Najnowsze

Najnowsze

Jedni ogrzewają się przy ogniu, a inni cały dzień leżą pod ciepłymi pierzynami. Mieszkańcy stanu Hidalgo w zachodnim Meksyku na różne sposoby próbują radzić sobie z zimnem i śniegiem, którego nie widzieli tu od lat.

Chętnych do pracy w straży pożarnej brakuje w całym kraju. Również na Śląsku. Wielu już zatrudnionych odchodzi. Są sfrustrowani niskimi zarobkami. Szukają lepiej płatnej pracy w kraju, lub wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii i Irlandii - pisze "Dziennik Zachodni".

- Do czasu gdy domy z napisami "Żydzi do gazu" będą niszczały ze starości, nic nie zaszkodzi naszemu wizerunkowi. Sami pozwalamy sobie przyprawiać gęby antysemitów - powiedział w "Magazynie 24 godziny" publicysta Konstanty Gebert.

Kancelaria Prezydenta RP zaprzeczyła w specjalnym oświadczeniu, jakoby Lech Kaczyński powołał Jerzego Achmatowicza na stanowisko ambasadora Meksyku. O tym, że prezydent bez wiedzy MSZ nominował w ostatnim czasie kilku ambasadorów poinformowało w środę radio TOK FM.

Donald Tusk marząc o prezydenturze dba o swój medialny wizerunek niczym Kazimierz Marcinkiewicz, zaniedbuje zaś swoje obowiązki - stwierdził Grzegorz Napieralski (LiD) w Magazynie 24 godziny. Zbigniew Chlebowski (PO) bronił premiera: - Być może towarzyszą mu marzenia o prezydenturze, ale teraz koncentruje się na pracy premiera.

- Donald Tusk popełnia gafę za gafą w polityce zagranicznej. Podczas spotkania z Angelą Merkel podskakiwał na dywanie jak małpka pacynka - powiedział w "Kropce nad i" sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński.

Czy to prawda, że w Polsce powszechnie jest stosowany system bezzasadnego przewlekłego aresztowania wobec osób podejrzanych? - z taki pytaniem do polskiego rządu zwrócił się Europejski Trybunał Praw Człowieka. - To precedens, który nie przynosi nam chluby - alarmują prawnicy.

Historia jak z brutalnego filmu: odbite płuca, nerki, stłuczone żebra, spuchnięta twarz - tak wyglądał gdy w wigilijny wieczór wrócił do domu. Wrócił z komisariatu... Tegoroczne święta pan Tomasz z Wałbrzycha spędził w łóżku - obity i potłuczony.

- Gra jest kto kogo bardziej uszczypnie, prezydent premiera czy odwrotnie - tak o nowym spięciu na linii prezydent-rząd mówił w "Magazynie 24 godziny" poseł LiD Jerzy Wenderlich.

Mąż pani Joanny ponad rok temu zginął w wypadku samochodowym. Nie dość, że kobieta musi radzić sobie ze stratą najbliższej osoby, to wciąż dla swego 4-letniego syna walczy o rentę przyznawaną zazwyczaj dzieciom po śmierci rodzica. Ale pieniędzy wciąż nie ma, bo prokuratura nie potrafi ustalić sprawcy wypadku.

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi, w wyniku awarii klimatyzacji, spadły z sufitu dwa kartonowo-gipsowe kasetony. Wypadek byłby niegroźny, gdyby nie to że zdarzył się na intensywnej terapii. Pięciu pacjentów oddział trzeba było ewakuować do innych szpitali. Po 45-minutowej akcji straży pożarnej trwa usuwanie, niewielkich na szczęście, szkód.

Zdaniem premiera Serbii Vojislava Kosztunicy Unia Europejska musi dokonać wyboru pomiędzy porozumieniem z Serbią w sprawie niepodległości Kosowa albo powołaniem do życia "marionetkowego państwa".

Znany publicysta Tomasz Lis wraca do telewizji publicznej. 25 lutego zostanie nadany jego nowy program w TVP2. Jak się dowiedział tvn24.pl ma się nazywać "Co z Polską". Do telewizji publicznej wraca też jej były prezes Bronisław Wildstein - tym razem jednak będzie prowadził program publicystyczny w TVP1.

Tygodnik "Wprost" chce mącić w umysłach widzów - we wrześniu sprzedawał płytę ze zdjęciem o. Rydzyka i moim na okładce – tak Józef Oleksy w Magazynie 24 godziny wyjaśniał "sedno swojego pozwu", jaki złożył przeciwko gazecie. - Pan jest dobrem społecznym - odpowiedział redaktor naczelny "Wprost" Stanisław Janecki.

- Obecne żądania płacowe lekarzy byłyby możliwe do spełnienia ok. roku 2011 - powiedział w TVN24 prof. Zbigniew Religa. Były minister zdrowia zastrzegł jednak, że "trzy średnie krajowe", które chcą zarabiać lekarze, są nie do osiągnięcia bez podniesienia składki zdrowotnej .

W Polsce wciąż nie ma przepisów dot. leczenia niepłodności metodą in vitro. Polska podpisała, ale nie ratyfikowała Konwencji Bioetycznej Rady Europy z 1997 roku. O jej szybkie przyjęcie Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski ma w piątek zwrócić się do marszałka Sejmu oraz premiera.

Cztery osoby zginęły, a 52 zostały ranne zostały ranne w eksplozji w leżącym na południowym wschodzie Turcji mieście Diyarbakir. Zabici to w większości żołnierze.

Tragiczny wypadek niedaleko Poznania. Nie żyje 71-letnia kobieta prowadząca auto osobowe, które zderzyło się z cysterną. Pasażer auta jest ranny, kierowcy cysterny nic się nie stało.