Najnowsze

Najnowsze

Tusk o wejściu do Unii: to było "być albo nie być"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w środę, w dniu 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, oświadczył, że gdy wkraczaliśmy do Wspólnoty, była ona dla nas symbolem wolności, dobrobytu i bezpieczeństwa. - Nigdy nie byliśmy rozczarowani - dodał.

Początki starań o członkostwo w Unii. "Pojechaliśmy po premiera Mazowieckiego zdezelowaną ładą"

- Pojechaliśmy po premiera Mazowieckiego moją zdezelowaną ładą samarą, to były takie początki, że mieściliśmy się w biurze radcy handlowego - mówił w środę na antenie TVN24 Jan Truszczyński, główny negocjator akcesji Polski do Unii Europejskiej, wspominając rozpoczęcie starań o członkostwo w Unii Europejskiej. - To był proces, który obfitował we wzloty i upadki, trudny proces - mówił.

Kraków: od środy droższe bilety na autobusy i tramwaje

Od środy w komunikacji miejskiej w Krakowie obowiązuje nowa taryfa. Bilet jednorazowy 20-minutowy kosztuje 3,40 zł - 60 groszy więcej niż dotychczas. Nie ma biletów 40-minutowych i godzinnych, a zamiast nich wprowadzony został 50-minutowy za 4,6 zł.

Berlusconi przeszedł operację

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek operację z powodu niedrożności jelit - podało jego ugrupowanie Forza Italia. W nocie zapewniono, że 82-letni lider partii czuje się dobrze po zabiegu i w najbliższych dniach opuści szpital.

#dopiero15lat w Unii. Rusza kampania

Kuba uczy się programowania, Gosia - choć mieszka w Sosnowcu - rozwija swoje umiejętności w pływaniu na desce, a Lena korzysta z nowej stadniny koni. Wszyscy mają 15 lat i zostali bohaterami zainicjowanej przez Polską Radę Biznesu kampanii, która ma pokazywać efekty 15 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Dla wielu Japończyków "jest taki jak oni". Teraz będzie ich cesarzem

Wraz z abdykacją cesarza Akihito, Japonia wkracza w nową erę. Jak zostanie zapamiętana ta miniona? Czego spodziewać się po nadchodzącej? Co zmiana na cesarskim tronie oznacza dla Japonii i jakim wyzwaniom będzie musiał sprostać nowy cesarz? Tajniki japońskiej rzeczywistości wyjaśnia dr Tetsuo Hayashi z Uniwersytetu Warszawskiego.

Podwójny rocznik walczy o licea. "Dostać się tu to jest marzenie"

Rekrutacja do liceów to kolejny trudny okres w polskim szkolnictwie. Placówki będą musiały się zmierzyć z podwójnym rocznikiem. Miejsc dla uczniów ma podobno wystarczyć. - Uczniów do najlepszych szkół przyjmiemy mniej, niż byśmy przyjęli w normalnym roku szkolnym – zwraca uwagę wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska. Materiał "Polski i Świata".

Od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. "Bilans przynależności jest pozytywny"

Od wejścia Polski do Unii mija właśnie 15 lat. Dla wielu być członkiem wspólnoty to już normalność, dlatego warto sięgnąć pamięcią wstecz i zobaczyć, co w Polsce przez ten czas się zmieniło. - Bilans przynależności Polski do Unii Europejskiej jest bilansem pozytywnym - mówi była minister spraw zagranicznych, Anna Fotyga. Materiał "Polski i Świata".

Rosną ceny paliw

Znaczne wzrosty cen paliw na pewno odczują kierowcy wybierający się na majówkę. Opozycja obwinia za to rząd. Prawo i Sprawiedliwość nie reaguje i mówi o dobrobycie.

Wings for Life już 5 maja

Poznań po raz kolejny gospodarzem Światowego Biegu Wings for Life. Już w najbliższą niedzielę w Poznaniu na polskiej linii startu stanie 8 tysięcy biegaczy. Na całym świecie będzie ich ponad sto tysięcy. Wszyscy biegną w jednym celu - by pomóc tym, którzy sami biec nie mogą.

Sąd utrzymał wyrok w sprawie produkującego marihuanę w celach leczniczych

Sąd Apelacyjny w Lublinie utrzymał wyrok Sądu Okręgowego, który wymierzył karę więzienia w zawieszeniu i grzywny mężczyźnie oskarżonemu o produkowanie marihuany w celach leczniczych. Skazany nie żałuje decyzji, podobnie jak inny mężczyzna, który na wyrok czeka. Przepisy już się zmieniły, ale to nie koniec utrudnień, bo oczekujących na marihuanę leczniczą jest dużo - a lekarze niechętnie stosują taką metodę leczenia.

Podwójny rocznik w liceach

Rekrutacja do liceów to kolejny trudny okres w polskim szkolnictwie. Placówki będą musiały się zmierzyć z podwójnym rocznikiem. Miejsc dla uczniów ma podobno wystarczyć, ale szkoły muszą się nieźle nagimnastykować by ich przyjąć.

Sasin i Grabiec w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

- Widać, że PiS ma z kim przegrać. Widać wyraźnie wzrost emocji w ostatnich wystąpieniach lidera rządzącej partii - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin przekonywał z kolei, że po ewentualnym zwycięstwie w wyborach dzisiejsza opozycja będzie chciała "rozliczać i wsadzać do więzień" swoich przeciwników. Gośćmi drugiej części programu byli Adrian Zandberg i Joanna Scheuring-Wielgus

Mucha i Kuźmiuk w "Kropce nad i". Cała rozmowa

Jarosław Kaczyński sformułował dzisiaj motto swoich rządów, które brzmi "macie nas popierać, a nie przeszkadzać" - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 Joanna Mucha (PO) odnosząc się do wtorkowej rozmowy prezesa PiS z niepełnosprawną kobietą na spotkaniu w Krakowie. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) komentował słowa Kaczyńskiego o "ofensywie lewactwa", która ma miejsce "w wielu samorządach". Zdaniem europosła PiS widać to między innymi w "próbie siłowego wprowadzenia karty LGBT w Warszawie" i "wypowiedziach wielu polityków".