Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy. Członkowie KOD chcą ujawnić kolejne dokumenty

Część działaczy Komitetu Demokracji zapowiada, że ujawnią kolejne dokumenty na temat działalności organizacji - informuje "Rzeczpospolita". W ubiegłym tygodniu dziennik oraz portal Onet ujawniły, że pieniądze ze zbiórek publicznych na Komitet Obrony Demokracji trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony, łącznie miały to być faktury na kwotę ponad 90 tys. zł.

Kancelaria Sejmu: Sala Kolumnowa będzie przygotowana na przyjęcie wszystkich posłów

Sala Kolumnowa jest przygotowywana do tego, aby w środę mogły odbyć się w niej obrady - poinformował szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Każdy z 460 posłów będzie miał zapewnione na niej miejsce i otrzyma urządzenie pozwalające na głosowanie. Jak dodał, wstęp dziennikarzy do Sejmu odbywa się w stu procentach na starych zasadach. Oznacza to m.in., że obowiązują jednorazowe przepustki.

Wzruszające podziękowania Goslinga. Wspomniał zmarłego szwagra

- Podczas gdy ja śpiewałem, tańczyłem, grałem na pianinie i miałem jedno z najlepszych moich filmowych doświadczeń, moja pani wychowywała naszą córkę, oczekując drugiej i usiłowała pomóc swojemu bratu w walce z nowotworem - wyznał Ryan Gosling odbierając Złoty Glob dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu. To pierwsza statuetka w karierze 35-letniego aktora, która zwiastuje mu nominację do Oscara za rolę w "La La Land" Damiena Chazelle'a.

Kilkanaście osób zatrzymanych w związku z napadem na Kim Kardashian

Francuska policja zatrzymała 16 osób w związku z napadem na amerykańską celebrytkę Kim Kardashian, do którego doszło w październiku ubiegłego roku w luksusowej rezydencji w Paryżu - poinformowała AFP, powołując się na źródła w policji. Nie podano, kim są zatrzymane w regionie paryskim osoby.

Adam Andrzejewski

Adam Andrzejewski - wykładowca na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy naukowej zajmuje się filozoficzną estetyką codzienności oraz filozofią kultury popularnej. Jego badania koncentrują się na estetycznych motywacjach naszych codziennych wyborów, związanych ze zmysłami smaku, zapachu i dotyku, pokazując także ich zależność od czynników społecznych, politycznych czy etycznych.

Prezydent ma ostatni dzień na decyzję ws. reformy edukacji

Nie ma żadnych przesłanek, które dawałyby powody, żeby taką rewolucję realizować kosztem dzieci, najbardziej na tym ucierpią dzieci - powiedział we "Wstajesz i wiesz" przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Odniósł się w ten sposób do ustawy wprowadzającej reformę edukacji, która czeka na podpis prezydenta. Jak ocenił Broniarz, "ustawa dziwi nie tylko Polskę, ale i cały świat".

Loża prasowa 08.01.2017

W niedzielę (8. stycznia) gośćmi Małgorzaty Łaszcz w Loży Prasowej byli: Renata Grochal, Filip Memches, Paweł Lisicki („Do rzeczy”) i Mariusz Janicki („Polityka”). Jutro prezydent Andrzej Duda podejmie decyzje w sprawie ustawy o reformie edukacji, co było pierwszą kwestią poruszoną w programie. Później publicyści zajęli się niejasnościami wokół Mateusza Kijowskiego i faktur, jakie jego firma wystawiała KOD-owi, co sprawiło, że wielu działaczy chce wyciągnięcia wobec niego konsekwencji. Następnie dziennikarze rozmawiali o kryzysie sejmowym i różnych wizjach jego rozwiązania, w tym zdecydowanym sprzeciwie Platformy wobec propozycji Ryszarda Petru. Na koniec programu przedyskutowano sytuację dziennikarzy w parlamencie, których praca ma być regulowana według nowych propozycji marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Kolonia karna na Syberii. Ujawniono, gdzie jest opozycjonista

Opozycjonista Ildar Dadin, który był pierwszą w Rosji osobą skazaną na mocy znowelizowanych przepisów o zgromadzeniach publicznych, trafił do nowego miejsca odbywania kary - kolonii karnej w Kraju Ałtajskim. Poinformowała o tym jego żona Anastasija Zotowa.

Gwiazdy zaprezentowały się na czerwonym dywanie

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu rozdano jedne z najważniejszych nagród w branży filmowej i telewizyjnej - Złote Globy. Przed wręczeniem statuetek gwiazdy takie jak Natalie Portman, Drew Barrymore, Hugh Grant, Michelle Willams, Justin Timberlake, czy Jessica Biel zaprezentowały się na czerwonym dywanie.

Z Polski do Etiopii wyruszą traktorem

Polskim traktorem przez świat – może i niezbyt szybko, ale za to jak oryginalnie. Ten ciągnik to Ursus i ma już 52 lata. To więcej niż dwaj traktorzyści, którzy wymyślili, by przejechać nim trasę z Polski do Etiopii. Zaczynają w mrozie, skończą w upale. Po drodze będą mieli czas wszystkiemu się przyjrzeć, a inni by przyjrzeć się im. Materiał "Faktów" TVN.

Trwa walka o Mosul. Przyczółek mostowy nad Tygrysem

W toczącej się od trzech miesięcy bitwie o Mosul, stolicę tzw. Państwa Islamskiego (IS) w Iraku, rządowe irackie siły specjalne dotarły do Tygrysu i utworzyły strategiczny przyczółek mostowy na wschodnim jego brzegu w rejonie ruin starożytnego miasta Niniwa.

"La La Land" wielkim zwycięzcą Złotych Globów

Faworyci zdominowali ceremonię rozdania Złotych Globów. "La La Land" wielkim zwycięzcą wśród filmów komediowych lub musicali, poruszająca przemowa Meryl Streep i nieudany występ Jimmy'ego Fallona - tak zapamiętamy 74. ceremonię nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prazy Zagranicznej.

Złote Globy dla najlepszych

W Beverly Hilton Hotel już po raz 74. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej wręczyło swoje nagrody - Złote Globy. Wielkim zwycięzcą został musical Damiena Chazelle'a "La La Land", który zgarnął aż siedem statuetek (na siedem nominacji). Najlepszym dramatem został "Moonligth" Barry'ego Jenkinsa, najlepszymi aktorkami: Isabelle Huppert, Emma Stone i Viola Davis. Najlepszymi aktorami: Ryan Gosling, Casey Affleck oraz Aaron Taylor-Johnson. Honorowy Złoty Glob trafił do Meryl Streep.

"15 stycznia jednoczymy ponad wszystkimi układami politycznymi"

- Teraz patrząc na to całe zawirowanie, myślę sobie, czy nam teraz nie potrzeba czegoś takiego, co właśnie szykuje się 15 stycznia, gdzie to słowo "jednoczymy" cały naród jest niezwykle ważnym słowem - powiedział w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"15 stycznia jednoczymy ponad wszystkimi układami politycznymi"

- Teraz patrząc na to całe zawirowanie, myślę sobie, czy nam teraz nie potrzeba czegoś takiego, co właśnie szykuje się 15 stycznia, gdzie to słowo "jednoczymy" cały naród jest niezwykle ważnym słowem - powiedział w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.