Najnowsze

Najnowsze

Rząd PiS stosuje metody "bardziej skuteczne niż cenzura". #PisząoPolsce

- Rząd przejął kontrolę nad mediami państwowymi, ale poza tym stosuje nową taktykę, znacznie bardziej podstępną: celują w portfele artystów i tną dotacje. To bardziej skuteczne niż cenzura - twierdzi Przemek Wojcieszek, polski reżyser teatralny w rozmowie z "Frankfurter Allgemeine Zeitung", podczas której opisuje Niemcom stan wolności słowa w polskiej sztuce. Tak #PisząoPolsce.

Z pistoletem napadli na sklep, uciekali w popłochu

Weszli do sklepu, wyciągnęli pistolet i zażądali wydania pieniędzy. Gotówki jednak nie dostali, bo sprzedawcy udało się uruchomić alarm. Zakapturzeni napastnicy w popłochu uciekli. Policjanci z Wrocławia zatrzymali trzy osoby. Grozi im do 12 lat więzienia.

Wiceprezydent z przeszłością. Chciał odwiedzić USA, nie dostał wizy

Afgański wiceprezydent Abdul Raszid Dostum zapragnął odwiedzić USA, aby przedyskutować strategię walki z talibami. W Waszyngtonie jednak nikt nie czeka na niego z otwartymi ramionami - pisze "New York Times". Dawny watażka oskarżany jest o zbrodnie wojenne i w związku z tym nie dostał amerykańskiej wizy.

Szlafrok księcia George'a hitem sezonu

Szlafrok, w którym książę George spotkał się w piątek z prezydentem USA, stał się prawdziwym hitem. Jego zapasy właśnie zniknęły z magazynów.

Co Polacy sądzą o Trybunale Konstytucyjnym? Sondaż

78 proc. respondentów CBOS uważa, że Trybunał Konstytucyjny jest potrzebny, by państwo dobrze funkcjonowało. 9 proc. ankietowanych jest zdania, że TK przeszkadza w sprawnym rządzeniu państwem. CBOS podkreśla, że spór wokół Trybunału zaszkodził wizerunkowi tej instytucji.

Teść nie żyje, teściowa "nic nie pamięta". Ale pogrążają prezydenta

Rodzina prezydenta Islandii Olafura Ragnara Grimssona pojawia się w aferze Panama Papers. Grimsson mówi, że o niczym nie wiedział i wbrew wcześniejszym deklaracjom chce się ubiegać o kolejną kadencję - informuje we wtorek agencja dpa, powołując się na niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" i islandzki tabloid "The Reykjavik Grapevine".

Natrafili na ślad zasypanego tajemniczego tunelu. Tuż obok szczątków księżniczki

Po badaniach georadarem i kilku odwiertach inspekcyjnych na dolnośląskim Zamku Grodno natrafiono na ślad tunelu. - Wydawało nam się, że prowadzi na dziedziniec główny. Jest tak ukierunkowany, ale jedna z odnóg jest zasypana - mówi zarządzający średniowiecznym obiektem. Co może kryć w sobie tajemnicze przejście? Tego na razie nie wiadomo.

"Jak zakończy się ta wojna?"

Wysłanie do Syrii dodatkowych 250 amerykańskich żołnierzy, ogłoszone w poniedziałek przez prezydenta USA Baracka Obamę, rodzi wiele wątpliwości i pytań, z których najważniejsze brzmi: jak zakończy się ta wojna? - pisze we wtorek "New York Times".

Petru: zgłosili się do nas, do mnie

- Sześciu radnych Platformy Obywatelskiej zostało wypchniętych. My ich przyjęliśmy. Uważam, że to jest działanie stabilizacyjne, a nie wrogi akt - powiedział w "Jeden na jeden" lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Petru: zgłosili się do nas, do mnie

- Sześciu radnych Platformy Obywatelskiej zostało wypchniętych. My ich przyjęliśmy. Uważam, że to jest działanie stabilizacyjne, a nie wrogi akt - powiedział w "Jeden na jeden" lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Kolejny dziennikarz zamordowany

W południowo zachodnim Meksyku zamordowano w poniedziałek kolejnego dziennikarza. Jak poinformowała gazeta "El Sol de Acapulco" mężczyznę zastrzelono przed jego domem w mieście Taxco, w stanie Guerrero.

Waszczykowski: członkostwo w NATO samo w sobie nie zapewnia bezpieczeństwa

"Nie możemy uciec od trudnej rzeczywistości geopolitycznej: jesteśmy świadkami radykalnego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa we wschodnim i południowym sąsiedztwie Europy, w tym tuż za granicami Polski" - napisał w artykule opublikowanym przez magazyn "Foreign Policy" szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.

"Patrzę na niego i to jest dla mnie cud". Walka o życie już w łonie matki

Badania prenatalne. Wbrew temu, co niekiedy mówią przeciwnicy aborcji, rzadko prowadzą one do usuwania ciąży. Medycyna prenatalna tak w ostatnich latach się rozwinęła, że dziś jeszcze w brzuchu matki można leczyć bardzo skomplikowane i przeróżne wady u dzieci. Polska w tej dziedzinie jest w europejskiej czołówce. Materiał programu "Czarno na białym".