Najnowsze

Najnowsze

Zatrzymany w lubuskiem sprawca kradzieży twierdzi, że chciał sobie tylko pojeździć. W Nowy Rok pod wieczór we wsi Karczówka z zamkniętej stajni zniknął koń. Dokładniej: koń rasy śląskiej.

Kancelaria Prezydenta dementuje doniesienia "Dziennika", na temat rzekomego blokowania przez Lecha Kaczyńskiego nominacji dla szefów służb specjalnych. Jak podaje - wnioski o zaopiniowanie kandydatów na szefów kontrwywiadu i wywiadu wojskowego w ogóle nie wpłynęły.

- Trudno zrozumieć bezprecedensowy, wręcz histeryczny atak na CBA i jego szefa. Zwracamy się o rozwagę i obiektywizm przy podejmowaniu decyzji o losie Biura - głosi list otwarty do premiera. Podpisali go m.in. Jan Pospieszalski, Krzysztof Czabański, Marek Rymkiewicz i Zbigniew Romaszewski.

Największa od pięciu lat liczba przypadków dolegliwości żołądkowych wywołanych przez norowirusa sprawiła, że już w 56 oddziałach szpitalnych w Anglii i Walii nie przyjmuje się nowych pacjentów.

Dziś o ciężkim życiu redaktora – ale wcale nie telewizyjnego, bo ten to przecież prawie nic nie robi, coś tam sobie nakręci, potem pogwiazduje przed kamerą i do kasy. Nie, nie. Dziś o ciężkim życiu społecznego redaktora internetowego – tak ciężkim, że aż nie miałem przez kilka dni czasu aby coś napisać na blogu.

Amerykańska aktorka i piosenkarka Britney Spears trafiła do w szpitalu w Los Angeles. Została tam przewieziona w czwartek wieczorem po kilkugodzinnym sporze dotyczącym opieki nad jej małymi dziećmi. Według policji, była pod wpływem "nieznanej substancji".

Piotr Czerwiński zrezygnował z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Resort nie ujawnił powodów jego rezygnacji. On sam wskazał na powody osobiste. - To najlepsze rozwiązanie - komentował w TVN24 były szef MON Aleksander Szczygło.

Białostocki listonosz, który tuż przed Bożym Narodzeniem zaginął z 30 tys. zł na emerytury i renty, po świętach sam zgłosił się do komendy, ale już bez pieniędzy. Nieoficjalnie wiadomo, że za te pieniądze próbował sobie urządzić nowe życie w Wielkiej Brytanii.

Chiny wprowadzają od 31 stycznia nowe przepisy, które do niespotykanych dotąd rozmiarów zwiększą cenzurę nagrań wideo w Internecie. Będą je mogły odtąd zamieszczać tylko witryny państwowe, a pozostałe będą musiały uzyskać specjalną zgodę.

125 ton ziemi trzeba było nawieźć w samo serce Nowego Jorku. Wszystko po to by móc właśnie tam odbyć zawody w ujeżdżaniu byków.

Dni Kazimierza Kujdy, prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej są policzone. Powód? Gigantyczna dotacja dla szkoły ojca Tadeusza Rydzyka w Toruniu - pisze "Polska".

Rosnąca liczba polskich imigrantów, a tym samym kierowców popełniających wykroczenia drogowe, to główna przyczyna kilkakrotnego wzrostu wydatków szkockich sądów na tłumaczy - pisze brytyjski "Times".

Ponad dobę - tyle zajęło wpłynięcie do portu szwedzkiemu promowi "Stena Baltica". Statek płynął z Gdyni do Karlskrony w Szwecji. Przymusowo przedłużony rejs zakończył się w piątek rano.

Lubelska Policja zatrzymała 26-letniego Sławomira S. podejrzewanego o zabójstwo i zgwałcenie 18-letniej dziewczyny w noc sylwestrową w Suchowoli. Zabarykadował się w domu. Trzeba było wyważyć drzwi i go obezwładnić.

- Za tereny pod Stadionem X-lecia należy się odszkodowanie. Pieniądze powinno wypłacić nie miasto, lecz skarb państwa. Roszczeń nie unikniemy, dopóki nie będzie ustawy przewidującej formę odszkodowania za wywłaszczenie - powiedziała w TVN24 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wywiad i kontrwywiad wrócą pod nadzór ministra obrony - pisze "Rzeczpospolita". Obecnie w specsłużbach trwają kontrole. Ze wstępnych ustaleń audytu wynika, że panował w nich bałagan.

- Na prezydencie i premierze ciąży obowiązek współpracy w dziedzinie polityki zagranicznej, obaj ślubowali, że będą dbać przede wszystkim o dobro Polski, jednak z ich dotychczasowych działań nie bardzo to wynika - uważa były minister spraw zagranicznych w rządzie Cimoszewicza.

- Współpracę w koalicji oceniam na cztery z dużym plusem – podsumował w RMF FM 50 dni rządu PO-PSL Waldemar Pawlak. Minister gospodarki nie przewiduje obniżki akcyzy na paliwo w ciągu najbliższych miesięcy.

- Duchowni kombinują, jak osłabić państwo, jak wyrwać z budżetu nienależne im pieniądze - twierdzi Joanna Senyszyn (LiD). Lewica protestuje przeciw finansowaniu z budżetu Świątyni Opatrzności Bożej. Złoży w tej sprawie wniosej do Trybunału Konstytucyjnego - pisze "Dziennik".