Najnowsze

Najnowsze

- Alarmy bombowe, które sparaliżowały w piątek duże dworce kolejowe w czterech belgijskich miastach, okazały się fałszywe - podała policja federalna. Alarmy dotyczyły dworców w Brukseli, Antwerpii, Gandawie i Leuven.

Lech Kaczyński postanowił zaangażować się w walkę o media publiczne i nie chce dopuścić do przejęcia ich przez PO. W tym celu kilka dni przed świętami spotkał się z szefem SLD Wojciechem Olejniczakiem – informuje „Wprost”.

Jak poinformowała ONZ co najmniej 180 tysięcy Kenijczyków w obawie o swoje bezpieczeństwo opuściło domy. To pokłosie trwających od końca grudnia zamieszek i powtarzających się codziennie aktów przemocy.

Impas w służbie zdrowia trwa - lekarze niezmiennie domagają się podwyżek. Rząd twierdzi, że na dziś żądają zbyt wiele. Podobnie myśli prawie 80 proc. Polaków. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez PBS DBA na zlecenie TVN24.

Wykorzystywanie służbowego e-maila czy papieru służbowego, a przez to prestiżu firmy - według Rzecznika Praw Obywatelskich - sprawia, że na odbiorców wywieramy "nacisk" lub "wpływ": - Jest w tym co najmniej jakaś nieuczciwość, a być może coś więcej - mówi Janusz Kochanowski.

- Jeśli premier Donald Tusk zdymisjonuje Mariusza Kamińskiego, to ukręci bicz na Platformę - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Tomasz Dudziński (PiS). Jak uzasadnił, będzie to sygnał dla działaczy PO w regionie, "że można więcej".

Młodzi komuniści w Czechach zebrali niemal 150 tys. podpisów pod petycją przeciw rozmieszczeniu w tym kraju elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej - poinformował szef czeskiej młodzieżówki komunistycznej (KSM) Milan Krajcza

Bestsellerem na brytyjskim rynku wydawniczym okazał się słownik slangu nastolatków, opracowany przez 13-letnią uczennicę. Zdesperowani rodzice dostrzegli wreszcie szansę na zrozumienie, o czym mówią ich pociechy.

Trybunał w Strasburgu zapytał Polskę czy instytucja tymczasowego aresztu stosowana jest we właściwy sposób. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przyznał w "Magazynie 24 Godziny" TVN24, że kwestia stosowania aresztów jest problemem.

- Kościół katolicki, zasłużony dla polskiej niepodległości w czasach komunizmu, nie odnalazł się po roku 1989 i wystawia nieprawdopodobne rachunki państwu i społeczeństwu - uważa Andrzej Celiński z LiD. Lewica sprzeciwia się finansowaniu z budżetu państwa budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

- Jeśli dojdzie do rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego - będę ministrem – zapowiedział Zbigniew Ćwiąkalski w TVN24. Szef resortu sprawiedliwości poinformował, że zmiany te będą możliwe od 1 stycznia 2009 roku.

Grupa 11 rosyjskich rybaków, którzy zaginęli przed trzema miesiącami, została w piątek ewakuowana śmigłowcem z brzegu na Kamczatce. Jak się okazało - spędzili ten czas, próbując bezskutecznie zreperować swe uszkodzone łodzie - podaje telewizja "Wiesti-24".

To historia jak z filmu - dla jednych jak z komedii, dla innych - jak z dramatu. Pewne jest to, że pan Jan, przedsiębiorca z Podlasia, dostał rachunek z warszawskiej izby wytrzeźwień. Rzecz w tym, że w stolicy nie był od co najmniej kilkunastu lat...

- Lewica i Demokraci nigdy nie mieli sympatii dla żadnej świętości - tak bp Tadeusz Pieronek skomentował zapowiedzi LiD, dotyczące zablokowania środków z budżetu państwa na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Płonące autobusy i kukły-wisiecy na ulicach Neapolu - to efekt sporu pomiędzy władzami a zdesperowanymi mieszkańcami. W mieście zalega 100 tysięcy ton niewywiezionych odpadków, co wzbudza coraz poważniejszy sprzeciw mieszkańców.

Już w połowie stycznia poznamy tajniki śledztw prowadzonych pod rządami byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego ekipy - informuje "Newsweek". Zdaniem tygodnika obecny szef Prokuratury Krajowej Marek Staszak ma ujawnić nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w najważniejszych śledztwach prowadzonych w tym czasie. Minister Sprawiedliwości tonuje: - Chcemy pokazać stan tych śledztw - mówi w TVN24

Uznawana za najstarszą żyjącą osobę na świecie María Díaz Cortés skończyła w piątek 116 lat. Choć cierpi ma problemy ze słuchem i ledwie może mówić, nikt nie miał wątpliwości, że ucieszyła się na myśl o urodzinowym torcie.