Najnowsze

Najnowsze

W mediach nie wolno wymieniać jego imienia. Mimo to jego głos się liczy

Były prezydent Iranu Mohammad Chatami - uważany za duchowego przywódcę lokalnych reformistów - wezwał wyborców do zagłosowania na Hasana Rowhaniego w zbliżających się wyborach prezydenckich. Chatami wyraził szczególne poparcie dla polityki obecnego prezydenta, zmierzającej do zakończenia izolacji państwa od reszty świata.

"Najpewniej był poddany presji". Gliński o słowach sędziego Morawskiego

- Rozumiem krytykę i dyskusję na ten temat, natomiast proszę zważyć całą okoliczność sprawy - tłumaczył w RMF FM wicepremier Piotr Gliński, odnosząc się do szeroko komentowanych słów sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego o rzekomej korupcji w Sądzie Najwyższym i Trybunale Konstytucyjnym. - To była wypowiedź na konferencji naukowej, gdzie pan profesor najpewniej był poddany presji - dodał.

Quad przygniótł dzieci, które nim jeździły

Ośmiolatek, który wiózł na quadzie dwunastoletnią koleżankę, stracił panowanie nad pojazdem. Maszyna się przewróciła i przygniotła dzieci. Dziewczynka nie odniosła poważniejszych obrażeń, ale jej młodszy kolega jest w ciężkim stanie.

Prezydent o oporze sędziów: absurd, arogancja, prymat własnego interesu nad dobrem wspólnym

Sprawa bezpieczeństwa jest dla mnie priorytetowa. Musimy szybko modernizować wojsko, kupować sprzęt, mieć doskonale wyszkolonych ludzi - wyjaśniał prezydent w wywiadzie dla tygodnika "wSieci". Oceniając pracę rządu, podkreślił, że trudno nie być dumnym ze zmian wprowadzanych przez obóz władzy. Komentując jednak wątpliwości sędziów wobec przygotowywanej reformy sadownictwa, nie uciekał od mocnych słów. - To jakiś absurd, ogromna arogancja, całkowity prymat własnego interesu nad dobrem wspólnym. Tak nie wolno - podkreślił Andrzej Duda.

Co sędzia Przyłębska powinna zrobić z sędzią Morawskim? "Rozpoczął Rzepliński"

- Nie miał mandatu, aby wypowiadać się w imieniu rządu, aby wypowiadać się w imieniu Trybunału Konstytucyjnego, była to konferencja naukowa - marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Jeden na Jeden" komentował wypowiedź sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego. Podczas konferencji w Oksfordzie profesor stwierdził, że polscy politycy i sędziowie są skorumpowani, a konstytucja RP to "legislacyjny dramat".

Loża prasowa 14.05.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Janina Jankowska, Cezary Łazarewicz, Sławomir Sierakowski ("Krytyka Polityczna") i Tomasz Skory (RMF FM). Program rozpoczął się od dyskusji o zamieszaniu wokół przetargu na zakup śmigłowców dla polskiej armii i zaangażowaniu się opozycji w wyjaśnienie sprawy, co spotkało się z ostrą reakcją MON-u. Później poruszono temat obchodów miesięcznicy smoleńskiej, podczas której sąd ostatecznie dopuścił do przeprowadzenia kontrmanifestacji. Następnie dziennikarze rozmawiali o komisji weryfikacyjnej, problemach komunikacyjnych Platformy Obywatelskiej odnośnie do elementów jej programu i kontrowersyjnych słowach sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Lecha Morawskiego, które padły podczas dyskusji w Oksfordzie.

"Dramatyczny cios" dla lewicy, Niemcy ufają Merkel

CDU wygrała wybory regionalne w Nadrenii Północnej-Westfalii i może utworzyć koalicyjny rząd z liberalną FDP - wynika z oficjalnych wyników opublikowanych w poniedziałek. SPD osiągnęła najgorszy wynik w swojej powojennej historii i musi oddać władzę.

Co sędzia Przyłębska powinna zrobić z sędzią Morawskim? "Rozpoczął Rzepliński"

- Nie miał mandatu, aby wypowiadać się w imieniu rządu, aby wypowiadać się w imieniu Trybunału Konstytucyjnego, była to konferencja naukowa - marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Jeden na Jeden" komentował wypowiedź sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego. Podczas konferencji w Oksfordzie profesor stwierdził, że polscy politycy i sędziowie są skorumpowani, a konstytucja RP to "legislacyjny dramat".

Buntownicy nie dotrzymali słowa. "Nie mamy nic do stracenia"

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom o rezygnacji z roszczeń, od 100 do 300 żołnierzy i zdemobilizowanych wojskowych w Bouake, Korhogo i Abidżanie kontynuuje rebelię. Zablokowana jest główna arteria łącząca północną i południową część kraju – podaje agencja AFP. Buntownicy domagają się wypłacenia wynagrodzeń w armii.

Odważny pies na pierwszym miejscu. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Pies dzielnie odganiający niedźwiedzia znalazł się na pierwszym miejscu w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 34 proc. waszych głosów. Na drugim miejscu uplasował się koń ratowany przez śmigłowiec z 13 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęła wypowiedź profesora Lecha Morawskiego o homoseksualistach z 11 proc. głosów.

Chińczycy chcą wytyczyć nowy szlak

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział podczas ceremonii otwarcia poniedziałkowej sesji drugiego dnia Forum Pasa i Szlaku, że ta chińska inicjatywa "musi odrzucić protekcjonizm i unikać fragmentacji".

Spłonął jacht w pobliżu Hurghady

Egipska marynarka wojenna uratowała 23 turystów i ośmiu członków załogi z jachtu, który zapalił się na Morzu Czerwonym w pobliżu Hurghady - poinformowała gazeta "Al-Ahram" w wydaniu internetowym.

30-latek liderem koalicyjnego partnera

Minister spraw zagranicznych Austrii, 30-letni Sebastian Kurz został w niedzielę mianowany nowym przywódcą Austriackiej Partii Ludowej. Decyzję w tej sprawie zarząd OeVP podjął jednomyślnie. Kurz opowiada się za przedterminowymi wyborami parlamentarnymi.

Obywatele RP się tłumaczą: nie uwłaczaliśmy pamięci Lecha Kaczyńskiego

Obywatele RP piszą ostry w tonie list do prezesa telewizji publicznej. "Protestujemy przeciwko manipulacji i kłamstwu, jakich dopuściła się TVP między innymi w programie TVP Info, a potem w innych audycjach", twierdząc, że "członkowie naszego ruchu mieli uwłaczać śp. Lechowi Kaczyńskiemu" - napisali do Jacka Kurskiego.

Prezydent Chin się spóźnia, Putin siada do fortepianu. Gra radzieckie melodie

Prezydent Rosji Władimir Putin, znany z tego, że często spóźnia się na oficjalne spotkania, w niedzielę sam musiał czekać w Pekinie na prezydenta Chin Xi Jinpinga w jego rezydencji. Oczekiwanie skrócił sobie, grając na fortepianie gospodarza. Rosyjska telewizja państwowa pokazała Putina, wykonującego fragmenty dwóch piosenek: "Moskiewskie okna" i "Miasto nad wolną Newą". Oba utwory pochodzą jeszcze z czasów radzieckich. Putin przebywa w Pekinie na Forum Pasa i Szlaku poświęconym chińskiej koncepcji rozbudowy połączeń infrastrukturalnych między Azją a Europą i Afryką.

"Prezydent chciałby mieć taką konstytucję, której nie będzie musiał łamać"

- Proponowanie zmiany konstytucji przez człowieka, który bez przerwy ją łamie, nie jest dobrym rozwiązaniem - oceniła w "Faktach po Faktach" europosłanka PO Róża Thun, odnosząc się do prezydenckiej propozycji przeprowadzenia w 2018 roku referendum w tej sprawie. - Pojawia się w końcu szansa, żeby pchnąć naszą debatę publiczną w trochę poważniejszym kierunku - kontrował Stanisław Tyszka (Kukiz'15), wicemarszałek Sejmu. W drugiej części programu gośćmi byli Aleksander Hall i Kazimierz Michał Ujazdowski.

Zmiana konstytucji? "Nie w tym nadzwyczajnym, smutnym okresie"

W tej chwili nie jest czas do dyskutowania o wadach konstytucji. To jest czas, w którym trzeba jej bronić, bo jest zwalczana w sposób niezgodny z prawem, brutalnie i cynicznie - powiedział w "Faktach po Faktach" Aleksander Hall. - Używałbym formuły połączenia: bronimy konstytucji i rozpoczynamy dyskusję na temat jej reformy - dodał Kazimierz Michał Ujazdowski.