Najnowsze

Najnowsze

IPN prześwietli szefa policji

Szef policji Konrad Kornatowski pod lupą IPN. Chodzi o sprawę śmierci Tadeusza Wądołowskiego na posterunku milicji w Gdynii 21 lat temu i rolę jaką Kornatowski jako ówczesny prokurator odegrał w prowadzonym śledztwie. Instytut sprawdzi czy brał udział w zbrodni komunistycznej polegającej na tuszowaniu milicyjnego zabójstwa.

IPN sprawdzi szefa policji

Szef policji Konrad Kornatowski pod lupą IPN. Chodzi o sprawę śmierci Tadeusza Wądołowskiego na posterunku milicji w Gdynii 21 lat temu i rolę jaką Kornatowski jako ówczesny prokurator odegrał w prowadzonym śledztwie. Może usłyszeć oskarżenie udziału w zbrodni komunistycznej polegającej na tuszowaniu milicyjnego zabójstwa - pisze "Dziennik".

Pijanym kierowcom będą zabierać auta

Jeśli w życie wejdzie rządowy projekt nowelizacji kodeksu karnego, będziemy mieli prawo najsurowsze nie tylko w Europie, ale i na świecie - pisze "Dziennik". Nigdzie za jazdę po pijanemu nie zabiera się samochodów, a to właśnie przewiduje nowelizacja.

Biegły z importu oceni pracę dr. G.

Prokuratura szuka zagranicznego eksperta, który oceni leczenie pacjentów przez podejrzanego o korupcję i zabójstwo kardiochirurga Mirosława G., pisze "Życie Warszawy".

Morskie autostrady na Bałtyku

Już niedługo powstaną morskie autostrady pomiędzy Polską i Szwecją. Chcą je utworzyć władze portów ulokowanych po obu stronach Bałtyku. Mają pływać pomiędzy nimi gigantyczne promy, przynajmniej dwukrotnie większe od tych, jakie obecnie obsługują bałtyckie trasy - pisze "Dziennik".

Dobrodusznie poruszają

Z Tomaszem Sianeckim i Grzegorzem Miecugowem, dziennikarzami "Szkła kontaktowego", rozmawia "Puls Biznesu". Wywiad zaczyna się nietypowo - cytatami z serwisu spieprzajdziadu.com.

Dzieci Samoobrony wzięły PFRON

Działacze Samoobrony trzymają rękę nie tylko na pieniądzach z rolniczych agencji i KRUS. Objęli też kluczowe stanowiska w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - pisze "Gazeta Wyborcza".

The End. To koniec

W czwartek została zablokowana najpopularniejsza strona internetowa z polskimi napisami do filmów, a jej administrator zatrzymany przez śląską policję, pisze "Gazeta Wyborcza".

Dotkliwa podwyżka dotknie piwoszy

W ciągu kilku tygodni nawet o złotówkę może zdrożeć piwo, to może być dopiero początek podwyżek - zapowiada "Fakt". Wszystko z powodu rosnących cen chmielu i słodu.

Czas na śmigła

Potentat w branży produkcji śmigieł do elektrowni wiatrowych, Duńska firma LM Glasfiber, postanowiła wybudować fabrykę w Goleniowie, wytwarzane w niej będą nowoczesne, ponad 60-metrowe łopaty, instalowane w elektrowniach stojących na morzu, informuje "Kurier Szczeciński".

To on zwerbował "Masę"

Były policjant z Centralnego Biura Śledczego, Piotr Wróbel, który zwerbował do współpracy Jarosława S. ps. Masa, ujawnił "Super Expressowi" kulisy walki z mafią i historię pozyskania do współpracy najsławniejszego ze świadków koronnych.

Nie udzielą ślubu w plenerze

Ślub miał być jak z bajki: wśród kwitnących drzew, w zacisznym ogrodzie, przy wtórze kwartetu smyczkowego i śpiewu ptaków. O spełnienie marzeń Beata Krajewska z Sieradza walczy od miesiąca. Bezskutecznie, pisze "Dziennik Łódzki".

Na Balicach bezpieczniej

Od czwartku podkrakowskie lotnisko w Balicach dysponuje najnowocześniejszą strażnicą ratowniczo-gaśniczą w Polsce, informuje "Gazeta Krakowska".

Minister Fotyga z Niemcami też porozmawia twardo

Drugi rok swojego urzędowania minister spraw zagranicznych Anna Fotyga rozpoczęła od ostrej wymiany zdań z rosyjskimi dyplomatami. Równie twardo rozmawiać będzie z Niemcami zdradza w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Po śmierci dla dobra nauki

Śląska Akademia Medyczna jest jedyną uczelnią medyczną w Polsce, prowadzącą program świadomego ofiarowania zwłok dla celów naukowych. W tym roku zdecydowało się na taki krok już 10 osób - informuje "Dziennik Zachodni". Niebawem podobny program rozpocznie się w Lublinie.

Polacy kontra Alzheimer

Skuteczny lek na chorobę Alzheimera opracowali wrocławscy naukowcy. Jednak produkować go i czerpać z tego zyski będą Amerykanie, informuje "Metro".

Mamy najdroższy myślnik świata

Która wersja jest poprawna: Gajewniki-Kolonia czy Gajewniki Kolonia? We wszystkich podobnych nazwach miejscowości trzeba wprowadzić myślnik, stwierdziła Rada Języka Polskiego. Jedna mała kreseczka sprawi, że od przyszłego roku ze sporymi wydatkami muszą się liczyć mieszkańcy 800 miejscowości w ponad 200 gminach w Polsce, informuje "Dziennik Łódzki".

Pitera: W Ameryce nie do pomyślenia

Czwartek, 17 maja, 21:00 Sytuacja, w jakiej znalazł się Aleksander Kwaśniewski biorąc pieniądze od ukraińskiego oligarchy, w Stanach Zjednoczonych byłaby nie do pomyślenia - powiedziała w Magazynie 24 Godziny posłanka Platformy Obywatelskiej Julia Pitera.

Wolfowitz stracił stanowisko

Paul Wolfowitz, oskarżany o wykorzystywanie stanowiska do prywatnych celów, 30 czerwca straci funkcję szefa Banku Światowego - ogłosił Zarząd Banku. Zapewnił jednocześnie, że wierzy Wolfowitzowi, iż ten działał etycznie i w dobrej wierze.

Kropka nad i 17.05

Marszałek Ludwik Dorn zwrócił się z prośbą do IPN o udzielenie informacji na temat ewentualnych dokumentów dotyczących sędziów Trybunału Konstytucyjnego i uwaga osób ich bliskich. Prof. Wiktor Osiatyński, który gościł w programie "Kropka nad i", uznał działania marszałka za "obrzydliwe".

Wałęsa i Kwaśniewski o polskiej demokracji

- Nie powstaje nowa partia, "dzisiaj" nie powstaje także nowy ruch - powiedział Aleksander Kwaśniewski w wystąpieniu w auli Uniwersytetu Warszawskiego podczas konferencji poświęconej europejskim standardom demokratycznym. - Bliźniaki to efekt naszej pracy, ale z tym sobie poradzimy - dodaje Lech Wałęsa. Inicjatorami konferencji byli prezydenci - Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski oraz jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski.

Dwie twarze

„Chcę dbać o standardy demokracji”, powiedział Andrzej Olechowski w „Kropce nad i”  (16.05), zapytany dlaczego wystąpi ramię w ramię z Aleksandrem Kwaśniewskim na konferencji „Europejskie standardy demokratyczne”. Olechowski wyjaśnił, że w Polsce dzieje się źle, bo rządzący (czytaj Kaczyńscy), oskarżają wszystkich o wszystko. A tak nie powinno być.

"Niech każdy sam oceni finansowanie fundacji Kwaśniewskiego"

- To sprawa Kwaśniewskiego, z kim się wiąże. Ale z mojego punktu widzenia nie są to powiązania najlepsze - tak premier Jarosław Kaczyński komentuje finansowanie fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego przez ukraińskiego oligarchę Wiktora Pinczuka. - O ile mi wiadomo, nie nastąpiło tu złamanie prawa - dodaje premier.

Kalisz: To była legalna wpłata na szczytny cel

- Nie przesadzajmy, że tego rodzaju legalna wpłata na bardzo szczytny cel nie mogła być dokonana - mówi w Poranku TVN24 Ryszard Kalisz. Poseł SLD nie widzi nic złego w przyjęciu przez fundację Aleksandra Kwaśniewskiego  blisko miliona złotych od ukraińskiego oligarchy Wiktora Pinczuka.

Podejrzany sponsor Aleksandra Kwaśniewskiego

Przypadki brania pieniędzy przez polityków od zagranicznych przedsiębiorców - w trakcie sprawowania urzędów i po ustąpieniu z nich - to stosunkowo powszechna praktyka w krajach Trzeciego Świata - tak nasze doniesienia o kontrowersyjnym sponsorze byłego prezydenta komentuje "Rzeczpospolita". Wiadomość ujawniona przez tvn24.pl wywołała lawinę komentarzy i nie przeszła bez echa w żadnym z polskich dzienników.

Przychodzi esbek do Lwa Rywina

Znany producent filmowy Lew Rywin współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. Używał pseudonimu Eden - wynika z akt IPN, o czym pisze "Rzeczpospolita".