Najnowsze

Najnowsze

George Clooney i Don Cheadle zostali nagrodzeni przez noblistów, którzy zjechali do Rzymu na zjazd laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Do Wiecznego miasta przyjechali m.in. Dalajlama, Michaił Gorbaczow i Lech Wałęsa.

Holenderski dyplomata Raymond Poeteray i jego żona Meta wywołali międzynarodowy skandal, gdy oddali do ponownej adopcji siedmioletnią Koreankę, którą sami adoptowali jeszcze jako niemowlę. Tłumaczą, że nie chciała jeść ich potraw.

Ma dwa i pół roku, 30 cm wzrostu i waży 5 kilogramów. Piękność z Jarosławia, czyli Nikita, właśnie została ''psią" Miss Europy.

13 grudnia sprzyja wspomnieniom z okresu socjalizmu. Wśród tych wspomnień czytelnicy starsi niż autor tego bloga wymienią być może „propagandę szeptaną” – prawdziwą (w odróżnieniu od oficjalnej) wersję wydarzeń. Otóż szeptanka nadal ma się świetnie, dziś (w czwartek, 13 grudnia) postawiła na nogi warszawską policję, ochronę metra i biuro antykryzysowe.

O wyjątkowo pechowym parkowaniu może mówić kierowca z Atlanty w USA. Podczas manewrowania Amerykanin nie zmieścił się na piętrowym parkingu.

- Chcieliśmy zmienić PiS, ale nam się to nie udało - mówił na antenie TVN24 Paweł Zalewski, który wraz z Kazimierzem Ujazdowskim i Piotrem Krzywickim opuścili partię. Były poseł PiS zapewnił, że nie zamierzają zakładać klubu parlamentarnego ani partii politycznej.

Na szczycie w Lizbonie doszło do wpadki. W informatorze o składzie poszczególnych delegacji zabrakło zdjęcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Polskie MSZ zapewnia, że przesłało do Lizbony 3-osobowy skład delegacji. Ale zrobiono to dopiero dwa dni przed szczytem.

Maciej Wierzyński, komentator TVN24, był wydawcą programu "Studio Dwa" w Telewizji. W rozmowie z tvn24.pl wspomina ostatnie godziny telewizyjnego programu w sobotę 12-go grudnia 1981 roku.

Już za miesiąc, 29 stycznia, rozpocznie się proces architektów stanu wojennego: generałów Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka, Floriana Siwickiego oraz byłego I sekretarza KC PZPR Stanisława Kani.

Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Jak podkreślają autorzy apelu, "egzystencja" radia jest zagrożona przez "wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego".

Henryk Stokłosa jeszcze w tym roku powinien być w Polsce. Niemiecki sąd zgodził się na wydanie byłego senatora na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) - dowiedziała się PAP ze źródeł w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Marek Barański został odwołany z funkcji redaktora naczelnego "Trybuny". Zastąpił go poprzedni naczelny, Wiesław Dębski.

Polski interes powinien być uwzględniony podczas realizacji Gazociągu Północnego - stwierdził prezes zarządu koncernu energetycznego E.ON Ruhrgas Burckhard Bergmann. - Jest pytanie, czy i jak Polska mogłaby jeszcze zostać włączona w zaopatrzenie - powiedział Bergmann.

Przemysław Gosiewski twierdzi, że nie będzie kolejnych odejść z Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem spokojny o innych członków PiS - powiedział. Jego zdaniem posłowie, którzy odeszli z partii, powinni zrzec się mandatów.

Ciężko chory mężczyzna wracał samolotem linii LOT z USA do Wrocławia. Jego nosze obsługa samolotu zainstalowała tuż pod sufitem, uniemożliwiając pielęgniarce zaopiekowanie się chorym. Trzy dni później mężczyzna zmarł. Sprawą zajmie się prokuratura.

Telewizja TVN złożyła pozew cywilny przeciwko wydawcy "Gazety Polskiej" oraz jej dziennikarzom: Tomaszowi Sakiewiczowi, Katarczynie Hejke, Teresie Wójcik i Piotrowi Lisiewiczowi.

Przedstawiciele 27 państw Unii Europejskiej podpisali Traktat Reformujący. W imieniu Polski zrobili to premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Lech Kaczyński, który przewodniczył polskiej delegacji, zaraz po złożeniu podpisów uścisnął serdecznie premiera.

Jedni autobusem czy pociągiem, inni rowerem, a niektórzy nawet pieszo i na kolanach - do bazyliki Matki Bożej z Gwadelupe zdążają od wczoraj miliony pielgrzymów z całego świata. W świątyni trwają uroczystości 476 rocznicy objawień maryjnych.