Najnowsze

Najnowsze

Rakieta, bomba, pęknięcie? Co wiemy o katastrofie na Synaju

Przyczyna katastrofy rosyjskiego samolotu na Synaju może pozostać zagadką jeszcze wiele miesięcy. Już teraz trwają jednak spekulacje. Sugerowane jest zestrzelenie przez dżihadystów, ale fakty wydają się temu przeczyć. Rozważane jest też gwałtowne i katastrofalne rozszczelnienie się kadłuba, za czym przemawia historia dwóch katastrof w Azji, pod pewnym względami podobnych.

Informacja o in vitro w akcie urodzenia. "Nie chodzi o piętnowanie dzieci"

Nie chodzi o piętnowanie dzieci urodzonych metodą in vitro - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Anna Krawczyk ze Stowarzyszenia Nasz bocian. Skomentowała w ten sposób nowe przepisy, które od niedzieli przewidują konieczność ujawnienia informacji o sposobie poczęcia dziecka w dokumentach sporządzanych przez urzędy stanu cywilnego. - Można to było zrobić w inny sposób - przekonywał dr Paweł Litwiński, ekspert ds. danych osobowych.

Loża prasowa 01.11.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Renata Grochal (Gazeta Wyborcza), Mariusz Janicki (Polityka), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita) i Paweł Lisicki (Do rzeczy). Pierwszym tematem programu było formowanie się rządu Prawa i Sprawiedliwości i spekulacje wokół obsady stanowisk i prawdopodobnie ograniczonej roli Beaty Szydło jako szefowej rady ministrów. Rozmawiano również o obietnicach PiS-u, które mimo zapowiedzi w kampanii, mogą nie zostać w pełni lub od razu zrealizowane. Później dyskusja toczyła się wokół walki o przywództwo w Platformie Obywatelskiej po przegranych wyborach i próby odpowiedzi na pytanie: kto będzie liderem opozycji w nowym parlamencie. Na koniec dziennikarze rozmawiali o przyszłości formacji lewicowych, których w przyszłej kadencji sejmu zabraknie.

Rosyjska flota wyjątkowo aktywna. US Navy myśli nad odpowiedzią

- Jak mamy rozmieścić nasze siły, aby być pewnym, że utrzymamy odpowiednią równowagę i zaangażowanie? - takie ma być główne pytanie zajmujące nowego szefa operacyjnego US Navy, admirała Johna Richardsona. Amerykanie mają obserwować nadzwyczajną, w stopniu nie widzianym od końca zimnej wojny, aktywność rosyjskiej floty.

Weszła w życie ustawa o in vitro. Część klinik musi przerwać leczenie

Ustawa o in vitro weszła w życie w niedzielę. 24 godziny później część klinik musiała przerwać leczenie. Chodzi o te placówki, które nie zdobyły odpowiedniego certyfikatu od Ministerstwa Zdrowia, co nakazuje nowe prawo. Tymczasem dziś szef resortu zdrowia ma zdecydować, czy przedłużyć finansowanie rządowego programu refundacji leczenia procedurą in vitro.

Rosyjskie naloty, snajperzy Asada, tortury i egzekucje. Zginęły setki cywilów

W wyniku wojny domowej w Syrii zginęło w październiku co najmniej 4,2 tys. osób, w tym 960 cywilów - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Wśród zmarłych cywilów było 135 kobiet i 191 nieletnich. Liczba ofiar w październiku jest niemalże identyczna, jak we wrześniu.

Bruksela zwiększa pomoc dla syryjskich uchodźców w Jordanii

Unia Europejska zwiększy pomoc finansową dla syryjskich uchodźców w Jordanii o 28 mln euro - poinformował w niedzielę unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides podczas wizyty w obozie dla uchodźców w pobliżu Ammanu.

Polscy ochroniarze będą bronić mieszkańców Jerozolimy. "To narażanie nas na ataki dżihadystów"

Polska firma wyśle do Izraela stu ochroniarzy, by strzegli mieszkańców Jerozolimy przed atakami palestyńskich nożowników. Problem w tym, że nasz kraj utrzymuje stosunki dyplomatyczne z obydwoma stronami konfliktu. - W momencie, kiedy w obecności polskiego ochroniarza zginie pierwszy Palestyńczyk, dla wszystkich dżihadystów na całym świecie polscy turyści, polscy dyplomaci i Polska jako taka staną się celem numer jeden - przestrzega w rozmowie z "Faktami" TVN dr Wojciech Szewko, ekspert ds. bezpieczeństwa.