Najnowsze

Najnowsze

Spalenie kukły Żyda we Wrocławiu na liście najbardziej antysemickich wydarzeń 2015 roku

Spalenie kukły Żyda na wrocławskim Rynku znalazło się na liście 10 najważniejszych antysemickich i antyizraelskich zachowań, do jakich doszło w 2015 roku na świecie. W "dziesiątce" znalazły się też dwa inne wydarzenia z Polski: profanacja cmentarza w Sochaczewie i "żart" poznańskiego radnego, który zaproponował, by ulicę prowadzącą do spalarni odpadów nazwać Oświęcimską.

"To absolutnie nie jest kapitulacja". Byli prezesi TK o decyzji Trybunału

Czy umorzenie przez TK postępowania ws. uchwał o wyborze sędziów było gestem dobrej woli wobec prezydenta Andrzeja Dudy? - Są tacy, którzy łączą to z rozmową prezydenta z prezesem Rzeplińskim. Z tego co wiem, nie ma to żadnego związku - powiedział w TVN24 prof. Andrzej Zoll, były prezes TK. Inny były szef Trybunału Jerzy Stępień stwierdził, że wiele osób zwraca uwagę na niekonstytucyjność pewnych działań, "a mimo to pan prezydent i jego obóz trwa".

Strażacy wyciągnęli autobus z rowu

W Szymbarku (woj. pomorskie) autobus wjechał do rowu. Jak informuje straż pożarna, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale na wszelki wypadek do szpitala przewieziono 7 z 22 pasażerów. Strażakom udało się już wyciągnąć autobus z rowu. Nie powinno być już żadnych utrudnień.

Oskarżeni o szpiegostwo, skazani na śmierć

Dwaj mężczyźni oskarżeni o szpiegowanie dla Iranu oraz libańskiego Hezbollahu zostali skazani na śmierć przez sąd w Kuwejcie - podała agencja Reutera. Pozostali oskarżeni otrzymali wyroki od pięciu do 25 lat więzienia, trzech zostało uniewinnionych. Według Reutera, który powołuje się na świadka, sprawa dotyczyła również nielegalnego posiadania broni.

Wychudzone, głodne, zamknięte w mieszkaniu. "Ledwo trzymały się na łapkach"

- W mieszkaniu od świąt zamknięte są dwa psy i dwa koty. Psów już nie słychać, jedynie jeden kot próbuje się rozpaczliwie wydostać – takie zgłoszenie otrzymali inspektorzy oświęcimskiego OTOZ Animals. Pojechali pod wskazany adres w asyście policji. Zastali cztery zwierzaki wychudzone, głodne i zaniedbane. Ich właścicielka wkrótce usłyszy zarzuty.

"Schroniska dla bezdomnych to nie są miejsca dla dzieci". Rzecznik praw dziecka alarmuje

Problemem jest nie tylko liczba dzieci przebywających w schroniskach i domach dla bezdomnych, ale także ich warunki bytowe - przekonuje rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Napisał w tej sprawie list do minister pracy Elżbiety Rafalskiej. Apeluje w nim o skuteczniejsze przeciwdziałanie problemowi bezdomności dzieci. Przypomina, że dzieci stanowią około 5 proc. bezdomnych.

Grzegorz "Przytulę cię" Schetyna zamiast "Zniszczę cię"? Kandydat na szefa PO: można tak powiedzieć

Platforma jest wartością, musimy ją zbudować silniejszą i ona musi być gotowa do wygrania wielkiej batalii z PiS-em - przekonywał w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna. Jedyny kandydat na przewodniczącego PO nie chciał odpowiedzieć wprost, czy po wygraniu wyborów pozbędzie się z partii swoich konkurentów. Tłumaczył jedynie, że PO potrzebuje wzmocnienia, a nie osłabienia.

Grzegorz "Przytulę cię" Schetyna zamiast "Zniszczę cię"? Kandydat na szefa PO: można tak powiedzieć

Platforma jest wartością, musimy ją zbudować silniejszą i ona musi być gotowa do wygrania wielkiej batalii z PiS-em - przekonywał w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna. Jedyny kandydat na przewodniczącego PO nie chciał odpowiedzieć wprost, czy po wygraniu wyborów pozbędzie się z partii swoich konkurentów. Tłumaczył jedynie, że PO potrzebuje wzmocnienia, a nie osłabienia.

"Zaczął mną trzaskać o poręcz". Pacjent skarży się, że został pobity przez ratownika

- Czuję się ogromnie upokorzony. Jakim prawem ktoś mnie uderzył? Ja nigdy nikogo nie uderzyłem. Nigdy - nie kryje wzburzenia Leon Kotyński. I skarży się w rozmowie z reporterką "Uwagi!" TVN, że ratownik medyczny użył w stosunku do niego przemocy. Następnie - utrzymuje mężczyzna - zlekceważono go w szpitalu. Miał być uznany za pijanego. Potem ustalono, że pacjent ma raka mózgu, co mogło być przyczyną jego stanu.

Setki Irakijczyków chcą opuścić Niemcy

Iracka ambasada w Berlinie wystawiła w ostatnim czasie 1,4 tys. paszportów dla Irakijczyków, którzy chcą wrócić do kraju - poinformowało niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Amerykanin oskarżony o wspieranie Al-Szabab

Mieszkaniec stanu Maryland we wschodniej części USA został oskarżony o wspieranie powiązanych z Al-Kaidą dżihadystów z ugrupowania Al-Szabab. Mężczyzna miał też przejść w Somalii szkolenie wojskowe - podało amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Zmarł ostatni ocalały z trzęsienia ziemi sprzed 109 lat

W Kalifornii zmarł w wieku 109 lat Wiliam A. Del Monte - ostatni ocalały z trzęsienia ziemi w San Francisco w kwietniu 1906 r. O zgonie poinformowała w poniedziałek siostrzenica Del Monte, który miał zaledwie trzy miesiące, gdy doszło do kataklizmu.

Wielka narada ws. Afganistanu. Bez przełomu, ale z nadziejami

Dyplomaci z Afganistanu, Pakistanu, USA i Chin zebrali się w poniedziałek w Islamabadzie, żeby wymyślić, jak namówić talibów do podjęcia rozmów z rządem z Kabulu i w ten sposób zakończyć afgańską wojnę. Jak to zrobić, analizuje znawca regionu Wojciech Jagielski.

Prezydent nie zamawiał ekspertyz przed podpisaniem nowelizacji ustawy o TK

Kancelaria Prezydenta RP nie zamawiała opinii prawnych ani ekspertyz dotyczących ustawy z 22 grudnia 2015 roku o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - napisał prezydencki rzecznik Marek Magierowski w odpowiedzi na pytania "Faktów" TVN. "Prezydent RP odbywał bieżące, robocze konsultacje z współpracownikami" - czytamy w piśmie z Kancelarii Prezydenta.