Najnowsze

Najnowsze

Spotkanie z Kim Dzong Unem. "Udzielił satysfakcjonującej zgody"

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zadeklarował, że jest zdecydowany "dynamicznie rozwijać" stosunki z Koreą Południową i "napisać nową historię narodowego zjednoczenia". Jak poinformowała północnokoreańska agencja KCNA Kim Dzong Un powiedział tak delegacji południowokoreańskiej, która na fali ocieplenia relacji pomiędzy Koreami, przyjechała do Pjongjangu.

Cichocki: nie było ultimatum w kwestii spotkań najwyższego szczebla z USA

To nieprawda, nie było żadnego ultimatum, że Amerykanie wstrzymają spotkania najwyższego szczebla z polskimi władzami do czasu zmiany nowej ustawy o IPN - powiedział Bartosz Cichocki. Wiceminister spraw zagranicznych w programie "Jeden na jeden" w TVN24 ocenił również, że "bardzo dobrze nam się współpracuje w trójkącie polsko-amerykańsko-izraelskim".

Po zabiciu dziennikarza Słowacja drży w posadach. "Ludzie przestali ufać"

Po niedzielnych wystąpieniach prezydenta Andreja Kiski i premiera Roberta Fico w reakcji na zabójstwo dziennikarza śledczego Jana Kuciaka na Słowacji dominuje niepewność i brak zaufania do władz. Eksperci nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie o polityczną przyszłość kraju. Może dojść do upadku rządu.

Uwiódł 12-latkę w internecie i wykorzystał ją w hotelowym pokoju

W sieci miał 1300 znajomych, głównie 11-12 letnie dziewczynki. Najpierw uzależnił Magdę od rozmów, potem zaproponował jej spotkanie. Na koniec wykorzystał ją w pokoju hotelowym. Program "Uwaga" TVN reportażem o 12-letniej Magdzie rozpoczął cykl „Uwaga! Dzieci w sieci”. To wstrząsające historie o zagrożeniach w internecie.

Lider krymskich Tatarów: miejsce Putina jest w celi

Wiceprzewodniczący Medżlisu, samorządu Tatarów krymskich, Achtem Czyjhoz zaapelował w poniedziałek w Wilnie do społeczności Zachodu o nieuznawanie wyniku zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji i o zbojkotowanie Mistrzostw Świata w piłce nożnej w tym kraju. Turniej odbędzie się w Rosji latem.

Tajne listy poparcia kandydatów do KRS. "Zrobiliśmy to, by nie byli szykanowani"

Była ogromna nagonka na tych wszystkich, którzy chcieli kandydować i na tych wszystkich, którzy chcieli popierać tych kandydatów - powiedział w poniedziałek w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł PiS Waldemar Buda, tłumacząc utajnienie list osób, które udzieliły poparcia kandydatom do Krajowej Rady Sądownictwa. - Nie wiem, czy to jest bardziej żenujące, czy śmieszne - odpowiedział mu poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Zakonnice jak niewolnice. "Masz być pokorna, bo to jest ewangeliczne"

Zakonnice jak niewolnice. Sprzątają, piorą, gotują - usługują księżom od bladego świtu do późnej nocy. Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" alarmuje, że siostry nie mają umowy o pracę czy prawa do emerytury, bo przyjmuje się, że będą pracować zawsze. Niemal za darmo, bo nie tylko nie dostają pieniędzy, ale rzadko kiedy słyszą: Bóg zapłać. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Zakończone poszukiwania po wybuchu kamienicy w Poznaniu

Na miejscu katastrofy zakończono działania poszukiwawczo-ratownicze – poinformował w poniedziałek późnym wieczorem oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt. Teren akcji zostanie teraz przekazany policji. Rannych w szpitalu odwiedził prezydent Andrzej Duda.

Przed mundialem w Rosji "odławianie i utylizacja bezdomnych zwierząt"

Zabijano je na Ukrainie przed Mistrzostwami Europy w 2012 roku i w Rosji - dwa lata później, przed zimowymi igrzyskami w Soczi. Nie inaczej będzie przed tegorocznym mundialem. Zginą tysiące bezdomnych zwierząt, bo zabijanie jest tańsze niż ratowanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ukradł Oscara Frances McDormand, chwalił się nim na balu. Trafił do aresztu

Na balu po gali rozdania Oscarów skradziono statuetkę Frances McDormand, która dostała ją za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Terry Bryant chwalił się nią w internecie i wśród gości Balu Gubernatora. Mówił, że otrzymał ją jako najlepszy producent, lub za najlepszą muzykę. Zdemaskował go jeden z fotoreporterów, który nie pamiętał go z rozdania nagród i zawiadomił policję. Bryant trafił do aresztu, a statuetka Oscara wróciła do aktorki. Fragment programu "Dzień po dniu".

Orban ostrzega przed "Stanami Zjednoczonymi Europy"

Premier Węgier Viktor Orban twierdzi, że gdyby one powstały, Europa stałaby się kontynentem imigranckim, a wraz z nią Węgry. Mówił o tym w poniedziałek na uroczystości w Węgierskiej Akademii Nauk.

Likwidacja i redukcja w ministerstwach

Sprawne i efektywne państwo działa w oparciu o profesjonalne kadry, a nie rozbudowaną biurokrację - mówi premier i zapowiada: mniej wiceministrów, nagród i premii. Kto straci stanowisko, a kto służbową kartę kredytową i skąd to nagłe odchudzanie?

Uchwała krajobrazowa w Gdańsku

Najpóźniej za dwa lata zobaczymy jak pięknym miastem jest Gdańsk. Radni przyjęli tam uchwałę krajobrazową. Teraz właściciele nieruchomości mają 24 miesiące na spowodowanie, aby budynki i płoty przestały być wieszakami na reklamy. Co więcej - niedozwolone będzie również grodzenie większości osiedli.

Sejmowa komisja sprawiedliwości ustaliła kandydatów do KRS

Opozycja mówi o liście hańby - poseł Krystyna Pawłowicz o trutniach, które uniemożliwiają przeprowadzenie zmian. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości przyjęła listę kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Kluby PiS i Kukiz'15 spośród zgłoszonych kandydatów wytypowały dokładnie 15 osób na 15 miejsc. Ułożenie listy było więc tylko formalnością.

Zawalona kamienica i śledztwo

Strażacy całą noc przeczesywali gruzowisko. Rano znaleźli piątą ofiarę. Po wybuchu kamienicy w Poznaniu w szpitalu wciąż przebywają cztery osoby, w tym trzyletnia dziewczynka. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że kobieta, której ciało znaleziono w gruzach została wcześniej zamordowana, a katastrofa mogła być próbą zatarcia śladów zbrodni.

Krwawy mundial

Zabijano je na Ukrainie przed mistrzostwami Europy w 2012 roku, i w Rosji - dwa lata później, przed zimowymi igrzyskami w Soczi. Nie inaczej będzie przed tegorocznym mundialem. Zginą tysiące bezdomnych zwierząt, bo zabijanie jest tańsze niż ratowanie.

"Każdy, kto się posługuje antysemityzmem cynicznie, musi nad nim stracić kontrolę"

Skoro dzisiaj dostrzegamy w internecie wylew antysemickiego hejtu, ohydnego, a czasami uderzająco podobnego właśnie do tego z lat 60., to znaczy, że wcale nie trzeba mieć monopartyjnej dyktatury komunistycznej, żeby mieć falę antyżydowskiej nienawiści w internecie - powiedział w "Faktach po Faktach" Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Gośćmi drugiej części programu byli Waldemar Buda z PiS i Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Cud niepamięci

Co zostało z lekcji o Jedwabnem? 77 lat temu Polacy spalili tam żywcem co najmniej 340 Żydów. 17 lat temu w miejscu tej masakry doszło do symbolicznego pojednania polsko-żydowskiego.

My, naród

Dwaj warszawscy nauczyciele w czasie politycznego sporu wokół ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej napisali do uczniów list. A w nim - o tym, jak rozumieć słowo "naród". List dotarł nie tylko do polskiej szkoły, ale też do francuskiej prasy. Zrobiła się polityczna awantura, a nauczyciele usłyszeli, że ich miejsce jest w więzieniu.

"Macierewicz cały czas jest niebezpieczny"

Na ołtarzu takich małych rozgrywek wewnętrznych w PiS-ie dokonuje się małostkowego aktu zemsty - tak senator Marek Borowski skomentował projekt ustawy, mającej zdegradować peerelowskich generałów. Gość "Kropki nad i" w TVN24 wskazał, że partia rządząca forsuje te zmiany w prawie w obawie przed byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem.

Lekcja historii

Uczniowie mówili, że słyszeli o getcie w swoim mieście, ale nie wiedzieli, co to było. Słyszeli też o zagładzie, ale nie mieli pojęcia, że Żydzi, którzy ginęli, też byli Polakami. Tak opowiadali uczniowie jednego z gimnazjum w Kutnie i liceum w Warszawie, którzy dziś wiedzą już jednak więcej, bo ich szkoły przystąpiły do specjalnego programu edukacyjnego. Prawdopodobnie dlatego zgodziły się na rozmowę, bo - co ciekawe - inne szkoły odmawiały.

Borowski: Macierewicz cały czas jest niebezpieczny

Na ołtarzu takich małych rozgrywek wewnętrznych w PiS-ie dokonuje się małostkowego aktu zemsty - tak senator Marek Borowski skomentował projekt ustawy, mającej zdegradować peerelowskich generałów. Gość "Kropki nad i" w TVN24 wskazał, że partia rządząca forsuje te zmiany w prawie w obawie przed byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem.

"Każdy, kto się posługuje antysemityzmem cynicznie, musi nad nim stracić kontrolę"

Skoro dzisiaj dostrzegamy w internecie wylew antysemickiego hejtu, ohydnego, a czasami uderzająco podobnego właśnie do tego z lat 60., to znaczy, że wcale nie trzeba mieć monopartyjnej dyktatury komunistycznej, żeby mieć falę antyżydowskiej nienawiści w internecie - powiedział w "Faktach po Faktach" Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Atak "nieznaną substancją". BBC: były rosyjski szpieg w stanie krytycznym

Rosjanin Siergiej Skripal jest w stanie krytycznym po tym, jak został wystawiony na działanie nieznanej substancji w Wielkiej Brytanii - ustaliła telewizja BBC. Skripal w 2006 roku został skazany w Rosji za szpiegostwo na rzecz Londynu. Cztery lata później brał udział w jednej z największych wymian szpiegów. Od tego czasu mieszka na Wyspach.

Renzi uznał porażkę. Odchodzi

Były włoski premier Matteo Renzi ogłosił w poniedziałek, że zrezygnuje z kierowania centrolewicową Partią Demokratyczną po porażce w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

"Marzec 1968 był przede wszystkim buntem młodzieży"

Marzec '68 po trosze był wszystkim. W naszej pamięci uniwersyteckiej przede wszystkim buntem młodzieży - tak profesor Andrzej Żbikowski, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego oraz członek Centrum Badań nad Zagładą Żydów wspomina protesty sprzed pół wieku. Gość "Tak jest" w TVN24 podkreślił, że "masowość spektakli antysemickich była pozorna".