Najnowsze

Najnowsze

Wieliczka najchętniej odwiedzaną kopalnią świata

Wieliczka - historyczna kopalnia soli jest najchętniej odwiedzanym obiektem tego typu na świecie. Miniony rok był pod względem turystycznym rekordowy. Wieliczkę odwiedziło prawie 1,3 miliona osób, głównie z Europy Zachodniej. Turyści pytani o to, co w kopalni jest najbardziej interesujące, odpowiadają: wszystko.

"Nieodpowiednie jest kojarzenie islamu z terroryzmem"

Akt terrorystyczny, którego celem są niewinne osoby jest obcy myśli i nauczaniu islamu - zapewniła rzecznika MSZ Iranu Marzija Afgham. Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" potępiły też inne muzułmańskie kraje.

ABW: w Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego, ale wzmagamy czujność

Stan zagrożenia zamachem terrorystycznym w Polsce jest na podstawowym poziomie - informuje rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - W Polsce mogą się pojawić bojownicy z Państwa Islamskiego - ostrzega w rozmowie z dziennikarzami tvn24.pl szef komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki z PO.

"11 września Francji i Europy"

Na znak solidarności z redakcją zaatakowanego przez terrorystów francuskiego tygodnika "Charlie Hebdo" szereg niemieckich gazet zamieściło w czwartkowych wydaniach karykatury proroka Mahometa i inne rysunki krytyczne wobec islamu. We włoskiej prasie częste są opinie, że to "11 września Francji i Europy".

Rostowski ostro o Sikorskim: wpisał się w kulturę nieliczenia się z pieniędzmi

- W MSZ jest pewna kultura nieliczenia się z pieniędzmi. I to zawsze tak było. Ja przez sześć lat jako minister finansów miałem z tym bardzo poważny problem - mówi Jacek Rostowski. Były minister finansów odniósł się ostro do informacji, że resort kierowany przez Sikorskiego miał zapłacić nawet ćwierć miliona złotych za konsultacje swoich przemówień.

Ostrzegają przed kontrolami w MPK. "Liczba gapowiczów spada"

Wrocławianie coraz rzadziej decydują się na jazdę na gapę - cieszą się pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu. Zapewniają, że mieszkańcy miasta z własnej woli częściej płacą za przejazd, ale jednocześnie co tydzień publikują w internecie informacje o tym, gdzie pojawią się kontrolerzy.

Kuba zwalnia więźniów politycznych. Początek amnestii na większą skalę?

Trzech dysydentów uwolniły nieoczekiwanie władze Kuby w środę i czwartek w ramach odwilży w stosunkach między tym krajem a Stanami Zjednoczonymi - poinformowała Kubańska Komisja Praw Człowieka i Porozumienia Narodowego (CCDHRN). Oficjalnego komunikatu w sprawie uwolnionych nie wystosowała ani amerykańska administracja, ani rząd w Hawanie.

"Zamordowana wolność", "Obrzydliwy szantaż", "Barbarzyństwo"

Czołówki gazet we Francji i w innych krajach Europy, dzień po ataku terrorystycznym na satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo", pokazują jednoznacznie, że Stary Kontynent jest w szoku. Czarne tło i rysunki - tak francuska prasa oddaje hołd 12 zabitym, w tym znanym rysownikom.

Berlusconi chce krócej pracować społecznie

Były premier Włoch Silvio Berlusconi zwrócił się do sądu w Mediolanie o skrócenie o 45 dni wyznaczonej mu kary w postaci prac społecznych. Prace te, polegające na opiece nad chorymi na Alzheimera, wykonuje raz w tygodniu po 4 godziny.

Rosyjscy muzułmanie: wzywamy, by pamiętać o wadze słowa

Rada Muftich Rosji i Duchowe Kierownictwo Związku Muzułmanów potępiły napaść na redakcję francuskiego magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo", jednak uznały, że atak "mógł być wynikiem prowokacji, jakich dopuszczał się magazyn" - poinformowała rozgłośnia Rosyjska Służba Wiadomości.

Ambasador Francji wdzięczny Polakom za okazaną solidarność

- Ta tragedia zmieni Francję, ale nie wolno nam działać pod wpływem emocji i ulegać histerii - mówił we "Wstajesz i wiesz" Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce. Podziękował Polsce za solidarność okazaną po ataku na redakcję pisma satyrycznego "Charlie Hebdo".

Chcieli ukraść bankomat. Wyrwali i odjechali

W Trzciance (woj. wielkopolskie) nieznani sprawcy chcieli okraść bankomat. Urządzenie udało im się wyrwać za pomocą auta, jednak nie udało im się wydobyć z niego pieniędzy. Na widok przypadkowego przechodnia uciekli z miejsca zdarzenia.

"Tatuaże zrobiłam z wdzięczności". Prostytutki bronią gangu sutenerów

Traktowali je jak przedmioty i swoją własność. Sygnowali to w specyficzny sposób - tatuażami na ciele. W Gdańsku ruszył proces sutenerów, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji co najmniej 70 kobiet. Choć trudno w to uwierzyć, część z nich broni swoich pracodawców: - Zrobiłyśmy tatuaże z własnej woli, z wdzięczności za to, że chłopaki zapewniali nam bezpieczeństwo - przekonuje jedna z kobiet reportera "Blisko Ludzi".

Kto okradł Mikołaja Kopernika? Policja pokazuje film

- Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunek osób, które mogą mieć związek ze zdarzeniem - mówią policjanci i pokazują film. Widać na nich kobietę i mężczyznę, przechadzających się obok siedzącego na ławeczce Mikołaja Kopernika. Słynny uczony, który w parku przesiadywał z astrolabium, stracił w świąteczną noc swój atrybut. - A my szukamy złodziei - informują policjanci.