Najnowsze

Najnowsze

"Złodzieje się go bali, dilerzy się bali". Dziś musi udowadniać, że nie jest gangsterem

Marcin Miksza był jednym z najlepszych funkcjonariuszy olsztyńskiego CBŚP. Tropił największych narkotykowych przestępców i był w tym niezwykle skuteczny. Dziś nie ma już dla niego miejsca w szeregach policji, a przed prokuraturą musi udowadniać, że sam nie jest gangsterem. Czy po 18 latach służby padł ofiarą swoich dawnych kolegów? Po raz pierwszy zgodził się porozmawiać o tym przed kamerą. Reportaż "Polowanie na prawdziwego psa" Grzegorza Głuszaka już w sobotę w "Superwizjerze", o godzinie 20 w TVN24.

Uciekał, jadąc pod prąd autostradą A2. Podróżowała z nim poszukiwana 14-latka

Policjanci od trzech dni szukali zaginionej 14-latki. Podejrzewali, że może podróżować białym mercedesem. I właśnie takie auto próbowali zatrzymać w Zgierzu. Bezskutecznie. Kierowca zaczął uciekać, ruszył w kierunku autostrady A2. Staranował bramki i przez 20 kilometrów uciekał, jadąc pod prąd. Zmuszał innych do zjeżdżania, dwa auta staranował.

Kornel Morawiecki o swoim synu: zjednoczy Polaków i Europejczyków

- To wspaniałe, wielkie wyzwanie dla mojego syna Mateusza Morawieckiego i dalszy ciąg dobrej zmiany. Jego osoba i działania będą bardziej jednoczyły Polaków i Europejczyków - ocenił Kornel Morawiecki (koło Wolni i Solidarni), odnosząc się do wysunięcia przez PiS kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera.

Zwyzywał i opluł Egipcjanina w tramwaju. Odpowie za to przed sądem

"Wypie***laj stąd, ty i ona" - w taki sposób zwracał się w tramwaju do obywatela Egiptu i jego żony. Paweł K., który dodatkowo opluł obcokrajowca i "przypomniał mu, że Polska jest dla Polaków", stanie teraz przed sądem. Prokuratura Rejonowa Poznań - Stare Miasto właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

"Prawdopodobny scenariusz: Szydło kandydatem Polski na komisarza"

Czwartkowa rezygnacja Beaty Szydło ze stanowiska premiera rodzi pytania o jej polityczną przyszłość. Marcin Horała z PiS przyznał w piątek, że pozostanie Szydło w rządzie w funkcji wicepremiera to jeden z rozważanych wariantów. - Jednym z prawdopodobnych scenariuszy jest, że Beata Szydło będzie kandydatem Polski na komisarza w Komisji Europejskiej - podkreślił poseł.

"Na wiosnę prezes będzie premierem"

- To fundowanie koszmaru dwóm osobom, które wyraźnie się nie lubią i wyraźnie rywalizowały ze sobą. To nie do pomyślenia, żeby premier i wicepremier zamieniali się miejscami - ocenił Tomasz Siemoniak (PO) we "Wstajesz i wiesz" w TVN24, komentując zmiany w rządzie. - To jest rozwiązanie na kilka miesięcy, tyle bomb jest podłożonych pod ten układ rządowy, że na wiosnę prezes będzie premierem - podkreślił.

"Polski Macron" czy "marionetka"? Zagraniczna prasa o Morawieckim

Nominacja Mateusza Morawieckiego na szefa rządu "pokazuje wolę złagodzenia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej" - pisze dziennik "Le Monde". "Błyskotliwym bankierem" określiło Morawieckiego radio Europe1, które jako pierwsze we Francji powiadomiło o jego nominacji. "Deutsche Welle" porównuje przyszłego premiera Polski do prezydenta Francji - Emmanuela Macrona.

Krytyka Trumpa ze wszystkich stron. A jeśli ma rację?

Fala krytyki spadła na Donalda Trumpa i administrację amerykańską po historycznej decyzji o uznaniu przez Waszyngton Jerozolimy za stolicę współczesnego Państwa Izrael. Wiele z tych krytycznych opinii nie jest zaskoczeniem, bowiem wypowiadają je liderzy polityczni w organizacjach czy krajach od dawna będących wrogami Izraela i Stanów Zjednoczonych. Czy ktoś naprawdę spodziewał się usłyszeć coś oryginalnego na temat państwa żydowskiego z ust przedstawicieli od Iranu lub Hamasu? Albo od rozkoszującego się w antyzachodnich i antyizraelskich tyradach prezydenta Turcji Erdogana? Ale krytyka najnowszego, głośnego posunięcia Trumpa płynie także od autentycznych przyjaciół Ameryki i Izraela.

Pokonany przez fraszkę, zakochany w budżecie, mistrz PowerPointa. "Mówcie mi Mateusz"

Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu Mateusz Morawiecki, do tej pory łączący funkcje wicepremiera, ministra finansów i rozwoju, stanie na czele rządu w miejsce Beaty Szydło. Jednak zanim zdąży się zaprezentować w nowej roli, przypominamy jego oblicze - jak sam o sobie mówi - zakochanego w budżecie mistrza PowerPointa. Oto najciekawsze cytaty i żarty przyszłego premiera, w tym także - niezbyt udana - próba recytacji znanej fraszki.

"Strasznie ją przeczołgali. Po ludzku jej współczuję"

Była tak świetna, że musiała zrezygnować - ironizował Marcin Kierwiński z PO, pytany o zmianę na stanowisku premiera. Dla polityków opozycji, którzy w czwartek rano domagali się wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, jej wieczorna rezygnacja i wyznaczenie wicepremiera Mateusza Morawieckiego na następcę to "próba przykrycia innych wydarzeń". Zdaniem Kierwińskiego Szydło była "zderzakiem, który trzeba było wymienić". - Strasznie ją przeczołgali. Po ludzku jej współczuję - przyznał Piotr Zgorzelski z PSL.

Zmiana premiera. Dlaczego nie Jarosław Kaczyński?

Jednym z kandydatów na premiera był Jarosław Kaczyński. Opozycja od dawna namawia go do przejścia na fotel przedni, bo i tak kieruje rządem z tylnego siedzenia. PiS też mówił o prezesie, choć są i tacy, którzy twierdzą, że to jeszcze nie ten moment.

Mateusz Morawiecki kandydatem na premiera

Czwartek to ważny polityczny dzień. Od godz. 18 komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości dyskutował nad zmianami. Dyskusja toczyła się na najwyższym szczeblu partyjnym. O tym, że wicepremier Mateusz Morawiecki miałby zastąpić premier Szydło mówiło się w polityce od dawna, ale teraz stało się to faktem.

Ponad 80 poprawek do ustaw prezydenta. W piątek głosowanie

W piątek w Sejmie odbędzie się głosowanie nad prezydenckimi projektami nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawy o Sądzie Najwyższym. Oba dokumenty - w porównaniu do pierwotnej wersji, zaproponowanej przez Kancelarię Prezydenta - zawierają w sumie ponad 80 poprawek, w zdecydowanej większości wniesionych przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Morawiecki za Szydło

Wiele zwrotów akcji i wiele sprzecznych informacji. Tak wyglądał czwartek. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki najpierw mówił, że decyzje o zmianach poznamy dziś, potem, że w przyszłym tygodniu, a następnie wrócił do pierwotnej wersji. Dzień premier Szydło do łatwych nie należał - najpierw w Sejmie debata i głosowanie nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności dla jej rządu, potem wizyta u prezydenta i dwa spotkania na Nowogrodzkiej w siedzibie PiS, a na koniec decyzja o rezygnacji.

Walka o sądy w cieniu rekonstrukcji

W cieniu rekonstrukcji trwa walka o sądy. Walka, która dla opozycji wydaje się być przegrana, bo prezydencki minister przyjmuje poprawki do prezydenckiej ustawy. W Sejmie była kolejna nocna komisja i kolejne oburzenie, jak można pracować w tak szalonym tempie.