Najnowsze

Najnowsze

MSZ Rosji: realizacja porozumień mińskich przedłużona

Proces wdrażania tzw. mińskich porozumień w sprawie zakończenia konfliktu we wschodniej Ukrainie przeciągnie się na 2016 rok - poinformował rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin, którego cytuje agencja RIA Nowosti. Rozejm na wschodzie Ukrainy wciąż jest łamany.

Wielki finał świątecznej akcji Uwagi! i Fundacji TVN "nie jesteś sam"

Jak co roku, finał świątecznej akcji Uwagi! i Fundacji TVN "nie jesteś sam" był wielkim przedsięwzięciem, w które angażuje się cała redakcja programu. Wzięły w nim udział gwiazdy oraz podopieczni. - Fundacja uczy mnie pokory - powiedziała Bożena Walter, prezes zarządu. Materiał programu "Uwaga!".

Samotne wilki. 20 lat temu Al Pacino i Robert De Niro usiedli przy jednym stole

Jeżeli scenę strzelaniny na ulicach Los Angeles pokazuje się amerykańskim marines jako nagranie instruktażowe, to z dużą pewnością można stwierdzić, że film, z którego pochodzi, jest wybitny. 20 lat temu do kin weszła "Gorączka". Dzieło Michaela Manna nie osiągnęłoby jednak statusu kultowego, gdyby nie Robert De Niro i Al Pacino. Mannowi udało się zaprosić do gry najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia i po raz pierwszy obaj zgodzili się usiąść na planie przy jednym stole. Przeprowadzili niezapomniany dialog.

"Kolejny fakt antyrosyjskiego barbarzyństwa". Protest MSZ Rosji, Polska odpowiada

Rosyjskie MSZ oczekuje "oficjalnej reakcji" Warszawy na protest złożony w związku z - jak to określono - kolejnym "faktem antyrosyjskiego barbarzyństwa". Chodzi o incydent z 20 grudnia, kiedy wandal zniszczył nagrobki na cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej w Kaliszu. Rzecznik polskiego MSZ podkreśla, że nasze stanowisko w takich sprawach jest "niezmienne". Polska kilkakrotnie przestrzegała już przed "pomnikową histerią".

Choinkowe dzieła sztuki ze Złotoryi. "Jesteśmy w stanie stworzyć wszystko"

Fabryka bombek ze Złotoryi (woj. dolnośląskie) w tym roku sprzedała ponad 25 mln bombek. Dziś zdobią choinki nie tylko w Polsce, ale też w krajach Europy Zachodniej, Azji i Stanach Zjednoczonych. Reporter TVN 24 podglądał jak wygląda proces tworzenia ozdób choinkowych. Przedstawiciel fabryki twierdzi, że jej pracownicy są w stanie stworzyć "praktycznie wszystko". - Największa bombka jaką stworzyliśmy ma prawie 40 cm jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa - mówi Błażej Prus. I podkreśla, że mimo że kształtów jest mnóstwo to i tak na świątecznych drzewkach najczęściej można spotkać bombki okrągłe.

Od 1 stycznia straż miejska bez prawa do kontroli z użyciem fotoradarów

Z Nowym Rokiem wchodzi w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym oraz o strażach gminnych, na mocy której straż miejska nie będzie już mogła prowadzić kontroli z wykorzystaniem urządzeń fotoradarowych. Jednak piraci drogowi złapani przez fotoradary do końca 2015 r. nie unikną kary - informuje MSWiA.

Rosja: wiemy kto stoi za eksplozją na pokładzie airbusa

Aleksander Bortnikow, szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa, oświadczył w czwartek, że rosyjskie służby zidentyfikowały grupy stojące za eksplozją na pokładzie rosyjskiego airbusa. W katastrofie rosyjskiego samolotu, która miała miejsce w 31 października tego roku zginęły 224.

Mieszko I obok Jezusa. Tak wygląda największy w Polsce żłóbek

Ma 27 metrów głębokości, 14 metrów szerokości i 16,5 metra wysokości. Takie rozmiary ma żłóbek przygotowywany przez poznańskich franciszkanów w kościele przy pl. Bernardyńskim. Ich zdaniem to największa konstrukcja zbudowana wewnątrz świątyni w Polsce, a prawdopodobnie również w Europie. W tym roku znalazły się w nim nawet figury Mieszka I, Dobrawy i biskupa Jordana.

Wrzucił 5 szczeniaków do stawu. Pół roku spędzi w więzieniu

Pół roku spędzi w więzieniu 58-letni mieszkaniec Wiązowa (woj. dolnośląskie), który latem wrzucił pięć kilkudniowych szczeniąt do stawu. Mężczyzna uznał, że psy będą doskonałą zanętą dla olbrzymiego suma, który według niego pływał w wodzie. Tylko dwa z piesków udało się uratować. - To wyrok słuszny i adekwatny do popełnionego czynu - powiedziała "Gazecie Wyborczej" prokurator.

Szwedzi przeciw przyjmowaniu uchodźców

55 proc. Szwedów chce, by rząd ograniczył liczbę osób ubiegających się w ich kraju o prawo azylu - wynika z opublikowanego w czwartek badania opinii publicznej ośrodka Ipsos, przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Dagens Nyheter".

Będą leczyć małych pacjentów zza granicy. Ale nie mogą na tym zarabiać

Mali pacjenci spoza granic Unii Europejskiej jednak będą mogli być leczeni w Przylądku Nadziei, czyli najnowocześniejszej polskiej klinice onkologicznej dla dzieci. Wcześniej władze placówki alarmowały, że przez obowiązujące przepisy będzie to niemożliwe, bo na unijnym sprzęcie przez 5 lat nie można prowadzić działalności komercyjnej. A taką jest przyjmowanie zagranicznych pacjentów.