Najnowsze

Najnowsze

Miała sięgnąć szczytu. Córka byłego prezydenta trafiła do więzienia

Sąd w Uzbekistanie nakazał Gulnarze Karimowej, córce byłego prezydenta Islama Karimowa, odbycie pozostałej części wyroku w więzieniu z powodu łamania warunków aresztu domowego - poinformowała w środę lokalna prokuratura. Gulnara, dawniej wpływowa i typowana na przyszłą prezydent kraju osobistość, została skazana w 2015 roku za malwersacje finansowe.

"Piloci czują się zagrożeni"

Ta sytuacja pokazuje, że nie wszystko jest w porządku i skoro jednak została podjęta decyzja o zawieszeniu lotów, to mamy problem - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do poniedziałkowej katastrofy myśliwca MiG-29. Dodał, że alarmował MON w sprawie stanu polskich myśliwców. - Piloci czują się zagrożeni - przyznał.

Cierpliwość do Orbana się kończy. Bruksela "odpowie z równą siłą"

Premier Węgier Viktor Orban za sprawą antyimigranckich plakatów w kampanii wyborczej wdał się w kolejny spór z Komisją Europejską. Liderzy Europejskiej Partii Ludowej, największej frakcji w europarlamencie, do której należy Fidesz, tracą cierpliwość do węgierskiego przywódcy i rozważają wykluczenie jego partii. Materiał programu "Polska i Świat".

Brakuje pieniędzy dla chorych na raka. Nie dostają gwarantowanych leków

60 chorych na raka pacjentów z lubelskiego szpitala klinicznego nr 4 nie dostaje gwarantowanych im leków, bo nie ma na to pieniędzy w Narodowym Funduszu Zdrowia. W tej sytuacji szpital może albo odsyłać pacjentów do innych placówek, albo się zadłużać. - Nóż się w kieszeni otwiera, to jest niedopuszczalna sytuacja - mówią pacjenci z Lublina. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Rok rocznic. Spory problem dla obecnej władzy

Jak rządzący PiS zamierza świętować trzydziestą rocznicę wydarzeń, które partia Jarosława Kaczyńskiego - mniej lub bardziej, ale wciąż - kwestionuje jako te, które doprowadziły do obalenia komunizmu w Polsce? Sprawdzał to reporter Piotr Świerczek.

Debata miała być lekcją historii. Stała się początkiem konfliktu

Najnowsza burza wokół Okrągłego Stołu. Po lekcji historii, jaką w rocznicę tego wydarzenia wygłosił prezydencki doradca profesor Andrzej Zybertowicz, część byłych opozycjonistów domaga się od niego przeprosin za ich zdaniem fałszowanie historii. Po obu stronach padają mocne słowa o tym, gdzie kończą się fakty, a zaczyna ich interpretacja. Cyprian Jopek.

Rosyjski dyplomata oskarża Brytyjczyków: uniemożliwiają współpracę w sprawie Skripala

Zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Dmitrij Polanski oskarżył w Nowym Jorku Wielką Brytanię o uniemożliwianie współpracy w badaniu sprawy zamachu na byłego oficera wywiadu Siergieja Skripala i jego córkę Julię. - Wszystkie nasze wysiłki na rzecz współpracy ze stroną brytyjską są stale odrzucane - przekonywał.

Trzecie Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie

Blisko 300 przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, świata kultury, ekspertów, dziennikarzy i dyplomatów weźmie udział w Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim, które odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie 6 i 7 marca 2019 roku. Celem spotkania jest poszukiwanie nowych płaszczyzn dwustronnej współpracy, w tym dyskusja o kształcie naszego partnerstwa po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Rok 1989 oczami zagranicznych korespondentów

Dla nich Polska lat 80. była jedną z najważniejszych wtedy historii, bo właśnie tu, jak podkreślają, zaczął się upadek komunizmu w Europie. Największe światowe redakcje miały tu wtedy swoich wysłanników. O kulisach pracy, o tym, jak radzili sobie z inwigilacją, cenzurą, brakiem dostępu do telefonów i prozą życia reporter Witold Tabaka rozmawiał w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Warszawie z tymi, którzy relacjonowali te wydarzenia najdłużej.

"Oni sądzą, że nasze naciski osiągnęły maksimum, ale to dopiero początek"

Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido spotkał się we wtorek z przedstawicielami związków zawodowych pracowników sektora publicznego, by przeprowadzić konsultacje społeczne, które mają pomóc w utworzeniu rządu tymczasowego. - Oni sądzą, że nasze naciski osiągnęły maksimum, ale to jest dopiero początek - oświadczył, kierując te słowa do dotychczasowych władz Wenezueli. Prezydent Nicolas Maduro nazwał opozycję "obłąkaną mniejszością" i zapewniał, że "nikt i nic nie zakłóci spokoju republiki".

Nie ma pieniędzy na leki dla chorych na raka

Skończyły się pieniądze, nie ma nowoczesnych refundowanych leków dla pacjentów walczących z rakiem płuc. Dyrekcja szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie problemu nie przeskoczy. Może albo się zadłużać i kupować leki, albo kierować pacjentów do innych szpitali.

Nauczyciele grożą strajkiem, minister Zalewska uspokaja

Wyliczenia minister Zalewskiej kontra nauczyciele. Anna Zalewska zapewnia: - Mam każdą policzoną szkołę, nic się nie zmieni. Nauczyciele w jej liczby nie wierzą. Mają swoje i przekonują, że zmieni się dużo. Podwójny rocznik i brak przygotowania szkół może spowodować, że wiele uczniów pożegna się ze swoimi marzeniami.

Premier o socjalnych obietnicach PiS

Nowa piątka PiS-u w opisie premiera. Mateusz Morawiecki na kampanijnej konwencji zapewnia trzynastą emeryturę, rozszerzony program 500 plus, obiecuje też przywrócić połączenia autobusowe. Lista obietnic jest długa, tak samo jak lista finansowania obietnic.

Modlin w stanie zawieszenia. Oczekiwanie na wycenę

Samorząd Mazowsza zaproponował podniesienie kapitału o 50 mln zł spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie. Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild mówi, że decyzje odnośnie do potencjalnego zaangażowania państwa w port lotniczy zostaną podjęte po jego wycenie.

"To próba przekupstwa wyborców". Ekonomiści o propozycjach PiS

To, co dzisiaj się dzieje przekracza wszelkie granice. Po pierwsze, społecznie jest bez sensu, ekonomicznie groźne, więc pozostaje tylko motywacja polityczna. Zresztą wszystkie okoliczności, w jakich to powstało, wskazują, że jest to próba przekupstwa wyborców - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Ryszard Bugaj, komentując nowe propozycje PiS. W ocenie Cezarego Mecha "na pewno jest to jakaś forma przekupstwa". - Niemniej może taka dobra - stwierdził.

"Mieliśmy poczucie, że to zorganizowany proceder"

Byłemu ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi sugerowałem w prywatnych rozmowach, że należy zająć się problemem szarej strefy na rynku oleju napędowego - zeznał we wtorek przed komisją śledczą do spraw VAT Piotr Niemczyk.

Ryszard Bugaj i Cezary Mech w "Kropce nad i". Cała rozmowa

To, co dzisiaj się dzieje przekracza wszelkie granice. Po pierwsze, społecznie jest bez sensu, ekonomicznie groźne, więc pozostaje tylko motywacja polityczna. Zresztą wszystkie okoliczności, w jakich to powstało, wskazują, że jest to próba przekupstwa wyborców - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Ryszard Bugaj, komentując nowe propozycje PiS. W ocenie Cezarego Mecha "na pewno jest to jakaś forma przekupstwa". - Niemniej może taka dobra - stwierdził.

Michał Wójcik, Borys Budka i Rafał Trzaskowski w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Pan minister Ziobro trzyma wszystkie sznurki w swoim ręku i to od niego zależy, czy postępowanie będzie wszczęte - mówił w "Faktach po Faktach" Borys Budka (PO), odnosząc się działań śledczych w sprawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia oszustwa, jakiego miałby się dopuścić prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Gdybym ja był prokuratorem, to nigdy bym nie wszczął takiego postępowania - odparł wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Gościem drugiej części programu był Rafał Trzaskowski.

Wiceminister sprawiedliwości o śledztwie w sprawie Srebrnej: nigdy bym go nie wszczął

Pan minister Ziobro trzyma wszystkie sznurki w swoim ręku i to od niego zależy, czy postępowanie będzie wszczęte - mówił w "Faktach po Faktach" Borys Budka (PO), komentując działania śledczych w sprawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia oszustwa, jakiego miałby się dopuścić prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Gdybym ja był prokuratorem, to nigdy bym nie wszczął takiego postępowania - odparł wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.