Najnowsze

Najnowsze

"Bezprawie"

Sejm, głosami PiS i Kukiz'15, przyjął uchwały w sprawie braku mocy prawnej wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez posłów poprzedniej kadencji. Zdaniem byłego prezesa TK prof. Andrzeja Zolla, taki ruch był niezgodny z konstytucją. "To marsz w kierunku dyktatury" mówił prof. Zoll

Rosjanie o słowach Waszczykowskiego: skrajna prowokacja. Polskie MSZ odpowiada

Polsko-rosyjski spór o wypowiedź Witolda Waszczykowskiego. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ uznała ją za "nadzwyczaj niebezpieczną" i "skrajnie prowokacyjną". Rzecznik polskiego MSZ uważa te wnioski za "całkowicie bezpodstawne". Oburzenie Rosjan wywołało m.in. stwierdzenie, że porozumienie NATO-Rosja z 1997 roku "to było porozumienie o charakterze politycznym, niezobowiązujące prawnie, podjęte w innych realiach międzynarodowych".

MSWiA: zmiany w służbach mundurowych będą, nigdy tego nie ukrywaliśmy

Zmiany będą nie nerwowe ani nie gwałtowne - powiedział o służbach mundurowych wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Zapewnił, że nie będzie "weryfikacji lustracyjnej" funkcjonariuszy, ale dodał, że resort będzie sięgał po oficerów, którzy nie rozpoczynali służby w PRL. Zapowiedział też wyjaśnienie przyznania przez b. minister Teresę Piotrowską nagród i dodatków w ostatnich dniach przed zmianą rządu.

Belgowie obniżają poziom alertu. Zamachy nadal "możliwe i prawdopodobne"

Stopień zagrożenia terrorystycznego dla Brukseli został obniżony z najwyższego czwartego do trzeciego, który określa ryzyko zamachu jako "możliwe i prawdopodobne" - ogłosiło centrum kryzysowe belgijskiego rządu. Oznacza to, że poziom zagrożenia w Brukseli zrównano z obowiązującym w reszcie kraju.

Policja nadal szuka małego Fabiana. Wniosek o areszt dla dwóch osób, decyzja może jeszcze dziś

Prokuratura skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 38-letniej kobiety i 46-letnego mężczyzny, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące uprowadzenia 3-letniego Fabiana z Radomia i pozbawienia go wolności. Łącznie zatrzymano pięć osób, trzy usłyszały już zarzuty. Według nieoficjalnych doniesień wszyscy zatrzymani w sprawie są związani z jednym ze stowarzyszeń ochrony praw ojca.

Will Smith politykiem? Bardzo możliwe

Will Smith jest zmęczony obecną polityką zagraniczną Stanów Zjednoczonych i zamierza wejść na scenę polityczną "w niedalekiej przyszłości". Deklarację taką złożył w rozmowie z "Hollywood Reporter".

Jubileuszowe świece zapłoną w 44 katedrach. "Symbol chrztu Polski"

Świece, będące symbolem wiary przyjętej w 966 roku, wręczył biskupom biorącym udział w rekolekcjach na Jasnej Górze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. 28 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu, zapłoną w 44 katedrach w całym kraju. To znak, że właśnie rozpoczynają się przygotowania do świętowania przyszłorocznej 1050. rocznicy chrztu Polski. Centralne uroczystości odbędą się w połowie kwietnia 2016 r. w Gnieźnie i Poznaniu.

Po pijanemu spowodował wypadek, zginęły 3 osoby. Sąd nie zgodził się na odroczenie kary

W 2014 r. w okolicach Zdroiska Dawid K. spowodował wypadek, w którym zginęły trzy osoby. Jak wykazały badania - miał 2,47 promila alkoholu w organizmie. Choć w lutym został skazany na dziewięć lat pozbawienia wolności, do więzienia nie trafił. Kilka razy wnioskował o odroczenie odbywania kary ze względu na stan zdrowia. W czwartek Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim zdecydował, że mężczyzna w końcu trafi do więzienia.

Pierwsza rozmowa Tuska z Szydło. Były gratulacje

Donald Tusk w rozmowie telefonicznej pogratulował Beacie Szydło objęcia funkcji premiera polskiego rządu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Poza gratulacjami politycy rozmawiali o najbliższych spotkaniach międzynarodowych: szczycie Unia Europejska - Turcja w Brukseli oraz szczycie klimatycznym COP 21 w Paryżu.

Zamieszanie wokół "złotego pociągu". Nieoficjalnie: istnieje. AGH zaprzecza

Według niektórych mediów naukowcy z AGH mieli nieoficjalnie potwierdzić, że na 65. kilkometrze trasy kolejowej Wrocław - Wałbrzych coś rzeczywiście zostało ukryte. Informacjom tym zaprzeczają jednak stanowczo przedstawiciele krakowskiej uczelni. - Trwają prace nad raportem. Pierwszy zobaczy go prezydent Wałbrzycha - zaznacza rzecznik AGH.

Kraków rezygnuje z opłaty klimatycznej, Wrocław chciał ją wprowadzić

Władze Wrocławia chciały, aby od 1 stycznia 2016 r. turyści odwiedzający stolicę Dolnego Śląska płacili opłatę miejscową. Wstępnie szacowano, że z tego tytułu do miejskiej kasy wpłynie ponad milion złotych. Ekolodzy takimi planami byli oburzeni. Pomysłodawca, czyli prezydent Wrocławia, poprosił ostatecznie o wycofanie projektu uchwały.