Najnowsze

Najnowsze

Jaruzelski: Nie będę komentował akt CIA

CIA ujawniła około tysiąca stron tajnych dokumentów przekazanych Amerykanom przez płk. Ryszarda Kuklińskiego. Wynika z nich, że to generałowie Kiszczak i Jaruzelski naciskali na wprowadzenie stanu wojennego. - Nie będę komentował, dopóki nie zapoznam się z aktami - powiedział TVN24 gen. Wojciech Jaruzelski.

2 tys. czekoladek na Machu Picchu

Symbol Peru i miejsce odwiedzane przez tysiące turystów. Teraz nie tylko można je podziwiać, ale również zjeść. Cukiernicy z Limy postanowili zrobić makietę Machu Picchu najlepiej zachowanego inkaskiego miasta. Wyjątkową, bo z czekolady.

Stan wojenny do Trybunału

W przeddzień 27. rocznicy stanu wojennego Janusz Kochanowski zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego dekret o jego wprowadzeniu - donosi "Rzeczpospolita". A z badań Pentora wynika, że prawie połowa Polaków uważa decyzję gen. Wojciecha Jaruzelskiego za słuszną.

Ziobro: Stracę dorobek życia

Wyrok sądu nakazujący Zbigniewowi Ziobro przeprosić doktora Mirosława G. w telewizjach, może doprowadzić polityka PiS do bankructwa, bo wykupienie spotów, to koszt nawet pół miliona złotych - twierdzi "Dziennik". - Zarabiam około 6,5 tysiąca. Chyba będę musiał sprzedać mieszkanie - skarży się Ziobro.

22 ofiary wypadku szkolnego autokaru

Tragicznie zakończyła się autokarowa wycieczka dla uczniów jednej ze szkół w Nepalu - 22 osoby zginęły, a co najmniej 52 zostały ranne. Do wypadku doszło około 150 kilometrów na południowy zachód od Katmandu.

Kropka nad i 11.12

Czwartek, 12 grudniaCIA ma odtajnić akta dotyczące stanu wojennego w Polsce, które dostarczył Amerykanom płk Ryszard Kukliński. Goście "Kropki nad i" TVN24, były premier Leszek Miller i historyk Leszek Moczulski byli zgodni: polski szpieg nie był bohaterem.

"Niestosowne, ale trafne"

Czwartek, 11 grudnia - Niezbyt stosowne ale trafne i oddające to, co myśli o zachowaniu prezydenta duża część Europy – tak słowa skierowana przez Nicolasa Sarkozy do Lecha Kaczyńskiego skomentował w „Magazynie 24 godziny” TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz.

Irlandia pierwszym triumfatorem szczytu

Przed drugim dniem szczytu w Brukseli, wyraźnie widać jednego dotychczasowego triumfatora. Żeby uciszyć głosy eurosceptyków i przybliżyć podpisanie Traktatu Lizbońskiego, nikt nie zgłosił żadnego sprzeciwu wobec irlandzkich żądań. Zielona Wyspa dostanie gwarancję, że żaden kraj nie pozostanie bez swojego komisarza. W cieniu porozumienia doszło do słownej utarczki pomiędzy prezydentami Sarkozym i Kaczyńskim.

Warszawiacy niechętnie płacą swoje rachunki

Co dziewiąty mieszkaniec Mazowsza jest niesolidnym dłużnikiem – wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów. Nie oddajemy pieniędzy bankom, nie płacimy podatków i rachunków za komórki. Gorsi od nas są tylko Ślązacy - przyznaje "Życie Warszawy".

Polacy o stanie wojennym

Dwadzieścia siedem lat po wprowadzeniu stanu wojennego 44 proc. badanych uważa, że ówczesna decyzja generała Wojciecha Jaruzelskiego była uzasadniona. Przeciwnego zdania jest jedna trzecia - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".

Lizbona wstaje z grobu

Traktat lizboński ma wejść w życie do końca 2009 r. Irlandczycy, którzy odrzucili go w referendum, zagłosują raz jeszcze. Nie za darmo - pisze "Gazeta Wyborcza".

Przez błąd PO nie będzie eurowyborów w Polsce?

Zdaniem "Trybuny", całkiem możliwy jest scenariusz, że w czerwcu 2009 r. w Polsce nie będzie eurowyborów. Dlatego, iż posłowie Platformy Obywatelskiej spóźnili się z projektem koniecznych zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. I teraz może zakwestionować je Trybunał Konstytucyjny.

Ciemne chmury nad Lisami

Tomasz i Hanna Lis nie są mile widziani w TVP. Najpierw od prowadzenia "Wiadomości" odsunięto dziennikarkę, a teraz czarne chmury zebrały się nad jej mężem - twierdzi "Polska". Lisowi dostało się za jego felieton, który był odpowiedzią na zapowiedź audytu jego telewizyjnego show. Lisa skrytykował w liście Wojciech Pawlak, dyrektor publicznej Dwójki.

Nie torturujcie ich Britney!

Muzyka popularnych wykonawców wykorzystywana jest przez amerykańskich żołnierzy do torturowania więźniów w Guantanamo, Iraku i Afganistanie - alarmuje strzegąca praw człowieka organizacja Reprieve. Przetrzymywani muszą w nich w katuszach słuchać bardzo głośno odtwarzanych piosenek m.in. Britney Spears, Metalliki czy grupy Queen.

Echa kryzysu dobre i złe

No i gdzie ten kryzys? - pyta "Puls Biznesu". Do agencji inwestycji trafiają codziennie projekty 5 - 7 firm, głównie z USA, Europy Zachodniej i Skandynawii. Zagraniczne firmy nadal chcą u nas budować. Do Polski mogą też trafić poddostawcy dużych inwestorów - dowiedziała się gazeta.

Biznesmen w dokumentach WSI

Marek Profus, 56-letni biznesmen, 34. na liście najbogatszych tygodnika "Wprost" (majątek szacowany na 900 mln zł) został zarejestrowany przez WSI jako źródło informacji o pseudonimie Babinicz - ujawnia "Rzeczpospolita".

MON nie wie, ilu chce żołnierzy

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", najnowsza propozycja MON dotycząca liczebności armii zawodowej brzmi: 110 tysięcy w służbie czynnej i 10 tysięcy rezerwistów.

Stan wojenny do Trybunału

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarży dziś do Trybunału Konstytucyjnego dekret o stanie wojennym - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Dialektyczny homoseksualizm na Jagiellonce

Na Uniwersytecie Jagiellońskim utrzymywanym z pieniędzy podatników, studenci mają wysłuchać w niedzielę wykładu na temat ruchów gejowsko-lesbijskich. Poprowadzi go znany organizator krakowskich marszów homoseksualistów - dziwi się "Nasz Dziennik".

Polskie dzieci mają najbardziej zaniedbane zęby

Wyniki monitoringu przeprowadzonego w całym kraju są porażające: mamy zaledwie 13,1 proc. dzieci wolnych od próchnicy zębów. Leczy się ją tylko u 15 proc. maluchów. Zaś w innych krajach Europy leczonych jest 80 procent dzieci - pisze "Dziennik Polski".

Posłowie walczą o własne emerytury

Parlamentarzyści, których diety sięgają kilkunastu tysięcy złotych, postanowili powalczyć o własne emerytury - donosi gazeta "Metro". Muszą być wyższe i wypłacane nawet wtedy, gdy ktoś pełni funkcję posła lub senatora" - twierdzą parlamentarzyści.

Posłowie walczą o swoje emerytury

Rząd Donalda Tuska za wszelką cenę próbuje ograniczyć rozdawanie wcześniejszych emerytur, a tymczasem posłowie PSL, koalicyjnego partnera Platformy Obywatelskiej, wpadli na zaskakujący pomysł. Ludowcy, których poselskie diety sięgają kilkunastu tysięcy złotych, chcą walczyć o przyznanie emerytur dla parlamentarzystów.

Mer Moskwy nie chce gejów

Wprawdzie 54. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się dopiero w maju 2009 roku, ale już teraz wywołuje spore kontrowersje. Wszystko za sprawą wypowiedzi mera Moskwy - Jurija Łużkowa, który stwierdził, że nie potrzebuje w stolicy Rosji "gejów i królów narkotyków".

Tusk: to jeszcze nie sukces

- Polska osiągnęła już na szczycie w Brukseli wszystkie cele ws. pakietu klimatycznego - donosił optymistycznie szef szef UKIE Mikołaj Dowgielewicz. Czy tak jest w rzeczywistości? Niekoniecznie, bo premier Donald Tusk w chwilę później powiedział: - Polskie stanowisko jest w coraz większym stopniu uwzględniane, ale za wcześnie na ogłaszanie sukcesu w sprawie pakietu energetyczno-klimatycznego.

Śnieg sparaliżował miasto

W Nowym Orleanie w czwartek po raz pierwszy od kilku lat spadł śnieg. Jak poinformowały miejscowe władze, to rzadkie na południu USA zjawisko atmosferyczne wywołało chaos komunikacyjny. Doszło do wielu wypadków drogowych, zamknięto szkoły, urzędy i niektóre mosty.

"Nie można być zawalidrogą Unii Europejskiej"

Francuski prezydent, po raz kolejny, upomniał Lecha Kaczyńskiego w sprawie zakończenia procesu ratyfikacyjnego Traktatu z Lizbony. - Nie może pan się chować za innymi krajami - miał powiedzieć Nicolas Sarkozy, podczas szczytu Unii Europejskiej. Komentując tą sytuację Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera powiedział: - To słabość naszej delegacji. Nie można być zawalidrogą Unii Europejskiej.