Najnowsze

Najnowsze

Bujak: otwarta interwencja rosyjska na Ukrainie na wiosnę

- Ukraińcy już od kilku miesięcy przygotowują się, że kwiecień może być miesiącem bezpośredniej, otwartej interwencji wojsk rosyjskich i wojny - powiedział w "Faktach po Faktach" Zbigniew Bujak, członek Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą.

"Wojna gazowa" przeciwko cywilom. Ukraincy się cofają, separatyści "imitują"?

Oddziały separatystów, które nie uznają rozmów pokojowych w Mińsku, nadal atakują kontrolowane przez Ukrainców obszary na odcinku w kierunku donieckim i ługańskim. - W ciągu ostatniej doby rebelianci ostrzelali pozycje ukraińskie 12 razy - informuje ukraiński Sztab Generalny. Gubernator obwodu ługańskiego Hennadij Moskal alarmuje, że samozwańcze władze w Ługańsku wytoczyły cywilom nową wojnę - "gazową". Szef operacji antyterrorystycznej w Donbasie Andrij Łysenko oświadczył, że wojska ukraińskie rozpoczęły drugi etap wycofywania ciężkiego sprzętu z linii frontu.

Sutener zatrzymany w Żarach. Ułatwiał prostytucję 20-letniemu Rumunowi

Policjanci zatrzymali w Żarach 50-letniego obywatela Niemiec podejrzanego o ułatwianie i czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez 20-letniego Rumuna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie on jednak także za kierowanie samochodem bez uprawnień i posiadanie fałszywych dokumentów.

Tej śmierci można było uniknąć. Wyrok w sprawie urzędniczek z Pucka

Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywna - taki wyrok zapadł w sprawie dwóch dyrektorek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Przez cztery lata nie mogą też zajmować kierowniczych stanowisk. Kobietom zarzucono naruszenie procedur, przez co pięcioro rodzeństwa umieszczono w nieprzygotowanej do tego rodzinie zastępczej. Dwoje dzieci zmarło po pobiciu przez opiekunów.

Trafili na "wyspę straceń". Walka o ich życie ciągle trwa

Dwóch australijskich przemytników narkotyków skazanych w Indonezji na karę śmierci zostało przetransportowanych z więzienia na wyspie Bali na wyspę Nusakambangan, gdzie mają zostać straceni wraz z innymi obcokrajowcami. Zbliżająca się egzekucja wywołuje krytykę Canberry.

Podszywali się pod królową Elżbietę i księcia Karola. Sąd: radio złamało prawo

W 2012 r. cały świat usłyszał o parze prezenterów australijskiej rozgłośni radiowej 2DayFm. Zadzwonili oni do szpitala, w którym przebywała ciężarna księżna Kate i, podając się za księcia Karola oraz królową Elżbietę, wypytywali o szczegóły dotyczące zdrowia księżnej Cambidge. Teraz australijski sąd najwyższy ocenił, że stacja naruszyła prawo, emitując nagranie.

Ulicy Bieruta już nie ma

We wsi Rudnica (woj. lubuskie) nie ma już ulicy Bieruta. Rada Gminy Krzeszyce jednogłośnie podjęła uchwałę, o zmianie nazwy na ul. Gorzowską. Apel w tej sprawie wystosował dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN Andrzej Zawistowski. Tabliczki ze starą nazwą ulicy zniknęły już w połowie lutego.

Koniec ze ściąganiem. Program antyplagiatowy w szkołach

Do gimnazjów i liceów trafi program antyplagiatowy, którym będą sprawdzane prace uczniów. Ma wychwytywać wszystkie "zapożyczenia". - Chodzi o zjawisko "kopiuj-wklej" - mówił we "Wstajesz i Wiesz" dr Sebastian Kawczyński, prezes zarządu Plagiat.pl, który odpowiada za ten program.

Czy mąż jest odpowiedzialny za samobójstwo żony? "Monika mówiła, że nie da rady dłużej z nim żyć"

Pod koniec marca w rzeszowskim sądzie rozpocznie się precedensowy proces w sprawie podejrzenia doprowadzenia drugiej osoby do popełnienia samobójstwa. Prokuratura oskarża o to 34-letniego mężczyznę. Zarzuca mu, że poprzez psychiczne i fizyczne znęcanie się doprowadził swoją żonę do głębokiej depresji, a w konsekwencji do targnięcia się na własne życie. Materiał programu "Superwizjer" TVN.

Popękana ściana kamienicy w centrum Łodzi. Ewakuacja mieszkańców

Pięć rodzin musiało spędzić noc poza domem po tym, jak odkryto pęknięcie jednej ze ścian ich kamienicy. - Rozwarstwienie jest niepokojące, może dojść do osunięcia ściany - informuje nadzór budowlany. Inspektorzy od rana oceniają, czy i kiedy do kamienicy będą mogli wrócić ewakuowani mieszkańcy.

"Jeśli ktoś się nie szczepi, to można powiedzieć, że jest głupi"

- Kluczowa jest świadomość. Jeśli ktoś się nie szczepi, to można powiedzieć, że jest głupi. Jeżeli ktoś namawia innych, to tak jakby chciał grupę dzieci przeprowadzić przez autostradę - powiedział Marek Posobkiewicz z Głównego Inspektoratu Sanitarnego odnosząc się do wzrostu liczy osób, które unikają szczepień i tzw. ruchów antyszczepionkowych.

Przegląd prasy: Zmiany w karcie zgonu

Ministerstwo Zdrowia, na które spadła lawina skarg środowiska medycznego związanych z nową kartą zgonu, poszło na kompromis i uprościło procedurę jej wystawiania, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Chiny założą kaganiec na organizacje pozarządowe?

Chiny muszą wprowadzić ściślejsze regulacje dotyczące pracy zagranicznych organizacji pozarządowych ze względów na bezpieczeństwo narodowe - poinformowały źródła w parlamencie. Chodzi o to, by zapewnić im "wystarczającą podstawę prawną" działalności.

Wojna służb w Polsce? "Mamy drugą odsłonę afery taśmowej"

- Mamy obecnie "drugą odsłonę afery taśmowej", w której głównymi bohaterami są Bartłomiej Sienkiewicz i służby specjalne - stwierdził w "Jeden na jeden" Marek Opioła z PiS, członek sejmowej speckomisji. Dodał, że "była trudna koabitacja między ówczesnym ministrem spraw wewnętrznych, a szefem jednej ze służb".

Wielki sukces demokratów. Resort bezpieczeństwa ma budżet

Po trwających trzy miesiące walkach partyjnych między demokratami i republikanami, kontrolowana przez opozycyjnych republikanów Izba Reprezentantów uchwaliła we wtorek ustawę o finansowaniu przez kolejny rok budżetowy kluczowego resortu bezpieczeństwa kraju.

Przegląd prasy: matury źle sprawdzane

Większość rektorów uczelni publicznych jest zdania, że egzamin maturalny, który zastąpił egzamin wstępny na uczelnię, nie jest miarodajnym potwierdzeniem wiedzy kandydatów na studia, pisze "Rzeczpospolita", cytując raport NIK.