Najnowsze

Najnowsze

Historyczna wizyta zaczęła się od dyplomatycznego zgrzytu

Pierwsza od 65 lat wizyta tureckiego prezydenta w Grecji zaczęła się w czwartek od dyplomatycznego zgrzytu, gdy Recep Tayyip Erdogan oświadczył w Atenach, że należy "zaktualizować" traktat z Lozanny z 1923 roku, regulujący między innymi granicę jego kraju z Grecją.

Nazwisko premiera jednak dziś? Najnowsza wersja marszałka Terleckiego

Zamieszanie informacyjne w sprawie zmian w rządzie. Wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki najpierw przekazywał, że w czwartek "z pewnością" poznamy nazwisko nowego szefa rządu, później informował, że zmiany zostaną przeprowadzone w przyszłym tygodniu. Po południu, odpowiadając na pytanie reportera TVN24, wrócił do pierwotnej wersji.

Oliwia została ratownikiem medycznym. Ma 7 lat i neuroblastomę

Mała Oliwia spełniła marzenie - z pomocą Fundacji Iskierka na jeden dzień została ratownikiem medycznym w szpitalu miejskim w Rudzie Śląskiej. Jej miś złamał nogę, musiała zawieść go karetką do szpitala, założyć mu gips, dać zastrzyk, a na koniec sprawdziła, czy serce misia bije. Sama ma neuroblastomę, czyli nowotwór. Czeka ją autoprzeszczep komórek macierzystych i radioterapia guza jamy brzusznej.

Pozwy do trybunału, kolejny etap procedury. Komisja Europejska kontra Węgry

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Węgrom. Dotyczą one regulacji dotyczących szkolnictwa wyższego, finansowania organizacji pozarządowych i - podobnie jak w przypadku Polski i Czech - niewykonania decyzji o relokacji uchodźców. Zaostrzono także procedurę o naruszenie prawa w związku z węgierskimi regulacjami dotyczącymi przepisów azylowych.

Napadli i pobili amerykańskiego żołnierza

W Giżycku pobito amerykańskiego żołnierza i towarzyszącego mu pracownika cywilnego armii USA. Policja zatrzymała w tej sprawie dwie osoby. - Postawiono im już zarzuty napadu rabunkowego i brutalnego pobicia - podała giżycka prokuratura rejonowa.

Schulz ostrzega przed "siłami, które najchętniej zniszczyłyby Europę"

Przewodniczący SPD Martin Schulz ostrzegł w czwartek na zjeździe swojej partii w Berlinie przed wzrostem znaczenia w Europie sił prawicowych i ultranacjonalistycznych. - Popatrzcie na to, co dzieje się w Polsce: nasze wspólne wartości są tam systematyczne podkopywane, a Unia Europejska jest niezdolna do przeciwstawienia się temu - mówił.

Tu uczą się przyszli górnicy. Kopalnia w szkolnej piwnicy

Chcą być górnikami, ale dopóki nie są pełnoletni nie mogą zjechać na dół tej prawdziwej. Dlatego w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) dla przyszłych górników przygotowano kopalnię w miniaturze. Jest tu przodek i są chodniki, a także sprzęty pochodzące z pobliskiej, zlikwidowanej już, kopalni.

Nie zdała egzaminu, po awanturze wsiadła do "eLki" i odjechała

Takiego egzaminu na prawo jazdy w Gorzowie Wielkopolskim jeszcze nie widzieli. Niemka przejechała na "stopie" i nie zdała egzaminu. Wróciła do ośrodka, gdzie wszczęła awanturę, po której wsiadła z powrotem do "eLki" i sama pojechała do miasta. Teraz za krótkotrwałą kradzież grozi jej 5 lat więzienia.

Zginął policjant. Sprawa "jest dokładnie badana"

Akcja antyterrorystów w Wiszni Małej, podczas której przestępca zastrzelił policjanta, jest badana przez specjalny zespół powołany w Komendę Główną Policji. W jego skład wchodzą między innymi szefowie biur: kryminalnego i operacji antyterrorystycznych - poinformował wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

"Zaczynaliście biało-czerwoną drużyną, a kończycie kabaretem, tragiczną farsą"

Wy dzisiaj stchórzyliście przed rządzeniem, opuszczając tę sale nie zostawiliście opozycji, zostawiliście Polaków z ich problemami - mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sejmowej debaty o nad wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Szef PO Grzegorz Schetyna zachowanie posłów PiS, którzy wyszli z sali obrad, ocenił jako "smutny obraz".

Decyzja Trumpa to "akt politycznego wandalizmu"

Donald Trump zjednoczył wszystkich przeciwko sobie, wywołał oburzenie wśród muzułmanów, dostarczył paliwa ekstremistom i nie po raz pierwszy pomniejszył Stany Zjednoczone w oczach świata - komentuje decyzję amerykańskiego prezydenta o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela "Financial Times".

Rząd Szydło obroniony. Kto głosował za, kto przeciw?

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz koła Wolni i Solidarni zagłosowali w czwartek przeciwko wnioskowi Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Za wnioskiem opowiedzieli się posłowie: PO, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów. Połowa klubu Kukiz'15 wstrzymała się od głosu, druga połowa - nie wzięła udziału w głosowaniu.

Szydło: za co wy mnie chcecie odwołać?

- Za co chcecie odwołać ten rząd? Za to, że Polacy dzisiaj godnie żyją? To was boli? To wam przeszkadza? - pytała posłów opozycji premier Beata Szydło podczas swojego wystąpienia przed głosowaniem nad konstruktywnym wotum nieufności dla jej rządu.

Komisja Europejska pozywa Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców

Komisja Europejska postanowiła skierować do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawę przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców. - Solidarność nie jest czymś, co można po prostu wyłączyć, jeśli staje się niewygodna - tłumaczył na czwartkowej konferencji prasowej wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.