Najnowsze

Najnowsze

Pijany kierowca wpadł swoim audi z dużą prędkością na słup przy jednej ze szczecińskich ulic. Siła uderzenia była tak duża, że samochód rozpadł się na dwie części. Zginęło dwóch pasażerów. Kierowca przeżył. Miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi.

Prokuratura w Republice Południowej Afryki skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw przywódcy partii rządzącej Jacobowi Zumie. Na szefie Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) ciążą zarzuty korupcji.

Po zeszłotygodniowych wyborach w Kenii wciąż jest niespokojnie. W mieście Eldoret na zachodzie kraju doszło dziś do tragedii, w której mogło zginąć nawet 50 osób. Napastnicy podpalili kościół, w którym ludzie szukali schronienia przed aktami przemocy.

Są tacy, którzy stracili ręce. Są jednak i tacy, którzy stracili życie. Nie dla każdego ten Sylwester był szczęśliwy. 18-latka z Lubelskiego została prawdopodobnie zamordowana po sylwestrowej dyskotece. Jej rówieśnik z Trzcianki zginął w wybuchu petardy.

W Krakowie i Gdańsku Nowy Rok przywitano chłodno - "morsy" z krakowskiego klubu "Kaloryfer" uczcili go kąpielą w Wiśle, a do Bałtyku weszło ponad 60 miłośników lodowatej wody.

Trzydzieści osób zginęło, a 38 zostało rannych w wyniku zamachu podczas pogrzebu we wschodniej części Bagdadu - poinformowała iracka policja. To jeden z najkrwawszych ataków w stolicy Iraku od kilku miesięcy.

Prawie 300 spalonych samochodów i kilka osób w areszcie to efekt niechlubnej noworocznej tradycji, która od kilku lat nieodłącznie związana jest z Sylwestrem we Francji. Policja oceniła jednak, że tegoroczne świętowanie było "stosunkowo spokojne".

Trzech mężczyzn zginęło w pożarze opuszczonej łodzi pod Paryżem – poinformowała francuska policja. Wiadomo, że jeden z nich to 54-letni Polak. Łódź, na której znaleziono ciała mężczyzn, zacumowana była na Sekwanie. Pożar to prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek.

Alarm wszczął mężczyzna, któremu udało się uratować tylko swojego syna - zawiózł go do szpitala. Po powrocie nie zdołał już pomóc pozostałym krewnym. W domu zaczadziało sześć osób.

Pięć osób zabitych i 473 ranne - to wstępny, tragiczny bilans zabaw sylwestrowych i zbrodni popełnionych w tę noc we Włoszech.

Co najmniej 19 osób zginęło, a 44 zostały ranne w wypadku drogowym na południu Egiptu - poinformowała egipska prasa.

- Chciałbym za rok zameldować Polakom: "zobaczcie - udało się" - m.in. takie noworoczne postanowienie ma premier Donald Tusk. Rodakom życzył zaś więcej sportu i by w 2008 roku czuli się "co najmniej tak dobrze", jak w czasie nocy sylwestrowej.

Cały świat hucznie przywitał Nowy Rok. Pierwsze fajerwerki wystrzeliły w poniedziałek o godzinie 11 czasu polskiego na wyspach Kiribati. Ostatnie - na wyspach Tutuila na Oceanie Spokojnym. W Europie Nowy Rok najwcześniej przywitali mieszkańcy Moskwy, londyńczycy zaś mogli cieszyć oczy pokazem fajerwerków za ponad milion funtów.

O pokój dla wszystkich rodzin, miast i całego świata jako "boski dar" modlił się Benedykt XVI podczas mszy we wtorek przed południem w bazylice świętego Piotra.

Pracodawcy nie mają prawa kontrolować służbowej korespondencji pracowników oraz ich poczty elektronicznej - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski. I domaga się uregulowania tej kwestii w ustawie.

- Mamy dobre odczucia co do tego przewodnictwa - powiedział odpowiedzialny za kontakty z Unią Siergiej Jastrzembski, komentując objęcie przez Słowenię przewodnictwa w UE. Moskwa ma nadzieję na uregulowanie kwestii polskiego weta i rozpoczęcie rozmów o nowym porozumieniu.

Nad Skawiną w pobliżu Krakowa pojawiły się około południa kłęby dymu. Spłonęła hala składu budowlanego

Policjanci uratowali cztery osoby z pożaru domu jednorodzinnego w Nowym Sączu. Noworoczny patrol zareagował na widok dymu, wydobywającego się z poddasza.

Ze szpitala MSWiA przy Wołoskiej w Warszawie odesłano z kwitkiem pacjenta, który potrzebował pomocy chirurga. Otrzymał ją dopiero w szpitalu bródnowskim. Nie we wszystkich placówkach zawarto umowy na usługi medyczne w 2008 r. Powodem jest brak porozumienia z lekarzami w sprawie czasu pracy.