Najnowsze

Najnowsze

Głosowanie nad wotum zaufania dla czeskiego rządu przesunięte

Nawet jeśli Andrej Babisz przegra głosowanie, otrzyma ponownie misję tworzenia rządu - oświadczył prezydent Czech Milosz Zeman. Czeska Izba Poselska nie przeprowadziła w środę głosowania nad wotum zaufania dla rządu premiera Babisza, przesuwając je na przyszły wtorek.

Napad na Ritza. Zrabowano biżuterię za ponad 4 miliony euro

Pięciu zamaskowanych osobników uzbrojonych w siekiery i dwa pistolety rozbiło w środę po południu witryny jubilerskie w luksusowym hotelu Ritz na placu Vedome w Paryżu. Wystawiali w nich swoje wyroby słynni jubilerzy. Trzy osoby aresztowano, nie odzyskano zrabowanej biżuterii.

Francuzki krytycznie o akcji "Me Too"

Akcja setki Francuzek wielu może zadziwić. Odcinają się od szeroko komentowanej akcji "Me Too", mówiąc, że gwałt to zbrodnia, ale podrywanie już nie. Pod listem w obronie prawa mężczyzn do uwodzenia podpisało się wiele gwiazd, wśród nich znana aktorka Catherine Deneuve.

"Kraje V4 i Niemcy powinny współpracować"

Europę należy ponownie uczynić silną i zdolną do konkurencji, a jednym z najważniejszych kluczy prowadzących do tego celu jest współpraca gospodarcza państw V4 i Niemiec - oświadczył w środę w Berlinie szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto.

Rozmowy koalicyjne na ostatniej prostej. Atmosferę psują przecieki

Podatki, sprawy europejskie i edukacji - takie między innymi kwestie pozostały jeszcze do uzgodnienia na ostatniej prostej sondażowych rozmów koalicyjnych między CDU/CSU a SPD w sprawie utworzenia tak zwanej wielkiej koalicji - zauważa w środę agencja dpa, podsumowując czwarty dzień negocjacji w Niemczech.

Kolejna odsłona sporu o aborcję

Spór o aborcję, który z sejmowej sali znów przeniósł się przed Sejm. Były hasła, drastyczne plakaty i liczne argumenty, które tak skrajne, że nie ma mowy o kompromisie. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie dwóch projektów łagodzących przepisy antyaborcyjne i zaostrzających aborcję - wieczorne głosowanie i obawa kobiet, że nie będą mogły decydować o sobie same.

Polityczna przyszłość Antoniego Macierewicza

Co dalej z Antonim Macierewiczem? Jego dymisja do ostatniej chwili była wielką niewiadomą. Decyzja jednak zapadła - resort przeszedł w ręce ministra Błaszczaka, sprowadzając tym samym Macierewicza do roli szeregowego posła. Pytanie, na jak długo? PiS o politycznej przyszłości byłego już ministra obrony nie chce na razie mówić. Opozycja jego odejście nazywa przegraną bitwą i podkreśla, że Antoni Macierewicz ma wielkie ambicje, które niebawem mogą o sobie dać znać.

Orban o losie Europy: 2018 rok będzie decydujący

Europa Środkowa musi odrobić poważne zaległości w sferze infrastruktury, rok 2018 przesądzi o losie Europy - ocenił w Berlinie premier Węgier Viktor Orban na forum z udziałem liderów największych firm niemieckich. Jego słowa przekazał agencji MTI rzecznik premiera Bertalan Havasi.

Plane makes emergency landing at Warsaw airport

Warsaw's Chopin Airport was re-opened on Wednesday at around 2230 GMT/1730 ET following a four-hour closure after an aircraft of Polish national carrier LOT with 63 people on board made an emergency landing on its belly due to its wheels' failure.

Projekt #ZatrzymajAborcję skierowany do dalszych prac w komisji

Posłowie zdecydowali o skierowaniu propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję do dalszych prac sejmowych. Projekt zakłada zaostrzenie obowiązujących przepisów ws. aborcji. Każdy człowiek, także ten nienarodzony, posiada niezbywalne prawo do ochrony życia, chorzy i niepełnosprawni potrafią być szczęśliwi - przekonywali w środę w Sejmie zwolennicy projektu #ZatrzymajAborcję. Przeciwnicy mówili o wolności kobiet do dokonywania wyboru zgodnie z własnym sumieniem.

Kopacz: dymisja ministrów to sukces opozycji

- Chciałabym, żeby siłą tego rządu nie były słowa tylko czyny, a siłą tego rządu jest propaganda - powiedziała w "Kropce nad i" Ewa Kopacz. To opozycja wskazywała tych ministrów, których należy czym prędzej zmienić. Oni kompromitowali nas nie tylko w oczach obywateli, ale również na forum Unii Europejskiej - dodała.

Sikorski: Macierewicz był politycznym trupem. Odtworzył go Kaczyński

- To się należało od dawna. Pycha została ukarana. Minister Macierewicz zachowywał się, jakby miał być ministrem na zawsze, a okazuje się, że każda władza przemija - powiedział były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując w "Faktach po Faktach" rekonstrukcję rządu i dymisję ministra obrony narodowej. Gośćmi drugiej części programu byli Joanna Mucha (PO) i Marcin Horała (PiS).

Kopacz: dymisja ministrów to sukces opozycji

- Chciałabym, żeby siłą tego rządu nie były słowa, tylko czyny, a siłą tego rządu jest propaganda - powiedziała w "Kropce nad i" Ewa Kopacz. To opozycja wskazywała tych ministrów, których należy czym prędzej zmienić. Oni kompromitowali nas nie tylko w oczach obywateli, ale również na forum Unii Europejskiej - dodała była premier.

"Antoni, Antoni!". Kaczyński: chwała tym, którzy walczyli o prawdę

- Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem. Chwała tym, którzy walczyli o prawdę, na czele z Antonim Macierewiczem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas 93. miesięcznicy smoleńskiej. Po tych słowach tłum zgromadzony przed Pałacem Prezydenckim zaczął skandować "Antoni, Antoni!".

Putin spotkał się ze swoim sztabem wyborczym

Ubiegający się o kolejną kadencję prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w środę w Moskwie z przedstawicielami swojego sztabu wyborczego. Na czele sztabu, sformowanego na wybory 18 marca, stanęła tym razem nie jedna osoba, lecz troje współprzewodniczących.

Sikorski: Macierewicz był politycznym trupem. Odtworzył go Kaczyński

- To się należało od dawna. Pycha została ukarana. Minister Macierewicz zachowywał się, jakby miał być ministrem na zawsze, a okazuje się, że każda władza przemija - powiedział były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując w "Faktach po Faktach" rekonstrukcję rządu i dymisję ministra obrony narodowej.

Wojskowe śledztwo: żołnierze zabijali Rohindżów

Birmańscy żołnierze zabili 2 września dziesięciu zatrzymanych wcześniej muzułmanów Rohindża - podał w środę dowódca armii Birmy generał Min Aung Hlaing. Jak zaznacza AFP, to pierwszy raz, gdy wojsko przyznaje się do mordów w trwającym od sierpnia kryzysie humanitarnym.