Najnowsze

Najnowsze

Śledztwo przeciwko 20 podejrzanym o szpiegostwo dla Turcji

Niemieckie władze prowadzą obecnie postępowanie przeciwko 20 osobom podejrzanym o działalność szpiegowską na rzecz rządu Turcji - podał dziennik "Die Welt", powołując się na odpowiedź ministerstwa spraw wewnętrznych na interpelację poselską.

Ogień pojawił się 14 lutego, pożerał wszystko, zbliżał się do lasu. 4 kwietnia ogłosili: to już koniec

Ogień z łatwością pożerał kolejne sterty: płonęły butelki, folie - łącznie 1,2 hektara składowiska śmieci. Na miejsce potężnego pożaru, który wybuchł w same walentynki, przyjechało 29 zastępów straży pożarnej. Kolejne zmiany strażaków dołączały do akcji, bo odpady uparcie nie dawały się ugasić. Kończenie działań znacznie się przeciągnęło - finał prac nastąpił po niemal dwóch miesiącach.

Zwęglone zwłoki w przenośnej toalecie

Straż pożarna w Krotoszynie dostała wezwanie do ugaszenia pożaru przenośnej toalety przy miejskiej promenadzie. Po dotarciu na miejsce dokonali makabrycznego odkrycia: w środku znajdowały się spalone zwłoki. Ruszyło śledztwo prokuratury.

Doktorant UJ deportowany do Iraku. "Nie zagrażał bezpieczeństwu kraju"

Ameer Alkhawlany, pochodzący z Iraku doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego, został deportowany. Jego adwokat zapowiada jednak odwołanie się od tej decyzji. Zdaniem Straży Granicznej Irakijczyk mógł przebywać w Polsce nielegalnie. Był też podejrzewany o kontakty z islamskimi radykałami. Naukowiec ubiegał się o status uchodźcy. Nie otrzymał go.

Turcy potwierdzają atak chemiczny. "Próbki dostaną zachodnie wywiady"

Turecki minister sprawiedliwości Bekir Bozdag poinformował, że sekcje zwłok kilku Syryjczyków, którzy po wtorkowym ataku w prowincji Idlib trafili do Turcji i tam zmarli, potwierdzają użycie broni chemicznej. Brytyjski dziennik "Guardian" pisze, że ratownicy zebrali próbki ziemi z miejsca, gdzie doszło do ataku chemicznego i wysłali je do zachodnich agencji wywiadowczych. Te mają ustalić, jakiego konkretnie gazu bojowego użyto we wtorek w Chan Szajchun.

Odwet za tarczę antyrakietową coraz sroższy

Agencja Yonhap informuje o narastających problemach południowokoreańskich przedsiębiorstw w Chinach. To efekt odwetu za rozpoczęcie montażu antyrakietowej tarczy THAAD w Korei Południowej. Seul wniósł w tej sprawie oficjalną skargę do WTO.

"Putin może wkrótce odkryć, że poszedł o krok za daleko"

Źródła wywiadowcze przypisały syryjskiemu reżimowi odpowiedzialność za "zbrodnię wojenną", jaką był atak chemiczny w prowincji Idlib - ocenia brytyjski dziennik "Telegraph", pisząc, że prezydent Władimir Putin mógł pójść o krok za daleko, wspierając prezydenta Baszara el-Asada.

Bochenek: nie ma żadnej decyzji premier w sprawie rekonstrukcji rządu

Jeżeli jakikolwiek minister nie realizowałby zadań, które na niego są nakładane, na pewno pani premier nie zawahałaby się podjąć decyzji o zmianach w składzie rady ministrów - powiedział w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego u podłoża medialnych spekulacji w sprawie rekonstrukcji leży wniosek PO o wotum nieufności dla rządu.

Proces o zakłócenie wystawy o Andersie. Uniewinnienia uchylone

Sąd rejonowy naruszył zasady oceny zgromadzonych dowodów - tak Sąd Okręgowy w Suwałkach uzasadnił wyrok uchylający zapadłe w I instancji uniewinnienia w sprawie zakłócenia wystawy poświęconej generałowi Andersowi. Sąd postanowił przekazać sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji.

Obalili dyktatora, teraz wybierają parlament

Mieszkańcy niespełna dwumilionowej Gambii wybierają w czwartek parlament. To pierwsza wolna elekcja w tym małym kraju zachodniej Afryki odkąd w styczniu obalony został tam dyktator Yahya Jammeh. Wynik zadecyduje, jak szybko Gambia pożegna się z dyktaturą - pisze znawca regionu Wojciech Jagielski.

Izraelczyk zginął w ataku na Zachodnim Brzegu

Jeden Izraelczyk zginął, a drugi został ranny rano w ataku z użyciem samochodu. Napastnik wjechał w nich w pobliżu żydowskiego osiedla na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu. Sprawca został zatrzymany.

Protesty nic nie zmieniły. Minister powołuje nowe muzeum i wskazuje nowego dyrektora

Dziś podjąłem decyzję o połączeniu muzeów II Wojny Światowej i Westerplatte, w związku tym powstało nowe Muzeum II Wojny Światowej - powiedział w czwartek Piotr Gliński wicepremier, minister kultury. Dodał, że p.o. dyrektora placówki został dr Karol Nawrocki, który do tej pory pracował w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku. Nawrocki podjął decyzję o wstrzymaniu internetowej sprzedaży biletów.

Ukradli quada sprzed hotelu. Nagrał ich monitoring

Dwóch zakapturzonych mężczyzn pod osłoną nocy pojawiło się pod jednym z hoteli w Świeradowie-Zdroju (woj. dolnośląskie). Przyszli z pustymi rękami, odeszli z quadem. Kradzież nagrała kamera monitoringu. Złodziei szuka policja i hotelarz, który za pomoc w odnalezieniu mężczyzn i pojazdu oferuje nagrodę.

Prowadzi brutalną wojnę z narkotykami, spada mu poparcie

Z 83 do 76 proc. spadło od grudnia poparcie dla prezydenta Filipin Rodrigo Duterte - wynika z najnowszych sondaży. Według agencji Reutera szef państwa traci zaufanie obywateli ze względu na kampanię antynarkotykową, podczas której zabito już ponad 8 tys. osób.

Limuzyna wicepremiera na miejscu dla niepełnosprawnych. "To jest czepianie się"

Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyjechał do stolicy Dolnego Śląska z okazji przekazania udziałów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ państwu. Jarosław Gowin nocował w hotelu. Jego kierowca zaparkował limuzynę na miejscu dla niepełnosprawnych. I rozpętał burzę. - Koperta jest dla niepełnosprawnych, ale jest jeszcze zdrowy rozsądek - mówi minister.

Media: wspólnicy zamachowca z petersburskiego metra zatrzymani

W Petersburgu zatrzymano wspólników Akbarżona Dżaliłowa, domniemanego zamachowca samobójcy, który w poniedziałek przeprowadził atak w tamtejszym metrze - informują rosyjskie agencje, powołując się na źródła. W wyniku eksplozji zginęło 14 osób, a ponad 50 zostało rannych.