Najnowsze

Najnowsze

Sekretne firmy, miliardowe przelewy. Największy w historii wyciek dokumentów

Kancelaria prawnicza z Panamy pomagała możnym tego świata w praniu brudnych pieniędzy, oszustwach podatkowych i omijaniu międzynarodowych sankcji. Na jaw wypłynęło 11 mln dokumentów, które pokazują między innymi, jak obecne i byłe głowy państw ukrywają swoje bogactwo. To największy przeciek akt w historii.

"Kura może rozmawiać z lisem, ale o czym?"

- Lis zaprosił przedstawicieli wszystkich kurników, bo za głośno się zachowują - tak Kazimierz Marcinkiewicz w "Faktach po Faktach" określił zwołane z inicjatywy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego spotkanie z liderami opozycji parlamentarnej. Zdaniem byłego premiera miało ono charakter "czysto propagandowy".

Płonęło rosyjskie ministerstwo obrony

Pożar, który wybuchł w niedzielę rano w jednym ze skrzydeł gmachu rosyjskiego ministerstwa obrony w centrum Moskwy, po południu został opanowany. Ogień nie przerzucił się na inne budynki - poinformował przedstawiciel resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Łania z cielakiem utknęła w zbiorniku z wodą

- Dzięki czujności i skutecznym działaniom udało się uratować te piękne zwierzęta - cieszą się strażacy, którzy wyciągnęli łanię z cielęciem ze sztucznego zbiornika z wodą. Młode było w złym stanie, więc trafiło do weterynarza.

Abp Gądecki: prawo naturalne zagrożone skrajnym liberalizmem

- Prawo naturalne jest jedyną gwarancją życia w wolności, poszanowania godności osobistych i chronienia przed manipulacją ideologiczną - mówił podczas niedzielnej mszy w Piotrkowie Trybunalskim przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Żona perkusisty The Rolling Stones zabiera klacze z Janowa

Żona perkusisty The Rolling Stones Shirley Watts zdecydowała o zabraniu swoich koni z Janowa Podlaskiego - poinformował w rozmowie z TVN24 Marek Trela, poprzedni - odwołany w lutym - prezes stadniny. W ciągu niespełna 2,5 tygodnia padły dwie klacze należące do Watts. Obecny prezes odmówił komentarza.

Episkopat o aborcji. "Każde życie trzeba chronić"

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie - podkreśla komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, który jest odczytywany w niedzielę w kościołach w związku z Dniem Świętości Życia.

Marsz KOD we Wrocławiu. "Domagamy się państwa prawa"

"Nie pozwolimy zniszczyć Trybunału Konstytucyjnego", "Państwo prawa to nasza sprawa"- z takimi hasłami ulicami Wrocławia przeszedł ogólnopolski marsz Komitetu Obrony Demokracji. O godz. 12 na Rynku zebrało się kilka tysięcy osób. Według organizatorów w sumie w marszu wzięło udział nawet 15 tysięcy manifestujących.

Sportowcy i kibice wsiedli na rowery. "Chcemy pomóc pani Joli"

Koszykarze, kibice i mieszkańcy Trójmiasta - kilkadziesiąt osób wzięło udział w charytatywnym rajdzie rowerowym w Sopocie. W ten sposób zbierano środki dla pani Joli, na którą jesienią przewróciło się drzewo. Kobiet trafiła wówczas do szpitala w ciężkim stanie, jej 34-letniej córki nie udało się uratować.

Europejskie centrum antyterrorystyczne? Niemcy na "nie"

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere w wywiadzie dla niedzielnego wydania dziennika "Tagesspiegel" wypowiedział się przeciwko tworzeniu w Unii Europejskiej wspólnego europejskiego centrum antyterrorystycznego według niemieckich wzorów.

Szejnfeld o spotkaniu liderów partii: Kaczyński wpuścił w kanał opozycję

- To spotkanie było PR-ową ściemą. Było partią PR-owych szachów. Nic z niego nie wynikło, żaden konkret - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Stanisław Tyszka (Kukiz'15) o spotkaniu liderów partyjnych ws. kryzysu związanego ze sporem o Trybunał Konstytucyjny. - Staram się uwierzyć, że to są dobre intencje - mówiła z kolei Barbara Dolniak z Nowoczesnej. Żadnych złudzeń nie miał za to Adam Szejnfeld (PO). Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy i prezydenta mieli odmienne zdanie.

"Wyzwolono strategiczne wzgórza". Widmo wojny na Kaukazie, walki najcięższe od 20 lat

Ministerstwo obrony Azerbejdżanu ogłosiło w niedzielę "jednostronny rozejm" w walkach, które wybuchły w nocy z piątku na sobotę w rejonie ormiańskiej enklawy Górski Karabach. Zginęło w nich co najmniej 30 żołnierzy azerbejdżańskich i armeńskich. Władze separatystycznego regionu twierdzą jednak, że w kilku jego miejscach wymiana ognia trwa także w niedzielę.

Naloty Rosjan, potem wojska Asada "weszły z wielu stron". IS w odwrocie

Wojska syryjskiego dyktatora Baszara el-Asada wspierane przez rosyjskie lotnictwo weszły do miasta Al-Karjatajn położonego 100 km na zachód od Palmiry. Według rządowej telewizji miasto zostało już odbite z rąk tzw. Państwa Islamskiego, Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi jednak, że walki nadal trwają.

Szejnfeld o spotkaniu liderów partii: Kaczyński wpuścił w kanał opozycję

- To spotkanie było PR-ową ściemą. Było partią PR-owych szachów. Nic z niego nie wynikło, żaden konkret - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Stanisław Tyszka (Kukiz'15) o spotkaniu liderów partyjnych ws. kryzysu związanego ze sporem o Trybunał Konstytucyjny. - Staram się uwierzyć, że to są dobre intencje - mówiła z kolei Barbara Dolniak z Nowoczesnej. Żadnych złudzeń nie miał za to Adam Szejnfeld (PO). Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy i prezydenta mieli odmienne zdanie.

MH370? Ocean oddaje coraz więcej szczątków wraku

Australijskie władze poinformowały w niedzielę, że znalezione na Mauritiusie na Oceanie Indyjskim elementy, przypominające części samolotu, zostaną zbadane przez ekspertów, aby ustalić, czy należały do zaginionego ponad dwa lata temu malezyjskiego boeinga.

Turcja "do końca" z Azerbejdżanem

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oświadczył w niedzielę, że Turcja popiera w pełni Azerbejdżan w konflikcie z Armenią o ormiańską enklawę Górski Karabach, w rejonie której wybuchły walki między wojskami obu krajów.