Najnowsze

Najnowsze

Cieszą się przewoźnicy, turyści i mieszkańcy przygranicznych miejscowości w zachodniej Polsce, martwią - imigranci ze Wschodu i osoby ich zatrudniające. Od Tallina do Lizbony bez żadnej kontroli granicznej - od dziś tak będzie wyglądała podróż Polaków po zjednoczonej Europie. Paszportu nie musimy pokazywać w 24 krajach.

Zatajanie informacji o majątku przed wierzycielami oraz złożenie fałszywego oświadczenia podatkowego zarzucają Januszowi Maksymiukowi wrocławscy śledczy. Prokuratura nie wystąpiła o areszt. - Samoobrona jest zaniepokojona tymi zarzutami - poinformował rzecznik partii Mateusz Piskorski.

Andrzej Kryże został odwołany z pracy w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości i wraca do prokuratury krajowej – dowiedział się RMF FM. Nieoficjalnie może chodzić o fakt, że delegowany do Instytutu Kryże mógł doradzać PiS w kwestiach prawnych.

Norweski MSZ poinformował, iż Rosja odpowiedziała na ich notę w sprawie nielegalnych lotów samolotów pokładowych lotniskowca "Kuzniecow" nad Morzem Północnym. Rosjanie zobowiązali się zmniejszyć liczbę lotów, jednak lotnicza federacja ostrzega, że Rosjanie mogą wznowić ćwiczenia nikogo o tym nie powiadamiając.

Ile państw liczy strefa Schengen? Podczas uroczystości wejścia do strefy na granicy z Litwą prezydent Lech Kaczyński stwierdził, że należy do niej 27 państw. To pomyłka.

Szklane oko kamery widzi wiele. Na przykład premiera Donalda Tuska przyłapała na żuciu gumy podczas oficjalnej uroczystości z okazji wejścia Polski do strefy Schengen. Wypluł ją tuż przed podaniem ręki jakiemuś urzędnikowi, ale co z nią zrobił? Nie wiadomo.

Niemiecka policja przejęła w piątek transport 150 kilogramów heroiny. Zatrzymano jedną osobę - kierowcę tira, który przewoził narkotyk.

Zbigniew Ziobro jest oburzony treścią wniosku PO o powołanie komisji śledczej, która ma wyjaśnić ewentualne naciski na służby specjalne. Jego zdaniem, jednym z wątków do zbadania będą okoliczności śmierci jego ojca. - To zwykła polityczna gra - denerwował się były minister.

Były szef gabinetu prezydenta Lecha Wałęsy stanie przed sądem. Prokuratura oskarżyła Mieczysława Wachowskiego m.in. o usiłowanie wyłudzenia dwóch milionów złotych od biznesmena irackiego pochodzenia w zamian za pomoc w zwolnieniu go z aresztu.

38-letnia kobieta zginęła w pożarze kamienicy w Radomsku (łódzkie). Jej ośmioletni syn trafił do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej. Do szpitala trafił też jeden z mieszkańców płonącego domu.

- Władze Rosji prawdopodobnie wydadzą jednak zgodę na wystawienie w Londynie dzieł sztuki pochodzących z rosyjskich muzeów - poinformowała rosyjska federalna agencja kultury. Wcześniej obawiała się, że m.in. obrazy Matisse'a, Van Gogha i Kandinsky'ego nie wrócą już do Mokswy i Petersburga.

Wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski i były wiceprezydent miasta Karol Chądzyński uwolnieni od zarzutu przywłaszczenia 10 tys. zł - zdecydował Sąd Rejonowy w Łodzi. Wyrok ws. dwóch bliskich współpracowników Jerzego Kropiwnickiego nie jest prawomocny.

Chcieli zarobić szybkie pieniądze - mogą zarobić nawet po osiem lat więzienia. Dwóch nastolatków założyło fałszywą stronę wyglądającą, jak strona znanego polskiego banku. Wysłali e-maile do jego klientów i przez kilka dni wyłudzili 70 tysięcy złotych.

Chińska policja brutalnie stłumiła manifestację chłopów protestujących przeciwko bezprawnej konfiskacie ziemi przez Pekin. Nie wiadomo, czy ktokolwiek ucierpiał.

Nie wszyscy cieszą się z wejścia Polski do strefy Schengen. Brytyjska prasa informuje, że Niemców mieszkających przy granicy z Polską ogarnął strach o swój dobytek i życie.

Z inicjatywy posłów polskiej mniejszości narodowej litewski Sejm przyjął ustawę prawie całkowicie zakazującą przeprowadzania aborcji. - To średniowiecze - krzyczą przeciwnicy.

Belgijskie władze zaostrzają środki bezpieczeństwa w związku z wykrytym zagrożeniem terrorystycznym. Bezpośrednią przyczyną było aresztowanie 14 muzułmańskich radykałów.

- Absolutnie nie widzę się w tej funkcji - tak Julia Pitera skomentowała słowa premiera Donalda Tuska, który w wywiadzie dla "Super Expressu" oświadczył, że chciałby, by to właśnie ona zastąpiła Mariusza Kamińskiego na stanowisku szefa CBA. Informację tę minister określiła, jako "dość zaskakującą".

PiS obawia się o obiektywizm i rzetelność pracy członków komisji ds. nacisków na służby. - To ma być komisja śledcza ds. szukania haków na Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast według Platformy, to będzie "komisja ds. restauracji prawa i sprawiedliwości w najjaśniejszej Rzeczpospolitej".

Jedynym celem kontroli CBA realizowanej przez ABW jest zbadanie "stanu zabezpieczenia dokumentów klauzulowanych" - informuje ABW. "Dziennik" napisał w piątek - informując o kontroli ABW w CBA - że "szykuje się wojna między służbami specjalnymi".