Najnowsze

Najnowsze

Ptak zniknął lata temu, a jemu udało się zrobić mu zdjęcie. "Ornitologiczna sensacja"

Mierzy ponad metr, waży do 17 kilo. To krótka charakterystyka dropia, jednego z najcięższych żyjących ptaków latających. Ten jednak w Polsce wyginął 30 lat temu, dlatego ornitolog z Małopolski ogromnie zdziwił się, gdy tego właśnie ptaka przypadkowo uchwycił na zdjęciu. – To sensacja - mówią ornitolodzy tłumacząc, że ptak mógł przylecieć z Niemiec, co zdarza się najwyżej raz na kilka lat.

Autobus jednak się zatrzymywał. Pięć razy. Tajemnicza śmierć Rosjanek to tragiczny zbieg okoliczności?

W ich żyłach pojawiły się zakrzepy, które w konsekwencji doprowadziły do zgonu. Jeszcze wczoraj prokuratorzy mówili, że dwie turystki z Rosji mogły umrzeć, bo autobus wiozący je na wakacje do Pragi przez dłuższy czas nie miał postojów. Dziś śledczy mówią już, że tylko w Polsce zatrzymywał się trzy razy. Dlaczego więc doszło do tragedii? Ma to wyjaśnić śledztwo.

Był dziennikarzem, często zmieniał partie, słynął z ekscesów drogowych. Teraz pokieruje TVP

Kariera Jacka Kurskiego to pasmo zaskakujących sukcesów i bolesnych porażek. Wielokrotnie zmieniał polityczne barwy, był dziennikarzem, specem od PR, najwierniejszy jest jednak polityce. W 2014 roku w błysku fleszy pożegnał się z wyborcami. Bez polityki wytrzymał tylko kilkanaście miesięcy, by wrócić jako wiceminister kultury w rządzie Beaty Szydło. Teraz to telewizja publiczna ma być jego żywiołem. W piątek zajął się jej kierowaniem, jest 16. prezesem TVP.

MSW Niemiec: większość rozpoznanych napastników spod dworca w Kolonii to azylanci

W napaściach na kobiety na dworcu w Kolonii uczestniczyło wielu imigrantów ubiegających się o azyl - informuje niemieckie MSW, powołując się na Bundespolizei. Funkcjonariusze policji federalnej odnotowali w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 32 przestępstwa, w większości kradzieże i pobicia, i ustalili tożsamość 31 sprawców - powiedział dziennikarzom rzecznik resortu Tobias Plate.

Odwołanie rozprawy TK. "Efekt spotkania" Duda-Rzepliński, "racjonalna" decyzja

Odwołanie terminu rozprawy Trybunału Konstytucyjnego ma związek z czwartkowym spotkaniem prezydenta z prezesem TK i oznacza, że doszło do jakiegoś porozumienia - stwierdził Sławomir Neumann (PO). Z kolei Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej oceniła tę decyzję jako racjonalną, bo TK najpierw powinien zająć się nowelizacją ustawy, a potem uchwałami o wyborze sędziów.

Chciała wydostać męża z więzienia. Lekarz pomógł jej upozorować próbę samobójczą

Prokuratorzy z Wrocławia oskarżyli cztery osoby, w tym dwóch lekarzy, o korupcję. W zamian za przyjmowanie łapówek mężczyźni mieli załatwiać sprawy w więzieniu, m.in. fałszować dokumentację medyczną i załatwiać przepustki. Jeden z nich miał pomóc kobiecie, która chciała wydostać swojego męża z więzienia, upozorować próbę samobójczą. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Z parku linowego ukradziono przenośną toaletę. "Nie była pusta"

- Nie spodziewałam się, że taką rzecz można ukraść – dziwi się Małgorzata Adamska, szefowa parku linowego w Starym Sączu, z którego ktoś wyniósł przenośną toaletę. Nie pierwszy raz. Według właścicielki obiektu to już trzeci toi toi, który w okolicach zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Macierewicz: namawiają żołnierzy do odmowy wykonywania rozkazów

- Zarzuca się nam, że łamiemy demokrację, przywracając praworządność. Krótko mówiąc: dotychczasowa grupa, która rządziła Polską od 1989 roku, mając swoich sojuszników w innych państwach, organizuje atak przeciwko własnemu krajowi - stwierdził w Radiu Maryja minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

"Jakby spadła gwiazda…". Odtajniona rozmowa Blaira i Clintona po śmierci Diany

Niezwykła zażyłość będąca wyrazem "specjalnej więzi" łączącej Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone pod koniec XX wieku to zdaniem dziennika "Guardian" najbardziej uderzające wrażenie, jakie wypływa z odtajnionych przez Waszyngton transkrypcji rozmów Billa Clintona z Tonym Blairem z lat 1997-2000. Jedna z najbardziej poruszających rozmów odbyła się dzień po śmierci księżnej Diany.

Jacek Kurski prezesem TVP. Jest też nowa prezes Polskiego Radia

Jacek Kurski został powołany przez ministra skarbu państwa na prezesa TVP, zaś Barbara Stanisławczyk na prezesa Polskiego Radia. W poniedziałek minister ma zaprezentować nowe rady nadzorcze tych mediów. Zmiany kadrowe w mediach publicznych są efektem podpisanej wczoraj przez prezydenta ustawy medialnej.

Córka Deppa filmową siostrą Natalie Portman

Córka Johnny’ego Deppa zagra filmową siostrę Natalie Portman w najnowszym filmie Rebekki Zlotowski "Planetarium". Światowa premiera filmu, opowiadającego o siostrach, które chcą skomunikować się z duchami, przewidziana jest na maj tego roku.

Wiceszef MSZ: Polsce zależy, aby KE traktowała nasz kraj jak każdy inny

- Dla Polski pluralizm mediów i poszanowanie rządów prawa jest nie mniej ważnym elementem polityki, jak dla Unii Europejskiej, dlatego tutaj było stosunkowo łatwo wyjaśnić swoje stanowiska - powiedział wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański po spotkaniu z szefową przedstawicielstwa KE w Polsce Marzenną Guz-Vetter. Szymański podkreślił, że Polsce zależy, aby KE traktowała nasz kraj jak każdy inny.

Policjanci: nasi szefowie kłamią. Większość napastników to Syryjczycy szukający rozrywki

Niemiecki serwis Deutsche Welle donosi w piątkowy poranek, że wśród szeregowych funkcjonariuszy policji w Kolonii narasta bunt spowodowany "kłamstwami" ich szefów mówiących o tym, że nie wiadomo, kim byli sprawcy molestowania kobiet w sylwestrową noc. "Większość z tego tłumu to byli Syryjczycy, którym chodziło o seksualną rozrywkę" - mówi jeden z funkcjonariuszy. Na dowód policjanci wskazują, że dokonywali zatrzymań tych osób.

Członek PZPR, wierny przyjaciel Kaczyńskiego. Teraz dostał Orlen

Przed Wojciechem Jasińskim poważne wyzwanie. Ma zarządzać PKN Orlen, najbogatszą spółką skarbu państwa. Choć doświadczenie biznesowe ma raczej skromne, jego niewątpliwą zaletą wydaje się być wieloletnia przyjaźń z Jarosławem Kaczyńskim, która trwa, mimo że Jasiński należał do PZPR. Materiał programu "Czarno na Białym".

Orban: Węgry nigdy nie poprą żadnych sankcji UE przeciwko Polsce

Premier Węgier Viktor Orban powiedział w piątkowym wywiadzie dla publicznego radia, że jego rząd nigdy nie poprze ewentualnej decyzji o nałożeniu unijnych sankcji na Polskę. Część zachodnioeuropejskich polityków mocno krytykuje w ostatnich tygodniach rząd Beaty Szydło, a Komisja Europejska ma 13 stycznia omówić sytuację w Polsce.

Minister edukacji: w 2017 roku zniknie egzamin szóstoklasisty

Egzamin szóstoklasisty zostanie zlikwidowany w 2017 roku - zapowiedziała w "Jeden na jeden" minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Wyjaśniła, że rządowy projekt ustawy jest przygotowywany i zostanie zaprezentowany pod koniec stycznia. Jednocześnie zapewniła, że resort na razie nie pracuje nad programem wygaszania gimnazjów.