Najnowsze

Najnowsze

PiS wystąpi w Sejmie z propozycją zniesienia art. 212 Kodeksu karnego, który umożliwia skazywanie dziennikarzy na karę więzienia. Pomysł ten poparła Platforma Obywatelska.

Jeśli dokumenty przyznające tereny zalewowe redemptorystom zostały wydane z naruszeniem prawa, muszą zostać uchylone - zapowiada pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julia Pitera.

Paryska żandarmeria usunęła miasteczko namiotowe dla bezdomnych pod katedrą Notre Dame. Władze podkreślają, że nie będą tolerowały takich obozowisk.

42-letni mężczyzna i jego 12-letni syn zginęli, gdy samochód, którym jechali wpadł pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod Hrebennem. Matka walczy o zycie.

Dwa przypadki ptasiej grypy zanotowano w Brandenburgii w północno-wschodnich Niemczech. Lokalne władze podały, że dwie kury zarażone są wirusem H5N1.

Lider rosyjskich komunistów Giennadij Ziuganow będzie reprezentował Komunistyczną Partię Federacji Rosyjskiej w marcowych wyborach prezydenckich. W sobotę został w formalnie zatwierdzony przez swe ugrupowanie.

Kontruderzeniem ze strony Rosji może zakończyć się wystrzelenie przeciwrakietowego pocisku z Polski. - Nasz system antyrakietowy potraktuje to jako wystrzelenie pocisku balistycznego - ostrzega szef sztabu rosyjskiej armii Jurij Bałujewski.

Jeden z najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców, mafijny boss Edoardo Contini został aresztowany w Neapolu. Poszukiwano go przez siedem lat.

Drezdeńscy cukiernicy pełną parą zabrali się za produkcję tradycyjnych niemieckich ciast drożdżowych. Ich spożycie jest największe w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Nowa Anglia stara się wygrzebać spod śniegu. Rekordowa burza przyniosła ze sobą około 25 centymetrów śniegu - więcej, niż zazwyczaj spada w Bostonie całym grudniu.

- Zdobyliśmy dokumenty ze spalonego auta Julii Pitery - donosi sobotnia "Gazeta Wyborcza". Okazuje się, że dziennikarzom przekazała je sama posłanka, która kopie materiałów otrzymała od... redaktorów programu "Teraz My". Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski ujawnili ich treść na antenie TVN-u sześć miesięcy temu.

70 mln złotych i siedem miesięcy pracy - tyle kosztowała modernizacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Dziś wjechali nią pierwsi narciarze i turyści.

W ciągu ostatniego miesiąca w Pakistanie na ptasią grypę zachorowało co najmniej sześć osób, przy czym potwierdzono, że jedna z nich zmarła. To pierwsza śmiertelna ofiara wirusa H5N1 w tym kraju - podały w sobotę władze.

Cieszę się, że Ludwik Dorn postanowił zostać w PiS - zapewnia Jarosław Kaczyński. I dodaje: kiedy z nim rozmawiałem, nie było samokrytyki z jego strony: nawet jej nie oczekiwałem; tak samo jak nie ma powrotu do łask, bo nie było ich utraty.

Palestyński Hamas zagroził wywołaniem następnego powstania przeciwko Izraelowi podczas wielotysięcznego wiecu w Gazie, zorganizowanego z okazji dwudziestolecia istnienia organizacji.

- Żyją jeszcze osoby poszkodowane przez wydarzenia "Grudnia '70" i ja czuję się moralnie zobowiązany do tego, by zakończyć czas niemożności zadośćuczynienia tym ludziom. Biorę za to odpowiedzialność - oświadczył premier Donald Tusk na konferencji upamiętniającej ofiary "Grudnia '70".

Prawie 200 państw zgodziło się podczas konferencji klimatycznej na Bali rozpocząć rozmowy w sprawie nowego paktu, który zastąpi protokół z Kioto i pozwoli walczyć z globalnym ociepleniem. Zgodę wyraziły także Stany Zjednoczone.

Około 55 ton broni zostanie zniszczonych w Kolumbii i Peru. W kolumbijskim mieście Sogamoso przetopiono prawie 20 tysięcy sztuk broni. W Limie łącznie zniszczonych zostanie dwa razy więcej.

- Jako chrześcijanin nie mogę patrzeć na to, jak przedstawiany jest dziś w kinie obraz kościoła - podkreśla w wywiadzie dla "La Stampy" włoski reżyser Franco Zeffirelli. Artysta, który doradza Stolicy Apostolskiej w sprawach kultury, przyznaje też, że chętnie udzieliłby papieżowi lekcji dobrego stroju.