Najnowsze

Najnowsze

"Rosją rządzą skorumpowani urzędnicy"

- Nasz główny problem polega na tym, że Rosją rządzą skorumpowani urzędnicy - przyznał prezydent Dimitrij Miedwiediew na spotkaniu z członkami klubu Wałdajskiego, który zrzesza zagranicznych ekspertów zajmujących się Rosją.

ONZ: Izraelczycy popełnili zbrodnie wojenne

Są dowody na to, że zarówno Izraelczycy, jak i Palestyńczycy popełnili zbrodnie wojenne podczas konfliktu w Strefie Gazy na przełomie 2008 i 2009 roku - głosi opublikowany we wtorek raport Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Nad Kamczatką dymi sześć wulkanów

Czegoś takiego jeszcze nie było – zapewniają sejsmolodzy. Na Kamczatce jest obecnie sześć aktywnych i potencjalnie groźnych wulkanów – a na pobliskich Wyspach Kurylskich kolejne dwa.

Whitney: paliłam jednocześnie crack i marihuanę

Matka wyciągnęła mnie z uzależnienia od narkotyków zmuszając do odwyku - powiedziała Whitney Houston w swoim pierwszym dużym wywiadzie od siedmiu lat. Wielokrotna zdobywczyni nagród Grammy i wykonawczyni takich hitów jak "I Will Always Love You" czy "Greatest Love of All" otwarcie mówiła o najtrudniejszych chwilach swojego życia.

Bracia W. 29 września trafią do aresztu

Bracia W., skazani prawomocnie za zabójstwo recydywisty we Włodowie, muszą stawić się w Areszcie Śledczym w Olsztynie i rozpocząć tam odbywanie kary - poinformował Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Prezydent: podpiszę Traktat po irlandzkim "tak"

Prezydent Lech Kaczyński powtórzył we wtorek, że w "bardzo krótkim" czasie podpisze Traktat Lizboński, jeśli Irlandczycy opowiedzą się za nim w referendum. Deklaracja padła na wspólnej z prezydentem Austrii Heinzem Fischerem konferencji prasowej.

Chcieli wypłacić pieniądze ciężarówką

Wielką inwencją wykazało się dwóch złodziei, którzy jednej nocy skradli w Markach ciężarówkę z wyciągarką, żeby następnie ukraść bankomat. Długo jednak swoją zdobyczą się nie nacieszyli. Musieli porzucić łup i uciekać.

Prokuratorzy Engelking, Barski i Janicka usłyszą zarzuty?

Rzeszowska prokuratura postawi zarzuty śledczym Jerzy Engelkingowi, Dariuszowi Barskiemu i Elżbiecie Janickiej - twierdzi Radio Zet. Według dziennikarzy, którzy dotarli do planu śledztwa prokuratora z Rzeszowa, cała trójka może usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków.

Chciał 6 mln, dostał 800 euro

Były szef PZU Władysław Jamroży wygrał proces przed Trybunałem w Strasburgu. Za zbyt długi areszt i brak rozważenia alternatywnych środków zapobiegawczych, co złamało Europejską Konwencję Praw Człowieka, sąd przyznał mu 800 euro.

Wojska lądowe mają nowego dowódcę

Wojska Lądowe oficjalnie maja już dowódcę. Prezydent Lech Kaczyński uroczyście wręczył generałowi Tadeuszowi Bukowi nominację na to stanowisko. Jego poprzednik, gen. Waldemar Skrzypczak, odszedł z armii pod koniec sierpnia po kontrowersjach wokół jego wypowiedzi o biurokracji w MON.

"To jest kompromitacja PO i Tuska"

- Nie zgodzimy się na to, żeby ludobójstwa polskich obywateli nie nazywać ludobójstwem - o konflikcie wokół uchwały o 17 września mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk na konferencji prasowej zaznaczył, że jego partia z określenia "ludobójstwo" w tekście uchwały nie zrezygnuje, a powodów sprzeciwu Platformy nie rozumie. - To jest kompromitacja PO i samego Donalda Tuska - ocenił Kaczyński.

Wojskowa umowa Rosji i separatystów

Rosja, Abchazja i Osetia Południowa podpisały w Moskwie porozumienie o współpracy wojskowej. Zgodnie z nią, rosyjskie bazy znajdą się w obu zbuntowanych republikach.

Torturowali but-nego zamachowca?

Rzucił butem w amerykańskiego prezydenta George'a W. Busha, przez co trafił do więzienia. Iracki dziennikarz Muntadar al-Zeidi odsiedział jednak swoje i we wtorek wyszedł na wolność. Jak wyznał, podczas pobytu w więzieniu był torturowany.

Kiszczak winny! Wybawiła go amnestia

Były premier i minister spraw wewnętrznych PRL Czesław Kiszczak jest winny dyskryminacji wyznaniowej - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Generał w 1985 roku jako szef MSW zwolnił ze służby milicjanta, bo ten posłał córkę do pierwszej komunii świętej. Kiszczak uniknie kary. Sąd, orzekając o winie, umorzył jednocześnie sprawę na mocy amnestii.

"Ludobójstwo" dzieli. Nie tylko Sejm, ale i Rodziny Katyńskie

Rodziny Katyńskie podzielone ws. definicji mordu katyńskiego. Część członków mówi "nie" prezesowi federacji, który stwierdził, że rozstrzelanie polskich oficerów nie było ludobójstwem. - Protestujemy przeciwko wypowiedzi pana Andrzeja Skąpskiego, prezentującego ignorancję - oświadczyli po spotkaniu z prezydentem, który nie ma wątpliwości: Katyń to ludobójstwo.

Wyzwania Buzka dla Europy

Pięć wyzwań dla Unii Europejskiej i upadek podziału Europy - o tym podczas inauguracyjnego przemówienia w Parlamencie Europejskim mówił jego nowy przewodniczący Jerzy Buzek. - Nie ma już starej i nowej Europy, jest nasza wspólna Europa. Chcemy, by była silna i nowoczesna. Jestem gotowy do pracy - oświadczył szef PE.

Rzucał dwuletnim synem

Zwyrodniały ojciec wpadł w ręce policjantów w Olsztynie. 35-latek podczas libacji alkoholowej pobił swoją żonę i matkę, a potem rzucił swoim dwuletnim synkiem o szafkę i bił go po głowie.

Taką telewizję robi tylko policja!

Takiej telewizji nie powstydziłby się porucznik Borewicz. Dolnośląscy policjanci postanowili wyjść do internautów z nową inicjatywą i uruchomili "Telewizyjny Raport Policyjny". - Chcemy w niekonwencjonalny sposób dotrzeć do ludzi - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Kazał dziecku prowadzić, bo sam był pijany

Fiat-widmo, jedzie bez kierowcy - mogli pomyśleć świętokrzyscy policjanci, gdy na swojej drodze zobaczyli cinquecento. Okazało się jednak, że auto kierowcę ma, tylko 11-letniego. Ojciec chłopca siedział na fotelu obok. Pijany.

Polska jak Niemcy? "Stalin by zachitotał"

To historyczne nadużycie - pisze Norman Davies na łamach brytyjskiego "Guardiana". Historyk odpiera zarzuty profesora Uniwersytetu Harvarda Nialla Fergusona, który na początku września stwierdził "Polska była niewiele lepsza od Niemiec z 1939 roku".

Rosyjskie media: Kaczyńscy prowokują

Rosjanie pilnie przypatrują się temu, co dzieje się z uchwałą dotyczącą 17 września 1939 roku. Zdaniem rosyjskiego dziennika "Wriemia Nowostiej" sytuacja wokół niej zaognia się z dnia na dzień, a cała debata prowokowana jest przez "tracącą popularność partia braci Kaczyńskich", którzy w ten sposób chcą poprawić swój wizerunek.

Jest nowa definicja zbrodni katyńskiej

"Sowiecka zbrodnia wojenna nacechowana elementami ludobójstwa" - taki zapis o mordzie w Katyniu ma się znaleźć projekcie uchwały o 17 września 1939 r., o którą w Sejmie toczy się ostry spór. - Albo znajdziemy kompromis, albo to zostawmy, bo w ten sposób depczemy pamięć ofiar Katynia - powiedział w radiu RMF FM szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Medal na szyi premiera. Zaciążył

- Graliśmy dla Polaków. Jest pan ich przedstawicielem. I dlatego proszę przyjąć to od nas - tak selekcjoner polskich siatkarzy Daniel Castellani zapowiedział najmilszą dla Donalda Tuska chwilę wspólnego poranka z naszymi zawodnikami. Premier dostał od nich złoty medal mistrzostw Europy, który jednak szybko ściągnął z piersi. Koszulki z numerem "1" nie przymierzył.

Rosjanie zatrzymują statki

Rosyjska straż graniczna zatrzyma wszystkie statki, które znajdą się na wodach Morza Czarnego należących do zbuntowanej gruzińskiej republiki Abchazji - poinformowała rosyjska straż graniczną.

Pali się chmiel, trudno opanować ogień

Do wieczora będzie trwało dogaszanie pożaru magazynu chmielu w Lubiatowie w województwie łódzkim. Z żywiołem walczy kilka jednostek straży pożarnej. Na szczęście nie ma ofiar.

Policzą głosy. Po raz drugi

Głosy oddane w 10 proc. lokali wyborczych zostaną ponownie policzone - poinformowała Komisja ds. Skarg Wyborczych (ECC). Mowa oczywiście o wyborach prezydenckich i lokalnych, które w sierpniu odbyły się w Afganistanie.

Tuskowi spada poparcie. Graś: to moja wina

Dzień ogłoszeniu informacji o spadku poparcia dla rządu Donalda Tuska już znalazł się kozioł ofiarny. Odpowiedzialność za kiepskie notowania swojego szefa wziął rzecznik rządu Paweł Graś.

Akt kapitulacji Twierdzy Modlin w butelce

Butelkę, w której ukryty jest dokument historyczny - prawdopodobnie akt kapitulacji Twierdzy Modlin z września 1939 r. - wykopali we wsi Kurozwęki w województwie Świętokrzyskim historycy z Muzeum Wojska Polskiego.