Najnowsze

Najnowsze

Bojownicy ostrzelali centrum szkoleniowe służb

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w czwartek tereny wokół ośrodka szkoleniowego afgańskich służb wywiadowczych w Kabulu - poinformował przedstawiciel tego centrum, nie podając na razie więcej szczegółów.

Arcybiskup o Konstytucji i Ewangelii. Zandberg: średniowiecze się skończyło

Wielu hierarchów polskiego kościoła nie odnajduje się w XXI wieku - stwierdził Adrian Zandberg z Partii Razem, reagując na słowa arcybiskupa Wacława Depo, który powiedział w środę, że "bardzo boleśnie powróciły w ostatnim czasie wypowiedzi, że w Polsce rządzi Konstytucja, a nie Ewangelia, że Konstytucja ma iść przed Ewangelią". - Polska powinna być państwem świeckim, ale niestety takim państwem nie jest - ocenił Zandberg.

Wznowiono proces kobiet oskarżonych o zabicie Kim Dzong Nama

W Malezji wznowiony został proces dwóch kobiet oskarżonych o zabicie w 2017 roku Kim Dzong Nama, przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej. Sędzia oświadczył w czwartek, że nie ma wystarczających dowodów na to, iż było to zabójstwo polityczne.

"Defilada była ogromna, ale czy ja czuję się bezpieczny?"

Była ogromna, większa od tego, co zrobili Rosjanie na Defiladzie Zwycięstwa. Ale czy ja czuję się bezpieczny? Jako specjalista powiem: nie czuję się bezpieczny - mówił we "Wstajesz i wiesz" Maksymilian Dura, komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, komentując defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. - To, co się działo przez ostatnie trzy lata, można by zamknąć na małej kartce papieru - dodał, oceniając z kolei stan polskiej armii.

Wilki podchodzą pod domy. Burmistrz Witnicy chce je odłowić i zamknąć w zoo

Wilków jest coraz więcej, zbliżają się do domostw - skarżą się mieszkańcy Mosiny (woj. lubuskie). Jak rozwiązać ten problem? Burmistrz pobliskiej Witnicy ma pomysł. Chce wywieźć wilki do parków narodowych lub zamknąć je w ogrodach zoologicznych. Dyrektor poznańskiego zoo sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu. - Człowiek się boi zupełnie niepotrzebnie. To są stereotypy tkwiące w naszych umysłach - mówi Ewa Zgrabczyńska.

Tak wyglądał most w Genui pół roku temu. Nagranie Reportera 24

- Jestem zawodowym kierowcą, nagranie pochodzi z ciężarówki - relacjonował pan Piotr, który mostem w Genui jechał w lutym 2018 roku. Przyznał, że przeprawa wyglądała na starą. - Asfalt był nierówny i z tego, co pamiętam, nie było pasa awaryjnego - mówił. Nagranie przysłał na Kontakt 24.

Ekspert o przyczynach katastrofy: na 99 procent korozja cięgien

Nie doceniano pewnych faktów związanych z zabezpieczeniem cięgien przed korozją. To ona mogła być główną przyczyną zawalenia wiaduktu w Genui - mówił w czwartek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 profesor Jan Biliszczuk z Katedry Mostów i Kolei Politechniki Wrocławskiej. Jak dodawał, w mostach Morandiego "awaria jednego elementu powoduje taką katastrofę, jak przewrócenie kostek domina".

Pierwsze trzy komitety wyborcze zarejestrowane

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała trzy komitety wyborcze: Partii Razem, koalicji PO i Nowoczesnej oraz PSL - poinformował w czwartek przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. - Oczekujemy, że od jutra czy od przyszłego tygodnia liczba chętnych będzie wzrastać - dodał. Przypomniał także, że termin zgłaszania komitetów upływa 27 sierpnia.

"Byłem śmiertelnie przerażony. Kierowca krzyknął: uciekaj, wiadukt się zawalił!"

Kiedy zbliżałem się do mostu, miałem wrażenie, że coś jest nie tak. Zaczęło mocno kołysać moją ciężarówką. Możliwe, że właśnie wtedy to się stało - opowiadał rumuński kierowca Nenad Vatovic. We wtorek utknął w korku przy wjeździe na wiadukt Morandi w Genui. Jak mówił, był "śmiertelnie przerażony", kiedy usłyszał krzyki: "Uciekaj, szybko, wiadukt się zawalił".

Wszystkie miejsca w parlamencie dla partii rządzącej

Kambodżańska Partia Ludowa (PPC) premiera Hun Sena zdobyła wszystkie miejsca w liczącym 125 deputowanych parlamencie. W środę Państwowa Komisja Wyborcza w Kambodży (NEC) ogłosiła oficjalne wyniki wyborów, które odbyły się 29 lipca.

Siedzi w więzieniu, ale został zgłoszony na kandydata w wyborach

Brazylijska lewicowa Partia Pracujących (PT) zgłosiła w środę kandydaturę swojego historycznego przywódcy Luiza Inacio Luli da Silvy do wyborów prezydenckich, których pierwsza tura odbędzie się 7 października - poinformowano na stronie internetowej ugrupowania. "To już oficjalne. Lula jest kandydatem Partii Pracujących na prezydenta Republiki" - brzmi komunikat.

"Jesteśmy jak trawa. Mogą po nas przebiec, pochylimy się, ale podniesiemy się"

To w rodzinach została przeniesiona wielka siła dążenia Polaków do wolności oraz to, że nic nie jest w stanie nas złamać - podkreślił prezydent Andrzej Duda, rozpoczynając widowisko muzyczne "Wolność we krwi", które odbyło się w środę wieczorem na placu Piłsudskiego w Warszawie. - Jesteśmy jak trawa, mogą po nas przebiec, pochylimy się, ale podniesiemy się - mówił.

Były szef CIA traci poświadczenie bezpieczeństwa. Decyzja Trumpa

Prezydent Donald Trump cofnął byłemu dyrektorowi CIA z czasów administracji Baracka Obamy Johnowi Brennanowi poświadczenie bezpieczeństwa umożliwiające dostęp do informacji objętych klauzulą tajności - poinformował w środę Biały Dom. Brennan jest zdeklarowanym krytykiem Trumpa.

Pierwsza taka wizyta. Prezydent leci do Australii i Nowej Zelandii

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się w czwartek z oficjalną wizytą do Australii i Nowej Zelandii. Prezydent weźmie udział w Polsko-Australijskim Forum Energetycznym, spotka się z najważniejszymi władzami obu krajów, a także z Polonią. To pierwsza w historii wizyta prezydenta w tych krajach.