Najnowsze

Najnowsze

Podsłuchy także po wniosku wiceszefów policji

Materiały z podsłuchu mogą być wykorzystywane w procesie karnym także wtedy, gdy o zgodę na to wystąpił do sądu nie Komendant Główny Policji, ale jego zastępca - uznał Sąd Najwyższy.

Adam Zagajewski z niemiecką nagrodą za eseistykę

Polski poeta i eseista Adam Zagajewski otrzymał tegoroczną niemiecką Nagrodę im. Jeana Amery'ego (Jean-Amery-Preis) przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie europejskiej eseistyki - poinformowało w poniedziałek wydawnictwo Klett-Cotta.

Dziennikarz zabrał sparaliżowanego młociarza na galę sportowców. Walka o odszkodowanie

- Michał Kłys potrzebuje sprawiedliwości! – mówił reporter "Uwagi!" Endy Gęsina-Torres po tym, jak przerwał przemówienia podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy. Na galę pojechał razem z Michałem Kłysem, który do tej pory nie otrzymał żadnego zadośćuczynienia za wypadek sprzed lat. W 2002 roku na obozie sportowym koleżanka rzuciła młotem prosto w jego głowę, co spowodowało paraliż 17-letniego wówczas Michała.

Syria poligonem dla kolejnego nowego sprzętu. Pierwsze loty bojowe Su-35

Niebo nad Syrią stało się poligonem dla rosyjskiego lotnictwa. Już jest tam większość nowych, lub niedawno zmodernizowanych, modeli samolotów produkowanych w Rosji. Teraz dołączył do nich kolejny - myśliwiec Su-35. Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że cztery takie maszyny trafiły do bazy w Latakii.

Opozycja stawia wymogi i czeka. Człowiek Obamy uspokaja Kurdów

Przedstawiciel opozycji syryjskiej, czyli Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC), oświadczył, że rząd Syrii musi najpierw zadeklarować gotowość i wykonać gesty dobrej woli, zanim rozpoczną się oficjalne rokowania pokojowe. Na rozmowy do Genewy nie zostali natomiast zaproszeni Kurdowie w wyniku nacisku Turcji. Prawdopodobnie w celu załagodzenia napięć udał się do nich specjalny wysłannik Baracka Obamy, który jako pierwszy wysoki rangą amerykański oficjel zawitał do północnej Syrii.

Nowi mundurowi

Bileciki do kontroli - w Krakowie powiedzą kontrolerzy w mundurach. Ma być dostojniej, ale przy okazji widoczniej. Co wcale pracy i kontroli nie musi ułatwić. O czym przekonano się w Warszawie.

Hollande przyjął Castro, zaapelował do Obamy

- Prezydent Obama, który sprawił, że mamy postęp, musi (...) pozwolić na położenie kresu pozostałościom zimnej wojny - mówił francuski prezydent Francois Hollande przy okazji swojego spotkania z kubańskim przywódcą, Raulem Castro.

Pierwsze prawybory z niespodzianką. Ted Cruz pokonał Donalda Trumpa

Ubiegający się o nominację republikanów w wyborach prezydenckich ultrakonserwatywny senator z Teksasu Ted Cruz, wygrał poniedziałkowe prawybory w stanie Iowa, pokonując miliardera i populistę Donalda Trumpa. Trzecie miejsce, z niewielką stratą, zajął senator z Florydy Marco Rubio.

Miasta namawiają: 6-latki do szkół, żeby zwolnić miejsce w przedszkolach

Minister edukacji oskarża samorządy o działalność wywrotową w sprawie sześciolatków. Kolejne miasta namawiają rodziców, by posyłali sześciolatki do szkół i zrobili trzylatkom miejsca w przedszkolach. Zdaniem minister Zalewskiej przedszkola są pełne wolnych miejsc, a dane z samorządów to fikcja. Materiał "Faktów" TVN.

Mieszko Pierwszy kłopotliwy

Pijak i gwałciciel czy pierwszy polski chrześcijanin, czyli kim był Mieszko Pierwszy. Pytanie jest nie tyle akademickie, co polityczne, bo za życiorys księcia wzięli się senatorowie. I - jak to bywa na Wiejskiej - o to sie pokłócili.

Brytyjscy naukowcy mogą modyfikować ludzkie zarodki

Ludzkie zarodki i modyfikacja. W Wielkiej Brytanii to możliwe. Pierwsze badania mają ruszyć za kilka miesięcy. Tylko w celach naukowych - słyszą przeciwnicy metody i nie dowierzają. Bo obawiają się, że na końcu tej drogi będzie projektowanie ludzi na życzenie.

Liroy za medyczną marihuaną

Liroy za medyczną marihuaną. Poseł z Ruchu Kukiza składa projekt ustawy i tym samym zwraca uwagę na problem dotąd w polskim prawie nie rozwiązany. Medyczna marihuana leczy, ale ciągle budzi kontrowersje. A to oznacza, że o znalezienie poparcia dla ustawy ciągle może być trudno.

Unia bez Londynu?

Tusk-Cameron - trudne rozmowy. Na linii Bruksela-Londyn jest napięcie, bo ciągle nie ma nowego porozumienia. A tego w relacjach z Unią chce Wielka Brytania. I grozi wyjściem ze wspólnoty. Groźba wyjścia, a wcześniej referendum wisi w powietrzu. Czy będzie zatem Unia bez Londynu?

Przygotowania

Rząd wyprzedził tłusty czwartek i już w poniedziałek podczas posiedzenia zaserwowano ministrom pączki.

Coś za coś

500 zł na dziecko oznacza zmniejszenie inwestycji w innych dziedzinach życia. W jakich? Marek Suski wyjaśnia.

ONZ: rozmowy pokojowe ws. Syrii oficjalnie ruszyły

Specjalny wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura oświadczył, że jego spotkanie z syryjską opozycją oficjalnie otworzyło rozmowy pokojowe w Genewie. Rzecznik opozycyjnej delegacji powiedział o "pozytywnym przekazie" ze strony wysłannika.