Najnowsze

Najnowsze

Decyzja Trumpa "może stanowić dla innych państw pretekst do podobnych działań"

6 grudnia prezydent Donald Trump oficjalnie uznał Jerozolimę za stolicę Izraela i zapowiedział przeniesienie do niej ambasady Stanów Zjednoczonych. Ta decyzja może doprowadzić do pogłębienia destabilizacji Bliskiego Wschodu i trwale zatrzymać proces pokojowy - pisze analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Michał Wojnarowicz w komentarzu "Konsekwencje decyzji Donalda Trumpa w sprawie Jerozolimy".

Putin odwiedzi Erdogana. Omówią "główne problemy międzynarodowe"

Prezydent Rosji Władimir Putin złoży w poniedziałek wizytę w Turcji, by omówić z tamtejszym przywódcą Recepem Tayyipem Erdoganem sytuację w Syrii. Tematem ich rozmów będzie także uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela - podały w piątek źródła w kancelarii Erdogana.

"Czarny dzień dla polskiej demokracji". PO oczekuje zawetowania ustaw

Zdarzyło się coś zawstydzającego i hańbiącego, większość PiS-owska dzisiaj złamała trójpodział władzy, złamała niezawisłość sądów, zrobiła to większość PiS-u, ale zrobiła to w porozumieniem z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział w piątek na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna, szef PO. Odniósł się uchwalenia przez Sejm prezydenckiej ustawy o Sądzie Najwyższym.

Sejm uchwalił prezydencką ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa autorstwa prezydenta Andrzej Dudy. Teraz trafi ona do Senatu. Za całością ustawy, wraz z przyjętymi wcześniej poprawkami, głosowało 237 posłów, przeciw było 166, a 22 wstrzymało się od głosu. Wcześniej przyjęto niemal wszystkie poprawki PiS. Odrzucono zaś poprawki i wnioski mniejszości klubów opozycyjnych.

Sejm uchwalił prezydencką ustawę o Sądzie Najwyższym

Sejm uchwalił w piątek ustawę o Sądzie Najwyższym autorstwa prezydenta Andrzej Dudy. Sąd Najwyższy będzie z udziałem ławników badał skargi nadzwyczajne na prawomocne wyroki sądów od 1997 r. Powstanie w nim też autonomiczna Izba Dyscyplinarna, w której też będą orzekać ławnicy. Ustawa teraz trafi do Senatu. Uchwalenie ustawy PiS przyjął oklaskami.

Co ze śmigłowcami dla wojska? Macierewicz "został wprowadzony w błąd"

Antoni Macierewicz zapowiadał, że do końca 2016 roku polskie wojsko wzbogaci się o dwa śmigłowce Blackhawk, a w kolejnych latach miało się pojawić 19 kolejnych. Potem Ministerstwo Obrony Narodowej wycofywało się z tych deklaracji. Teraz wiceminister Tomasz Szatkowski twierdzi, że Macierewicz "został wprowadzony w błąd". - Nie wiem, jak nazwać takie tłumaczenia. Niekompetencja? - komentuje tvn24.pl ekspert.

Poprawka, która "umożliwia niezauważalne manipulowanie głosami wyborców". Przyjęta

Sejmowa komisja nadzwyczajna pozytywnie zaopiniowała w czwartek wieczorem projekt zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa polityków PiS, który zakłada między innymi wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Duże kontrowersje budzi zmiana artykułu 41. Kodeksu wyborczego. "Wskazana zmiana sposobu ustalania ważności głosu umożliwia niezauważalne manipulowanie głosami wyborców" - alarmował przewodniczący PKW.

Kapłanka zamordowana w świątyni. Na miejscu zbrodni samurajski miecz

Kapłanka shinto została zamordowana w czwartek w świątyni w Tokio. Sprawca użył prawdopodobnie noża lub tradycyjnego japońskiego miecza, które znaleziono na miejscu zbrodni. Mężczyzna zabił potem kolejną kobietę, a następnie popełnił samobójstwo. Lokalne media informują, że był to wynik rodzinnej kłótni.

Próbowali przemycić ponad 5,6 miliona papierosów

Papierosy miały być przewiezione za pomocą kontenera. Był on po brzegi wypchany rolkami z folią z tworzywa sztucznego. Ładunek nie wyróżniał się na tle innych załadowanych w Singapurze. Skrywał jednak tajemnicę - ponad 5,6 miliona papierosów.