Najnowsze

Najnowsze

"Taki zamach mógł mieć miejsce w każdym zakątku naszego kontynentu"

- Widzimy dzisiaj, jak cywile, mieszkańcy Europy, są bezbronni w starciu z zaplanowanym, wyrachowanym scenariuszem śmierci - mówił o atakach w Paryżu ustępujący szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna. Jak dodał, "żadne miasto, ani żaden kraj, nie mogą czuć się bezpiecznie". Podkreślił, że w obliczu zagrożenia Europa powinna pokazać swoją solidarność.

"Ideologia Państwa Islamskiego zakłada szybkie nadejście końca świata"

- Mocarstwa będą dążyły do zwiększenia interwencji w Syrii. Z punktu widzenia dżihadystów im więcej krzyżowców walczących z rycerzami Państwa Islamskiego pojedzie do Syrii, tym lepiej, bo tym więcej będzie okazji do zdobycia zasług na polu bitwy. A po drugie zapowiedź końca świata się ziści - mówił w TVN24 dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Tu powstała "Ziemia Obiecana". "Tylko u nas dom noblisty wygląda jak rudera"

Sto lat temu przy Wschodniej 50 mieszkał Władysław Reymont. Pisarz przyglądał się robotniczej Łodzi i napisał jedno z najważniejszych dzieł dla miasta - "Ziemię Obiecaną". Dziś dawny dom noblisty to zapomniana i opuszczona rudera. - Serce pęka, jak się na to patrzy - komentują miłośnicy historii miasta. Urzędnicy obiecują, że rozpocznie się tam remont. Za dwa lata.

"Strzelali do tłumu, do leżących na ziemi". Co się wydarzyło w sali koncertowej

- Obróciłem się i zobaczyłem mężczyznę z bronią automatyczną. Wszyscy padli na ziemię - relacjonował świadek zamachu terrorystycznego na salę koncertową Bataclan w Paryżu. Zamachowcy zabili tam niespełna 90 osób. W sumie w serii paryskich zamachów zginęło około 120 osób. W TVN24 i TVN24 Biznes i Świat trwają wydania specjalne.

OAS, Szakal, GIA - zamachy to plaga Francji. Ale tak krwawych nie widziała

Terroryzm to plaga Francji, a zamachy są stałym elementem francuskiej historii najnowszej. Najczęściej sprawcami są sami Francuzi, albo obywatele ich byłych kolonii. Aktywność zamachowców przychodzi falami w kolejnych dekadach. Ostatnia skończyła się w latach 90. i jest możliwe, że właśnie rozpoczyna się kolejna.

Jest Polką, ale narodowcy jej nie akceptują

Marsz narodowców i obraźliwe hasła na transparentach już za nami, ale ci, którzy mają inny kolor skóry, bezpiecznie czuć się nie mogą. Przemocy - zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym - wciąż doznaje wielu obcokrajowców. Przykładem jest choćby Karina, która urodziła się w Polsce, ale przez niektórych Polaków akceptowana nie jest, ponieważ jej ojcem jest Kongijczyk. Dziewczyna uważać na siebie musi cały czas.

Wyjątkowa wystawa

Niecodzienna wystawa prac Van Gogha zachwyciła już mieszkańców Berlina, Szanghaju i Petersburga - teraz czas na Warszawę. Obrazy mistrza impresjonizmu mozna oglądać tak, jakby wisiały na naszej domowej ścianie, a wszystko dzięki specjalnej technologii.

Konferencja i spotkanie ofiar księży pedofili

Ofiary księży pedofili spotykają się w Poznaniu i rozpoczynają pierwszą międzynarodową konferencję poświęconą ochronie i prawom osób molestowanych. Wykorzystani przez duchownych mają sie wspierać i wymieniać doświadczeniami. Ofiar jest dużo, są z różych krajów, ale wśród nich nie ma tych którzy być powinni - przedstawicieli Kościoła. Zaproszenie dostali, ale z niego nie skorzystali.

Burza wokół ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

PiS składa projekt nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, a po chwili go wycofuje. Będą poprawki, ale tylko techniczne, co oznacza, że projekt znów może wywołać burzę. Jeśli będzie wyglądał tak jak teraz to nowelizacja unieważni wybór 5 nowych sędziów Trybunału powołanych jeszcze przez Sejm poprzedniej kadencji. Konstytucjonaliści już grzmią: to skandal i zamach PiS na konstytucję.

Ewa Kopacz rezygnuje

Ewa Kopacz nie będzie ubiegała się o fotel przewodniczącej partii. Była premier pasuje, bo jak mowi Platformie potrzebna jest jedność, a nie personalne wewnętrzne podziały. Jedni z jej decyzji się cieszą, inni nie kryją zaskoczenia.

Bohaterski kierowca. Uratował jeża

Akcja ratowania jeża. Tym razem spóźnienie autobusu nie zdenerwowało pasażerów, wręcz przeciwnie, do łódzkiego MPK wpłynęły pochwały dla kierowcy, który zatrzymał autobus, żeby ratować zagubionego jeża. Nagranie z "akcji" trafiło do sieci, a mężczyzna stał się bohaterem.

Francja zamyka granice. Stan wyjątkowy w całym kraju

- Mobilizujemy wszelkie możliwe siły w celu zneutralizowania terrorystów - powiedział w nadzwyczajnym wystąpieniu Francois Hollande. Prezydent oznajmił, że podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terytorium całego kraju i zamknięciu granic.