask"

Trzy samoloty służące w polskim lotnictwie po drugiej wojnie światowej - Jak-11, Jak-17 oraz Jak-23 - przeszły kompleksową renowację w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Maszyny można już oglądać na wystawie stałej w gmachu krakowskiej placówki.