Najnowsze

Najnowsze

Gersdorf "nie będzie się kopała z koniem"

Pani profesor jest na tyle osobą rozsądną, taktowną, że w pewnym momencie nie będzie się kopała z koniem po prostu. Uzna, że skoro jest takie prawo, to dura lex sed lex - stwierdził pytany o przyszłość I prezes Sądu Najwyższego wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Wiesław Johann. W internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 przyznał jednocześnie, że sam uważa przenoszenie sędziów w wieku 65 lat na emeryturę za złą decyzję.

Wiceszef KRS: była "wpadka, błąd" w rekomendacjach do Sądu Najwyższego

Pracowało się w miarę szybko na bazie stosunkowo skromnych materiałów - mówił Wiesław Johann, wiceprzewodniczący nowej Krajowej Rady Sądownictwa o procesie wydawania rekomendacji na sędziów Sądu Najwyższego przez Radę. W związku z tym - jak stwierdził - doszło do "wpadki" i "znalazła się na liście osoba, wobec której prowadzone było postępowanie dyscyplinarne".

Gersdorf "nie będzie się kopała z koniem"

Pani profesor jest na tyle osobą rozsądną, taktowną, że w pewnym momencie nie będzie się kopała z koniem po prostu. Uzna, że skoro jest takie prawo, to dura lex sed lex - stwierdził pytany o przyszłość I prezes Sądu Najwyższego wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Wiesław Johann. W internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 przyznał jednocześnie, że sam uważa przenoszenie sędziów w wieku 65 lat na emeryturę za złą decyzję.

Wiceszef KRS: była "wpadka, błąd" w rekomendacjach do Sądu Najwyższego

Pracowało się w miarę szybko na bazie stosunkowo skromnych materiałów - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Wiesław Johann, wiceprzewodniczący nowej Krajowej Rady Sądownictwa o procesie wydawania rekomendacji na sędziów Sądu Najwyższego przez Radę. W związku z tym - jak stwierdził - doszło do "wpadki" i "znalazła się na liście osoba, wobec której prowadzone było postępowanie dyscyplinarne".

Nie żyje polityk odpowiedzialny za program nuklearny Pjongjangu

W wieku 89 lat zmarł jeden z najważniejszych polityków Korei Północnej Dzu Kiu Czang - poinformowała AFP, powołując się na północnokoreańską agencję KCNA. Dzu był jednym z głównych koordynatorów prowadzonego przez ten kraj programu rozwoju technologii nuklearnej.

"Zimna wojna" umacnia się w wyścigu po Oscara. "Nie wyobrażam sobie, żeby Polska jej nie wybrała"

"Zimna wojna" razem z "Romą" Alfonso Cuarona, mimo że czarno-białe, mogą być filmami nieanglojęzycznymi nominowanymi do Oscara w kategorii najlepszego filmu - pisze Scott Feinberg na łamach opiniotwórczego "The Hollywood Reporter". Krytyk podkreśla, że najnowszy film Pawlikowskiego zachwycił amerykańskich widzów, którzy w miniony weekend mogli zobaczyć go u siebie po raz pierwszy.

"Prosimy o fair play". Artyści apelują o poparcie dyrektywy

To cenzura internetu - alarmują przeciwnicy nowej dyrektywy unijnej. Nic podobnego - odpowiadają jej autorzy, argumentując, że starają się postawić tamę zwykłemu złodziejstwu. I tym razem murem za nimi stają artyści, którzy na piractwie tracą najwięcej. Materiał "Polska i Świat" TVN24.

Po ataku zrezygnowała z jednej funkcji. Z innej nie

Dominika Arendt-Wittchen, która spoliczkowała demonstrującą kobietę, jeszcze w weekend podała się do dymisji ze stanowiska pełnomocnika wojewody dolnośląskiego do spraw obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jednak ciągle pozostaje członkiem rządowego zespołu do spraw edukacji obywatelskiej. Materiał "Polska i Świat" TVN24.

Przeniesienie na papierze, pieniądze całkiem realne. "Kasta sędziów ministerialnych"

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak umożliwił lubelskiemu sędziemu, awansowanemu przez "dobrą zmianę", przeniesienie z sądu do sądu. Ale, jak ustalił reporter "Czarno na białym" Tomasz Marzec, to było przeniesienie tylko na papierze, dzięki któremu sędzia Jerzy Daniluk pobiera ponad dwa tysiące złotych miesięcznie. To nie koniec dodatków dla tego sędziego.

Gwiazdy przeciw ksenofobii. Tysiące Niemców na koncercie

Około 50 tysięcy osób wzięło udział w poniedziałek wieczorem w Chemnitz w koncercie rockowym przeciwko ksenofobii - podały władze miasta. Inicjatywa jest wspierana przez najwyższe władze Niemiec, które wezwały do mobilizacji przeciwko szerzeniu nienawiści przez skrajną prawicę.

"Nie zrywamy traktatu, nie zostanie on przedłużony"

Ukraina nie zrywa zawartego w 1997 r. traktatu o przyjaźni z Federacją Rosyjską, a jedynie go nie przedłuża - oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Zapowiedział, że dokumenty w tej sprawie zostaną przekazane Moskwie do 30 września.

Osiem osób zginęło w wybuchu składu amunicji

Co najmniej osiem osób zginęło w wybuchu składu amunicji w mieście Somerset West w zespole miejskim Kapsztadu w Republice Południowej Afryki - poinformowała straż pożarna. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.

"Prosimy o internet fair play"

To cenzura internetu - alarmują przeciwnicy nowej dyrektywy unijnej. Nic podobnego - odpowiadają jej autorzy - staramy się postawić tamę zwykłemu złodziejstwu. I tym razem murem za nimi stają artyści, którzy na piractwie tracą najwięcej. I proszą państwo o pomoc.

Niechciani niezbędni

Imigrantami jest zbudowany dobrobyt państw, które osiągnęły sukces - przekonuje jeden z wiceministrów. Inny łapie się za głowę i przekonuje o - jak mówi - wciąż aktualnym ostrym kursie antyimigranckim. Tyle że to już tylko czcze słowa, bo jasne jest, że bez pracowników z zagranicy sobie nie poradzimy.

Szkoła polityki

To nie był dobry weekend prezydenta. Skrytykowany został nie tylko za politykowanie w kościele, ale także za słowa, które padły w gdyńskim liceum. Niepomny na niestosowność miejsca i sytuacji, a nawet na dyskretne gesty pierwszej damy, grzmiał o zmianach w sądownictwie. Zagrzmiała też sala - głosem sprzeciwu.

Polityczna licytacja na obietnice

Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko, nawet kolejne linie metra kreślone na mapie Warszawy. Kandydaci na prezydenta tego miasta licytują się na nowe trasy podziemnej kolejki. Tyle że gdyby zacząć je budować, stolica zostałaby kompletnie sparaliżowana.

Premier PiS-busem po Polsce

Prawo i Sprawiedliwość walczy o wyborców centrowych i tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, na kogo oddać głos. I dlatego to premier grał pierwsze skrzypce na konwencji wyborczej, stanął na czele wyborczej orkiestry i ruszył w tournee po Polsce. Jarosław Kaczyński nieco w tle - ma utwierdzać przekonanych i nie przestraszać reszty.

Urzędniczka spoliczkowała demonstrującą

Z zaciętą miną podchodzi do protestującej kobiety, nazywa ją głupią babą i uderza w twarz. Cios miał być ostatecznym argumentem, że dzień weterana to nie czas na przypominanie o łamaniu konstytucji. W ten sposób do swoich racji przekonywała urzędniczka wojewody dolnośląskiego. Pracy już nie ma, będzie miała kłopoty w sądzie.

Szef PKW ostrzega przed korupcją polityczną

Trudno jest zaprzeczyć opiniom, które wyrażają zaniepokojenie i mówią, że można takie wypowiedzi, jak Jarosława Kaczyńskiego o "warczących samorządach", traktować jak rodzaj korupcji politycznej czy szantażu - powiedział w "Faktach po Faktach" przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Krzysztof Łapiński odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Krzysztof Łapiński odchodzi z Kancelarii Prezydenta do biznesu. Były poseł, a od 2017 roku rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarz stanu w kancelarii prezydenta, był trzecim rzecznikiem prezydenta Dudy. We wtorek o godzinie 19:25 Krzysztof Łapiński będzie gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN24.

Przeniesienie po dodatek

Tomasz Marzec o dodatku mieszkaniowym dla sędziego awansowanego przez "dobrą zmianę" w Lublinie i o wiceministrze sprawiedliwości, który mu te dodatkowe pieniądze umożliwił, przenosząc go z sądu do sądu, ale jak sprawdziliśmy, tylko na papierze. Kontrowersyjna sprawa i pytanie - czy to nie sprawa dla sądu?