Najnowsze

Najnowsze

Był idealistą, ale znał twarde reguły polityki

We wtorek mija dziesiąta rocznica śmierci słynnego kuriera z okupowanej Polski. Jan Karski, człowiek, który był legendą już za życia - emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego, autorem raportu o zbrodni Holokaustu - dziś miałby 96 lat.

Schetyna powołał ministra dla Komorowskiego

Jaromir Sokołowski został w Kancelarii Prezydenta ministrem odpowiedzialnym za politykę zagraniczną - poinformowała we wtorek prezydencka kancelaria na swojej stronie internetowej. Sokołowski już wcześniej wymieniany był jako osoba, która znajdzie się w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta-elekta.

"Polański był zakładnikiem"

Szwajcarskie władze odmówiły wydania Stanom Zjednoczonym Romana Polańskiego, gdyż przestał już on być zakładnikiem napiętych relacji między Waszyngtonem a Genewą - twierdzi we wtorek francuski dziennik "Liberation".

Polscy żołnierze są sprawni na 4

Polscy żołnierze są sprawni - wynika z tegorocznego testu sprawności fizycznej, w którym oceniania jest kondycja żołnierzy. U każdego żołnierza sprawdzana jest wytrzymałość, zwinność, siła mięśni brzucha i ramion oraz szybkość. Wyniki są dobre - zwłaszcza wśród generałów.

"Stara, dobra konserwa" na czele rządu

Nowy czeski gabinet zostanie stworzony przez prawicowo-centrową koalicję. Na stanowisko premiera prezydent Vaclav Klaus powołał Petra Neczasa. Przedstawiciele partii tworzących nowy rząd zapowiadają walkę z deficytem budżetowym i korupcją.

"Gwałt na 13-latce, to nie jest kwestia formalności"

- Trzynastoletnia dziewczynka została odurzona narkotykami i zgwałcona przez dorosłego. To nie jest kwestia formalności - mówi Philip J. Crowley z amerykańskiego Departamentu Stanu i deklaruje, że USA będą dochodzić sprawiedliwości w sprawie Romana Polańskiego. Kontynuację postępowania zapowiadał już w poniedziałek w rozmowie z TVN24 rzecznik sądu najwyższego w Los Angeles, Allen Parachini.

Lotnicze cudo Boeinga będzie latać na wodór

"Niewidzialne oko" Boeinga jest zdaniem jego twórców jedyne w swoim rodzaju. W poniedziałek po raz pierwszy pokazano prototyp Phantom Eye, samolotu rozpoznawczego napędzanego silnikami wodorowymi. Pierwszy lot planowany jest na początek przyszłego roku.

CIA nie upilnowała naukowca?

Zaginiony irański fizyk jądrowy schronił się w ambasadzie Pakistanu w Waszyngtonie - twierdzi teherańskie radio. Iran twierdzi, że do USA został przewieziony po porwaniu przez CIA. Amerykanie natomiast utrzymują, ze znalazł się w ich kraju zupełnie dobrowolnie.

Pierwsza Dama boso po plaży

Pierwsza Dama USA Michelle Obama złożyła wizytę na Florydzie. Żona amerykańskiego prezydenta spacerowała boso po plaży i rozmawiała z mieszkańcami i przedsiębiorcami z regionu, a także z turystami. Próbowała przekonać ludzi, że mimo wycieku z platformy Deep Horizon Floryda to świetne miejsce na urlop.

Hefner chce więcej Playboya

Hugh Hefner chce mieć wyłączność na dyrygowanie króliczkami i podjął próbę zgromadzenia w swoim ręku wszystkich akcji koncernu Playboya. Obecnie posiada ich około 70 procent. Tymczasem kultowy magazyn boryka się z problemami spowodowanymi spadkiem ilości czytelników i wpływów z reklam.

Niewybuchy pod autostradą

Plac budowy pełen niespodzianek i to tych śmiertelnie groźnych z czasów II wojny światowej. W Brwinowie pod Warszawą na placu budowy odnaleziono m.in. pociski artyleryjskie i moździerzowe.

Premier smaży się na słońcu

Szef rządu Donald Tusk znów trafił na okładkę tabloidu dzięki zamiłowaniu do opalania. Reporterzy "Faktu" obfotografowali premiera, gdy smażył się na słońcu na swojej działce.

Cudowny napój uratuje prawo jazdy? "Ściema"

Cudowny napój uratuje cię przed utratą prawa jazdy - zapewniają sprzedawcy. Jedna puszka ma redukować zawartość alkoholu we krwi nawet o 1 promil w ciągu godziny. - To totalna ściema - mówi dziennikowi "Polska" dr Zbigniew Kołaciński z oddziału ostrych zatruć w Klinice Toksykologii Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.

Podwodna herbatka Szalonego Kapelusznika

Koncert 20 metrów pod wodą? Dlaczego nie. W weekend ponad 500 miłośników nurkowania zebrało się na wybrzeżu Florydy, by wziąć udział w podwodnej wersji herbatki u Szalonego Kapelusznika i "zagrać" na muzycznych instrumentach.

Kuba pozbywa się dysydentów

Siedmiu kubańskich opozycjonistów wraz z rodzinami odleciało w poniedziałek wieczorem do Madrytu. Zostali wypuszczeni z więzień w ramach porozumienia o stopniowym zwolnieniu 52 opozycjonistów więzionych od 2003 r.

Zastrzelił żonę, czterech kolegów i siebie

Strzelanina w Albuquerque w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Mężczyzna zastrzelił pięć osób, w tym własną żonę, a potem popełnił samobójstwo. Według policji, przyczyną strzelaniny były powody rodzinne.

Kamieniami w protestantów. W Irlandii Północnej gorąco

Katolicy zaatakowali w poniedziałek w Belfaście uczestników protestanckiego marszu i jego policyjną eskortę. Rannych zostało kilku funkcjonariuszy, a jedna policjantka ciężko. Północnoirlandzcy nacjonaliści rzucali koktajlami mołotowa i kamieniami. Zdjęcia z Irlandii Północnej dostaliśmy na Kontakt TVN24.

Przykład skomplikowanych europejskich losów

- Jego odejście silnie przeżyliśmy. Po dwóch latach nadal odczuwamy tę pustkę - wspominał w poniedziałek Bronisława Geremka przewodniczący Parlamentu Europejskie Jerzy Buzek. Germek zginął tragicznie dwa lata temu w wypadku samochodowym. Z wykształcenia był historykiem mediewistą, w latach 80. XX wieku doradcą "Solidarności" i bliskim współpracownikiem Lecha Wałęsy. Po obaleniu komunizmu był posłem na Sejm, w 1997 roku objął tekę ministra spraw zagranicznych. Dwa lata później wprowadzał Polskę do NATO. Od 2004 roku zasiadał w ławach Europarlamentu.

Pierwszy zagraniczny gość Komorowskiego

Pierwszy wysoki rangą gość prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego pojawi się we wtorek w Warszawie. Z jednodniową wizytą przyjedzie prezydent Niemiec. Christian Wulff spotka się z Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem, pełnomocnikiem ds. dialogu międzynarodowego Władysławem Bartoszewskim i być może z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.

Telewizyjny powrót El Comandante

Po bardzo długiej przerwie Fidel Castro udzielił wywiadu telewizyjnego. W poniedziałek kubańska stacja wyemitowała długą rozmowę z oficjalnie byłym przywódcą wyspy. Castro wypowiadał się na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie i na Półwyspie Koreańskim.

Polski prokurator ma dziurę w kieszeni

Kłopoty finansowe mają wszystkie prokuratury apelacyjne w kraju, donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Prowadzą one najtrudniejsze sprawy kryminalne i gospodarcze. Teraz jednak ich szefowie stają przed dylematem - rezygnować z kosztownych badań i ekspertyz, czy ciąć wydatki?

Rozgrzane ciało + zimna woda = niebezpieczeństwo

Na takie temperatury niektórzy czekali cały rok. Po deszczowej, zimnej wiośnie, wreszcie nadeszły iście tropikalne upały. Przyzwyczajeni do braku słońca z wielkim zapałem łapiemy każde jego promienie... A potem lądujemy w szpitalu. W ostatnich dniach szpitale są przepełnione poparzonymi słońcem plażowiczami. Widocznie nadal nie wszyscy wiedzą, jak przeżyć lato. O sposobach na przeżycie przypomina "Polska i Świat".

Kopuła ostatniej szansy

Koncern BP zdołał zainstalować nową, zmodyfikowaną kopułę uszczelniającą nad źródłem wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej - poinformowali w poniedziałek wieczorem, czasu lokalnego, przedstawiciele koncernu.

"Nie bać się. To jest bardzo ważne"

12 lipca 2010 roku w wieku 74 nagle zmarł ksiądz prałat Henryk Jankowski. Ksiądz, który odegrał bardzo istotną rolę w walce z komuną, udzielił w grudniu 2009 r. TVN24 jednego z ostatnich swoich wywiadów. - Wspierałem robotników, zawsze mieli u mnie to wsparcie - mówił ksiądz prałat. - Były dramatyczne chwile, ale uważałem, że trzeba kontynuować strajki i nie bać się. To jest bardzo ważne - mówił w grudniu 2009 roku ś.p. ksiądz prałat Jankowski.

"Kropka nad i" 12.07

Poniedziałek, 12 lipca - Wojna domowa się nie skończyła. (...) Kaczyński wywołał ją ponownie - tak o spornej kwestii krzyża stojącego przed Pałacem Prezydenckim mówił w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski. Zarzucił Prawu i Sprawiedliwości wykorzystywanie religii do walki z przeciwnikami politycznymi. Według polityka PO "obrona krzyża" jest przykładem "obłudy", a cała sprawa jest świadomym wywoływaniem awantury.

"PiS bierze krzyż i wali nim po głowie PO"

Krzyż, który stoi przed Pałacem Prezydenckim, jest głównym tematem politycznym ostatnich dni. Jest także głównym "bohaterem" pierwszego odcinka nowego programu TVN24 "Rozmowa bardzo polityczna". W pierwszym programie Andrzeja Morozowskiego spotkali się Marek Jurek i Tomasz Nałęcz. Obaj są zgodni, że awantura o krzyż jest niepotrzebna. Ale zdecydowanie różnią się pod względem autorów sporu i tego, co z krzyżem powinno się stać.

Sarkozy: to haniebne oskarżenia

Oskarżenia, że brałem pieniądze to hańba - skwitował w wystąpieniu telewizyjnym prezydent Nicolas Sarkozy pojawiające się pod jego adresem zarzuty. Francuski przywódca wziął w obronę również podejrzewanego o korupcję ministra Erica Woertha. I wykluczył jego dymisję.

Dromadery gaszą pożar lasu

14 jednostek straży pożarnej, dwa samoloty typu dromader i 15 hektarów płonącego lasu. Informację o akcji gaśniczej na przedmieściach Piły (woj. wielkopolskie) otrzymaliśmy od naszych internautów na platformę Kontakt TVN 24.

Polański: dziękuję za poparcie

Roman Polański wyraził "ogromne podziękowania" wszystkim, którzy okazywali mu poparcie - głosi oświadczenie przekazane przez adwokata reżysera Herve'a Temime'a. Filmowiec opuścił już swój dom w Gstaad w Szwajcarii, gdzie od grudnia znajdował się w areszcie domowym. Zrobił to zaledwie kilka godzin po tym, jak władze Szwajcarii zdecydowały, że nie wydadzą go Stanom Zjednoczonym. Amerykanom nie przysługuje odwołanie od decyzji szwajcarskiego rządu.