Najnowsze

Najnowsze

"Cisza potrafi być głośna, potrafi być wielkim krzykiem". Manifestacje przeciw agresji w całym kraju

Mówią "nie" agresji, solidaryzują się z rodziną brutalnie zaatakowanego Pawła Adamowicza. Polacy spotkają się dziś wieczorem w wielu miastach w ramach spontanicznej akcji #światełkomyślami z Pawłem Adamowiczem. - Cisza potrafi być bardzo głośna i potrafi być wielkim krzykiem protestu wobec nienawiści i agresji - powiedział Radomir Szumełda z Komitetu Obrony Demokracji.

"Nie będzie żadnej pobłażliwości dla osób, które grożą komukolwiek"

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został raniony nożem na scenie WOŚP w niedzielę wieczorem. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker pytany w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 o internetowe wpisy nawołujące do nienawiści, jakie pojawiły się po ataku, tłumaczył, że "tego typu wpisy są monitorowane" przez policję. - Nie będzie żadnej pobłażliwości dla osób, które grożą komukolwiek, także osobom publicznym w sieci - zapewniał.

Ambasador USA ostrzega przed sankcjami w sprawie Nord Stream 2

Rzecznik ambasady Stanów Zjednoczonych w Berlinie potwierdził, że ambasador Richard Grenell wysłał do realizujących projekt gazociągu Nord Stream 2 zachodnich koncernów list z zapowiedzią objęcia ich amerykańskimi sankcjami, jeśli nie wycofają się z tego przedsięwzięcia.

Czwarta ofiara śmiertelna wybuchu w Paryżu

Służby ratunkowe w niedzielę wydobyły spod gruzów budynku w centrum Paryża, w którym dzień wcześniej doszło do wybuchu, ciało kobiety. Tym samym bilans ofiar śmiertelnych eksplozji wzrósł do czterech.

Gaz wybuchł między dziewiątą a dziesiątą kondygnacją

Dwa piętra budynku mieszkalnego zawaliły się po wybuchu gazu w mieście Szachty w obwodzie rostowskim na południu Rosji. Władze poinformowały o dwóch ofiarach śmiertelnych i trzech osobach wciąż poszukiwanych. Do tej pory ratownicy wydobyli spod gruzów siedem osób, w tym kobietę z dwuletnim dzieckiem.

Potężna nadwyżka Chin w handlu z USA

Chińczycy w poniedziałek ogłosili, że ich nadwyżka w wymianie handlowej z USA w 2018 roku wyniosła 323,32 miliarda dolarów. Według szacunków agencji Reutera jest to najwyższy wynik od 2006 roku.

Trump "ukrywa to, o czym rozmawia z Putinem"

Prezydent USA Donald Trump ukrywa przed swoim gabinetem, a nawet doradcami do spraw bezpieczeństwa, treść rozmów z prezydentem Władimirem Putinem. Poinstruował też tłumaczy, by nie ujawniali członkom rządu informacji na ten temat - podał w niedzielę "Washington Post". To kolejne w ostatnich dniach informacje amerykańskich mediów na temat relacji Trumpa z Rosją.

Studniówka a RODO. Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia

RODO nie powinno stanowić przeszkody dla organizacji studniówki - przekonuje dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji doktor Maciej Kawecki, odwołując się do wątpliwości, jakie napływają do resortu ze szkół średnich. Pytania kierowane do Ministerstwa Cyfryzacji ze strony uczniów i nauczycieli szkół średnich dotyczą z reguły stosowania przepisów RODO podczas organizacji studniówek przez placówki oświatowe i podmioty zewnętrzne.

Prezydent spotka się z dyplomatami. Wśród tematów "kwestie związane z bezpieczeństwem"

Aktywność Polski na rzecz pokoju międzynarodowego, NATO jako główne ogniwo więzi transatlantyckiej, gospodarka jako cel dyplomacji, przyszłość Unii Europejskiej oraz bezpieczeństwo międzynarodowe - to główne kwestie, które prezydent Andrzej Duda poruszy w poniedziałek podczas spotkania noworocznego z Korpusem Dyplomatycznym. Szczegóły przekazał szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski.

Rządząca koalicja rozpadła się przez nazwę sąsiada. Admirał ministrem

Premier Grecji Aleksis Cipras będzie zabiegał o wotum zaufania dla swego gabinetu. Został do tego zmuszony po odejściu z rządu ministra obrony Panosa Kammenosa, który był przeciwny umowie z Macedonią w sprawie zmiany nazwy tego kraju. Kammenos wyprowadził z rządzącej koalicji swoją partię, prawicowych Niezależnych Greków (ANEL).

Skokowy wzrost liczby bankructw. "Utrata wszystkiego, co się posiada"

Ponad 6,5 tysiąca osób ogłosiło w Polsce upadłość w 2018 roku - wynika z danych Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej (BIG) InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. To o jedną piątą więcej niż w 2017 roku. Ich nieopłacone zobowiązania przekraczają 732 miliony złotych.

Koniec operacji Północna Tarcza. "Wszystkie tunele zostały odkryte"

Armia izraelska poinformowała w niedzielę, że zakończyła operację poszukiwania tuneli wykorzystywanych przez bojowników organizacji Hezbollah do przeprowadzania ataków na terytorium Izraela. Wojsko izraelskie, które poprzednio informowało o odkryciu pięciu tuneli, w sobotę odkryło szósty podkop.

Ponad 92 miliony złotych na koncie. Najlepsze momenty i aukcje 27. Finału WOŚP

W dniu wielkiego, 27. Finału nie liczy się wiek, tylko dobre chęci i pomysł. Jedni biegali, drudzy morsowali, inni wyszli po prostu na spacer z psem. W tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. W Polsce i na świecie zarejestrowano ponad 1700 sztabów. 27. Finał WOŚP zakończył się z kwotą 92 143 798 złotych.

Trzy cechy dobrego PPK

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Już 1 lipca 2019 r. zacznie działać nowy element systemu emerytalnego. Firmy zatrudniające ponad 250 osób będą zobowiązane do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Przemysław Świder, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży PPK w Warcie, podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając rozwiązanie emerytalne dla swoich pracowników.

"Pokazujmy młodym ludziom przykłady Owsiaka. One tworzą nowe pokolenie"

Dziękuję ci, że to właśnie ty pokazujesz nam jako mentor i przodownik, że w moim kraju można ponad podziałami budować wspólnotę. Wspólnotę ludzi, których łączy umiłowanie kraju i umiłowanie ludzi - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Marian Zembala, były minister zdrowia. Zwrócił się w dniu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Jerzego Owsiaka. - Fenomen Orkiestry pokazuje, jak mamy ogromną potrzebę jednoczenia się - powiedziała Tatiana Mindewicz-Puacz, autorka kampanii społecznych. Trzecim gościem programu był psycholog Jacek Santorski.

Loża prasowa 13.01.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Renata Grochal („Newsweek”), Mariusz Ziomecki, Jacek Czarnecki (Radio ZET) i Tomasz Pietryga („Rzeczpospolita”). W wyjątkowym wydaniu trwającym podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyskusja rozpoczęła się właśnie od atmosfery wokół działalności Fundacji, która ostatnio była obiektem bezpodstawnych ataków. Później dziennikarze podsumowali najważniejsze wydarzenia tygodnia, czyli m.in. informację o konferencji dotyczącej Iranu, która odbędzie się w Polsce, aferę wokół pensji w NBP czy wizytę skrajnie prawicowego włoskiego wicepremiera Matteo Salviniego w Polsce i jego spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim.