Najnowsze

Najnowsze

Generał Różański: ręczę swoją osobą za generała Kraszewskiego

- Generała Jarosława Kraszewskiego znam kilkanaście lat. Gdyby ktoś mnie spytał, czy mogę ręczyć za tego oficera, z całą odpowiedzialności powiem: tak, z całą pewnością mogę ręczyć swoją osobą. To jest prawy i wartościowy oficer - mówił w "Kropce nad i" TVN24 generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Niemiecka robota

Historia młodej lekarki, która mimo, że wcześniej tego nie planowała, wyjechała do pracy w Niemczech. Ma jeden etat, w jednym szpitalu i choć miesięcznie pracuje nawet o 100 godzin mniej niż jej koledzy w Polsce, zarabia więcej niż oni. Ale, jak twierdzi, nie to liczy się najbardziej. Chodzi o coś innego, o czym mówią też pozostali Polacy pracujący w tym samym niemieckim szpitalu.

Generał Różański: ręczę swoją osobą za generała Kraszewskiego

- Generała Jarosława Kraszewskiego znam kilkanaście lat. Gdyby ktoś mnie spytał, czy mogę ręczyć za tego oficera, z całą odpowiedzialności powiem: tak, z całą pewnością mogę ręczyć swoją osobą. To jest prawy i wartościowy oficer - mówił w "Kropce nad i" TVN24 generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Profesor Łętowska do sędziów: Zachowajcie się przyzwoicie. Tak, jak dyktuje sumienie

Nie mam żadnych wątpliwości, że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym są wadliwe. W związku z tym ja też bym nie chciała za bardzo ich firmować - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Ewa Łętowska, komentując rezygnację Dariusza Zawistowskiego ze stanowiska szefa KRS. - Decyzję każdy musi podjąć na własny rachunek - dodała. Gośćmi "Faktów po Faktach" byli także Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) i Arkadiusz Mularczyk (PiS).

"Naturalna jest pewna zmiana pokoleniowa". Barbara Piwnik o nowej KRS

- Nie przesądzałabym, że tych kandydatur nie ma - stwierdziła sędzia Barbara Piwnik w programie "Tak jest". Była minister sprawiedliwości uważa, że brak chętnych do Krajowej Rady Sądownictwa może wynikać z kwestii proceduralnych. - Ma być to lista osób, które pod swoim imieniem i nazwiskiem daną kandydaturę będą zgłaszać, a więc nie wykluczam, że te działania zostały już podjęte - oceniła.

Profesor Łętowska do sędziów: Zachowajcie się przyzwoicie. Tak, jak dyktuje sumienie

Nie mam żadnych wątpliwości, że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym są wadliwe. W związku z tym ja też bym nie chciała za bardzo ich firmować - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Ewa Łętowska, komentując rezygnację Dariusza Zawistowskiego ze stanowiska szefa KRS. - Decyzję każdy musi podjąć na własny rachunek - dodała.

Rząd Babisza bez wotum zaufania. Prezydent da mu czas

Czeska Izba Poselska wypowiedziała się we wtorek przeciwko udzieleniu wotum zaufania mniejszościowemu rządowi premiera Andreja Babisza. Rząd musi podać się do dymisji, ale będzie funkcjonował do czasu mianowania nowego gabinetu.

Zmiany w kodeksie wyborczym

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego. Nowela m.in. zmienia zasady wskazania członków Krajowego Biura Wyborczego i wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, która ma być liczona od wyborów samorządowych w 2018 roku. W programie Tak Jest Karol Gac (dorzeczy.pl) i Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza) zgodnie stwierdzili, że nie spodziewali się innej decyzji prezydenta.

Fragmenty ciała wyrzucało morze. Zarzuty dla duńskiego wynalazcy

Duński wynalazca Peter Madsen został oskarżony o zamordowanie szwedzkiej dziennikarki Kim Wall. Miało do tego dojść w sierpniu 2017 roku na pokładzie zbudowanej przez niego łodzi podwodnej - poinformowała we wtorek duńska prokuratura. Będzie ona żądać dożywotniego więzienia dla Madsena.

Premier spotkał się "twarzą w dziób" z F-16

Podczas wizyty na Litwie duński premier odwiedził żołnierzy ze swojej ojczyzny, którzy w ramach Baltic Air Policing pilnują przestrzeni powietrznej nad krajami bałtyckimi. Z pokładu samolotu transportowego zobaczył z naprawdę bliska myśliwce F-16.

USA tworzą oddziały graniczne w Syrii. Turcja protestuje

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał we wtorek NATO do przeciwstawienia się planowanemu przez USA utworzeniu w Syrii 30-tysięcznych Sił Bezpieczeństwa Granicznego. Miałyby dowodzić nimi Kurdowie. Plan ten zdecydowanie skrytykował również Iran.

Papież przeprasza za pedofilię w chilijskim Kościele

Papież Franciszek poprosił we wtorek o przebaczenie za skandal pedofilski w chilijskim Kościele. Podczas pierwszego oficjalnego spotkania z władzami Chile wyraził także uznanie dla postępu procesu demokratycznego w tym państwie.

Owoce tylko na wagę. Sprzedawca pobity

W Australii dwóch klientów sklepu do czerwoności rozpaliła informacja, że owoce można kupić tylko na wagę. Zaczęli bić pracownika, a ten nie pozostał im dłużny. Świadkowie przez długi czas nie byli w stanie ich rozdzielić. Sprzedawca trafił do szpitala z raną głowy. Za jego pobicie obaj klienci odpowiedzą przed sądem.

Walki na lotnisku, zniszczone samoloty. Co najmniej 20 osób zginęło

Co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 60 zostało rannych w walkach, które wybuchły w poniedziałek między grupami zbrojnymi na lotnisku Mitiga w stolicy Libii. Lotnisko zostało zamknięte do odwołania. Według agencji Reutera uszkodzonych zostało co najmniej pięć samolotów pasażerskich.

"Ogolić zdrajczynię na łyso". Śledczy sprawdzą, czy nawoływano do linczu na Róży Thun

Do krakowskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie w sprawie nawoływania na portalu społecznościowym do linczu na eurodeputowanej Róży Thun. Wniosek małopolskiego Komitetu Obrony Demokracji dotyczy czterech osób, które w niewybrednych słowach mówili o posłance do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej Thun wypowiadała się w reportażu niemiecko-francuskiej telewizji Arte dotyczącym sytuacji w Polsce.

Największy zakup uzbrojenia w historii III RP. Ekipa z MON leci do USA

Negocjacje w sprawie zakupu systemów Patriot mają być bliskie końca. Chodzi o kilkadziesiąt miliardów złotych. - W przyszłym tygodniu leci do USA ekipa Inspektoratu Uzbrojenia MON finalizować umowę - napisał na Twitterze wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Może to oznaczać, że pierwszy kontrakt w ramach programu Wisła zostanie podpisany w pierwszej połowie tego roku.

Sąd Najwyższy: usunięcie około połowy sędziów Sądu Najwyższego - bezprawne

Bezprawne oraz bezzasadne usunięcie z urzędu blisko połowy doświadczonych sędziów Sądu Najwyższego w żadnej mierze nie usprawni funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości - głosi podjęta we wtorek uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. Sędziowie w sześciu punktach odnieśli się do sytuacji sądownictwa po przyjęciu przez parlament i prezydenta ustaw zmieniających wymiar sprawiedliwości w Polsce.