Najnowsze

Najnowsze

Trzylatek zmarł w czwartek na sepsę, przedszkole już czynne

Choroba błyskawicznie zabrała trzyletniego chłopca, specjaliści przypuszczali, że mogły go zaatakować meningokoki. Na szczęście nikogo w przedszkolu nie zaraził. - Sepsa i wywołujące ją zakażenie meningokokami pojawiają się w całym powiecie raz, dwa razy na rok - uspokaja sanepid.

Baza w Hmejmim już jest. Czas na port w Tartusie

Rosja zamierza utworzyć stałą bazę marynarki wojennej w syryjskim porcie Tartus. "Dokumenty w tej sprawie już zostały przygotowane" – oznajmił wiceminister obrony Nikołaj Pankow. Obecnie Tartus jest "punktem techniczno-zaopatrzeniowym dla rosyjskich okrętów".

Bił kota młotkiem i rzucił nim o drzwi. "Tylko się broniłem"

57-letni mężczyzna wziął młotek i zaczął nim okładać kota, który przechodził przez jego ogródek. Sąd stwierdził, że mężczyzna jest winny znęcania się nad zwierzęciem i w trybie nakazowym skazał go na 10 miesięcy prac społecznych. - Dla nas to decyzja rażąco łagodna i niesprawiedliwa. Kara powinna być surowsza, dlatego się sprzeciwiliśmy - informują śledczy.

Rosja "chce mieć bazę wojskową w Egipcie"

Rosja prowadzi rozmowy z Egiptem na temat wynajęcia egipskich obiektów wojskowych, w tym odtworzenia radzieckiej bazy w mieście Sidi Barrani. "Jeśli dojdzie do porozumienia, baza może być odtworzona do 2019 roku" - pisze w poniedziałek rosyjski dziennik "Izwiestija".

Narodziny słonika na pierwszym miejscu. Wybraliście wideo tygodnia

Narodziny słoniątka w zoo w Dublinie wygrały plebiscyt na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl zdobywając 33 proc. waszych głosów. Na drugim miejscu znalazł się film o motocykliście ratującym starszą panią z 24 proc. głosów. Na trzecim miejscu z wynikiem 11 proc. znalazł się prezydent Andrzej Duda i jego szybka reakcja.

#Pamięć Absolutna 09.10.2016

W tym tygodniu Tomasz Sianecki i Marek Przybylik wspominają ważne i mniej ważne wydarzenia polityczne z początku października 2006 roku. Przypominają między innymi apel prezesa PSL Waldemara Pawlaka oraz medialną aktywność ministra Ludwika Dorna.

Polska Kronika Faktowa 09.10.2016

Nieulotne słowa premiera, uliczne kryterium w Warszawie, wewnętrzne problemy Samoobrony oraz bracia Rosjanie z wizytą w Polsce. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

"Najbrzydsza w historii" debata prezydencka

Druga debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA obfitowała we wzajemne oskarżenia i nieuprzejmości, a jej ogólny poziom był niski - oceniają amerykańskie media. Jednak według niektórych podczas tej brzydkiej batalii Donald Trump zdołał się odbudować.

Rosjanie wspominają Wajdę i jego "Katyń"

"Do końca swojego życia Andrzej Wajda nie stracił zarówno zainteresowania kinem, jak i pragnienia sprawiedliwości"; "o filmie 'Katyń' mówił, że to najtrudniejsze dzieło jego życia"; "'Katyń' stał się pożegnaniem Wajdy z iluzjami inteligencji polskiej dotyczącymi wspólnego europejskiego losu Rosji i Polski" - tak rosyjskie media komentują odejście wybitnego polskiego reżysera.

Trump zagroził Clinton: poszłabyś do więzienia

Donald Trump oświadczył w czasie debaty, że jeśli zostanie prezydentem, to Hillary Clinton trafi do więzienia. Nazwał ją także "diabłem" i stwierdził, że "ma ogromną nienawiść w sercu". Jego rywalka nie pozostała dłużna i zarzucała mu nieprzygotowanie do urzędu, uwielbienie dla prezydenta Rosji i seksistowski stosunek do kobiet.

Pomówił go świadek koronny, ponad dwa lata spędził w areszcie. Dostanie odszkodowanie

Krzysztof Stańko ponad 2 lata spędził w więzieniu. Był niewinny, ale został pomówiony przez świadka koronnego. Ten twierdził, że mężczyzna produkował narkotyki, należał do grupy przestępczej i zajmował się paserstwem. Po latach procesu Stańko został uniewinniony i rozpoczął walkę o odszkodowanie. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przyznał mu teraz 800 tys. złotych zadośćuczynienia za niesłuszny areszt, a w uzasadnieniu podkreślił, że ta sprawa "to plama w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości".

"Seks, przemoc i wideo". Oraz ping pong pogardy

Prawie wszystkie francuskie media oceniają w poniedziałek, że druga debata kandydatów na prezydenta USA, Hillary Clinton i Donalda Trumpa, zakończyła się remisem. Podkreślają, że napięcie było duże, ale brakowało rozmowy o wyzwaniach, które czekają Amerykę.

Były policjant stanął przed sądem za zamordowanie żony

Mieli się pokłócić. Anna G. miała wyjść z domu późnym wieczorem z walizką, zostawiając małą córeczkę. Tak twierdził jej mąż, Marek G., wtedy policjant. Śledczy mu nie uwierzyli. Chociaż nigdy nie znaleźli ciała kobiety, były już policjant został oskarżony o zabicie żony. Właśnie ruszył proces, będzie miał charakter poszlakowy.

Chory na Polskę kronikarz naszych losów

Przez ponad pół wieku Andrzej Wajda portretował Polskę i Polaków - mówił, że jest na nią chory i nie może z tej choroby się wyleczyć. Począwszy od debiutanckiego "Pokolenia" (1954 r.) po ostatni swój film "Powidoki", ciągle się z nią wadził, wytykał celebrowanie klęsk, a jednocześnie działał terapeutyczne - objaśniał nam ich przyczyny. Ale gdy pomiędzy "Ziemią obiecaną" a "Człowiekiem z marmuru" zaglądał do ludzkiej duszy, także powstawały arcydzieła na miarę "Panien z Wilka".

Serdeczny uścisk "pierwszych dam"

Hillary Clinton i Donald Trump nie podali sobie rąk przed rozpoczęciem debaty, w przeciwieństwie do ich rodzin. Bill Clinton z uśmiechem przywitał żonę Trumpa, Melanię, oraz jego troje dzieci.