Najnowsze

Najnowsze

Unia Europejska chce nam odebrać tanie wina owocowe, alarmuje "Super Express". Urzędnicy z Brukseli postanowili, że na określenie "wino" zasługuje tylko alkohol wyprodukowany z winogron.

Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło unieważnienia wyroku na Wincentego Witosa - skazanego przed wojną w procesie brzeskim. Resort powołał się na carski kodeks karny z 1903 r. Jednak premier w kampanii wyborczej PiS wykorzystuje dokonania Witosa, pisze "Gazeta Wyborcza".

"Fakt" prześwietlił sylwetkę tajemniczego asystenta księdza Henryka Jankowskiego. Kapelanowi "Solidarności" doradza zaledwie 26-letni Mariusz Olchowik, który dostatnio z tego żyje.

"Fakt" zajrzał do portfela Doroty Gardias, która chce uchodzić za jedną z wielu tysięcy mało zarabiających pielęgniarek. Według gazety - szefowa związku zawodowego pielęgniarek dostaje na tej posadzie ok. 10 tys. zł miesięcznie, jeździ nowym autem i mieszka w apartamencie, za który nie płaci złotówki, bo lokal należy do związku.

W Polsce nie pracują tylko te osoby, które tego nie chcą - pisze "Dziennik". Wyjaśnia, że Diagnoza Społeczna 2007, największe w naszym kraju badanie socjologiczne, którego wyniki zostaną podane 1 października, wyraźnie stwierdza, że 12-procentowe bezrobocie jest fikcją.

O skandalicznej postawie warszawskich szpitali, które odmówiły przyjęcia zwłok małych Czeczenek pisze "Fakt".

Strażnicy miejscy z Łodzi chcą umieszczać zatwardziałych wagarowiczów w rodzinach zastępczych. Pedagodzy i psychologowie nie zostawiają na tym pomyśle suchej nitki. Ich zdaniem realizacja projektu może zaszkodzić i dziecku, i rodzinie zastępczej - pisze "Dziennik".

Lewica odwraca się od "Trybuny". Dlaczego? Bo Aleksander Kwaśniewski nie chce, by LiD był kojarzony z betonem SLD. Firma odpowiedzialna za kampanię LiD zaproponowała, by "Trybunę" i "Przegląd" zamknąć, a na ich bazie stworzyć nowy lewicowy tygodnik - pisze "Dziennik".

Polskie rynki finansowe i nadzór finansowy mogą zostać podporządkowane Europejskiemu Bankowi Centralnemu, mieszczącemu się w Niemczech, ostrzega "Nasz Dziennik".

Potężny tajfun Wipha w ciągu najbliższej doby uderzy w Szanghaj - chińską stolicę finansową. Władze miejskie zadecydowały o ewakuacji około dwóch milionów ludzi z bezpośrednio zagrożonych przez żywioł terenów.

Garwolin, miasteczko na trasie Warszawa – Lublin, jak tlenu potrzebuje obwodnicy. Ta owszem jest, ale czeka na... przecięcie wstęgi, pisze "Trybuna".

Rolnicy "padają ofiarą" technologii szpiegowskich. Zdjęcia satelitarne, używane do kontroli unijnych dopłat wychwytują każdy fragment źle zmierzonego pola. Naciągaczom - i pechowcom grozi sąd, pisze „Dziennik Polski”.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi utworzono specgrupę, której nadano nazwę Archiwum X. Członkowie tego zespołu mają się zająć przede wszystkim wytropieniem niewykrytych sprawców najpoważniejszych przestępstw kryminalnych, informuje "Express Ilustrowany".

- To sprawa dużo większa niż afera Rywina - komentował w poniedziałek Andrzej Lepper sprawę finansowych powiązań Fundacji Prasowej Solidarność i Porozumienia Centrum. Dziś "Gazeta Wyborcza" opisuje kulisy tej sprawy.

Zbigniew Romaszewski potwierdził "Rzeczpospolitej", że szykuje się do objęcia funkcji marszałka Senatu. Zastrzega tylko, że najpierw trzeba zdobyć większość w Senacie.

- Platforma Obywatelska i wielu ludzi w Skarżysku-Kamiennej jest blisko z Rejowem, grupą przestępczą Pawliszaków - takie słowa padły z ust Przemysława Gosiewskiego na antenie Radia Kielce. - To kłamstwa - odpowiadają przedstawiciele PO i już zapowiadają pozew w trybie wyborczym.

Elżbieta Kruk rezygnuje z członkostwa w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. W "Kropce nad i" szefowa Rady zapowiedziała, że woli mandat posła i że wystartuje w wyborach do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.