Najnowsze

Najnowsze

Tajne operacje Pentagonu

W 2006 roku "Foki", elitarne siły specjalne amerykańskiej marynarki, przeprowadziły tajny atak w górskich terenach Pakistanu. Przebieg całej misji śledzono na żywo, w siedzibie Centrum Zwalczania Terroryzmu CIA w stanie Wirginia, dzięki nagraniu przez zdalnie sterowany bezzałogowy aparat latający Predator. Stany Zjednoczone przeprowadziły kilkanaście podobnych sekretnych akcji na świecie od 2004 roku - donosi na swoich stronach dziennik "The New York Times".

Plany Auschwitz odnalezione? Zobacz!

W jednym z berlińskich mieszkań odnaleziono plany nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz - donosi niemiecki dziennik "Bild'". Według dziennikarzy gazety, na dokumentach z 1941 widnieje podpis Heinricha Himmlera. Niemieckie władze nie potwierdziły jeszcze autentyczności dokumentu.

Wierni pobili się w kościele

Ortodoksyjni Grecy i Ormianie pobili się w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Na terenie świątyni, w której według tradycji znajduje się grób Chrystusa, musiała interweniować policja. Aresztowano dwóch duchownych.

Koniec poszukiwań w zawalonej szkole

Ratownicy zakończyli poszukiwania w zawalonej szkole w Petionville na Haiti - informuje Reuters. W wyniku piątkowej katastrofy zginęło co najmniej 87 osób, a 150 zostało rannych. Dyrektor zawalonej szkoły został aresztowany.

Były prezes KRUS przejął 8 mln zł

Były prezes KRUS Roman Kwaśnicki i jego przyboczny, odpowiedzialni za nadużycia i nepotyzm w tej instytucji, przejęli kontrolę nad 8 milionami złotych. Nie mają zamiaru ich oddać, a KRUS nie wie, co dzieje się z jego gotówką - informuje "Dziennik".

39 proc. olsztynian za odwołaniem prezydenta

39 proc. mieszkańców Olsztyna chce odwołania zawieszonego prezydenta miasta Czesława Małkowskiego; większość z tej grupy stanowią mężczyźni, nie kobiety - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie PO, pisze "Gazeta Wyborcza".

15 osób spłonęło w autobusie

15 osób zginęło w pożarze autobusu wiozącego pracowników jednej z farm w Gwatemali. - Nawet nie wiemy, jakiej płci były ofiary - tak o makabrycznym odkryciu mówi policja, która nie wyklucza podpalenia.

8 mln zł byłego szefa KRUS

Były prezes KRUS i jego współpracownik przejęli 8 milionów złotych i luksusowe biuro w centrum Warszawy - pisze "Dziennik". Według gazety mechanizm był prosty: wystarczyło odpowiednio przetłumaczyć jedno słowo ze statutu międzynarodowej organizacji ubezpieczeniowej.

Sikorski: szansa na tarczę na wyżej niz 50 proc.

Szanse na kontynuację programu tarczy antyrakietowej oceniam na wyżej niż 50 proc. - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Przyznaje, że nowy prezydent USA może szukać oszczędności na sprawy socjalne w innych pozycjach budżetu.

Od tego zacznie Obama

W pierwszym okresie swoich rządów Barack Obama zamierza zmienić kierunek polityki w niektórych sprawach w drodze dekretów prezydenckich, nie czekając na działania Kongresu - poinformował szef jego zespołu ds. transferu władzy John Podesta.

11.XI - najważniejsze święto

Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, kardynał Stefan Wyszyński i Ignacy Paderewski. Według Polaków, to właśnie te osoby najbardziej przyczyniły się do podtrzymywania tradycji niepodległościowych.

Zwolennik euro odchodzi z NBP

Kto chwali wprowadzenie euro w Polsce, w NBP kariery nie zrobi - pisze "Gazeta Wyborcza". Z banku odchodzą kolejni uznani ekonomiści, ostatnio autorzy raportu o europejskiej walucie.

Sądy korzystają z Wikipedii

Urzędnicy i sędziowie przy interpretowaniu przepisów coraz częściej odwołują się do Wikipedii, czyli internetowej encyklopedii, w której każdy może edytować artykuły - pisze "Rzeczpospolita".

Rząd myśli o wynajmowaniu samochodów

Urzędnicy z kancelarii premiera zastanawiają się nad długoterminowym wynajęciem samochodów dla członków rządu - informuje "puls Biznesu". Do tej pory auta były kupowane w przetargach.

"Nasz Dziennik": weterani bez prawa do emerytur

Weterani w walkach o wolną Polskę, który z powodów ideowych nie wstąpili do Ludowego Wojska Polskiego nie mają prawa do emerytur wojskowych. Urzędnicy resortu obrony uważają, że zmian nie ma co wprowadzać, bo starzy żołnierze... szybko umierają - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Polacy coraz mocniej inwigilowani

Każdego dnia zostawiamy ok. 30 elektronicznych śladów. Informacje zbierają kamery przemysłowe, karty płatnicze czy telefony komórkowe. Według raportu "Rzeczpospolitej", operatorzy komórkowi i banki mają dane o prawie wszystkich dorosłych Polakach.

Bardzo skąpa i piękna Lima

Piękne kobiety, bikini, muzyka i taniec... W stolicy Peru - Limie odbył się już trzeci pokaz strojów kąpielowych na sezon 2009. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać "piękno kobiet połączone z pięknem miasta".

Najważniejsze święto to 11 listopada

61 proc. Polaków uważa, że najważniejszym świętem państwowym jest rocznica odzyskania niepodległości w 1918 r. Za najważniejszą datę w historii Polski respondenci uważają jednak 16 października 1978 r. czyli dzień wyboru na papieża Karola Wojtyły - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Pociąg przebija się przez blokady

Przeciwnicy energetyki atomowej nie ustają w zaciekłych protestach przeciw przejazdowi pociągu z wysokoaktywnymi odpadami promieniotwórczymi. Policja w niemieckiej Dolnej Saksonii użyła armatek wodnych do gaszenia wznieconych przez manifestantów ognistych blokad i rozproszenia tłumu.

Śmigłowiec na szosie

Śmigłowcem trzeba było ratować ofiarę wypadku drogowego nieopodal miejscowości Nowy Konik (mazowieckie) - informuje internauta na platformę Kontakt TVN24.

Nie wszystkim służą polskie przeboje

Tym razem szczęście nie dopisało pochodzącemu z Ukrainy aktorowi Olegowi Savkinowi. On i jego partnerka Katarzyna Krupa po raz ostatni zatańczyli na parkiecie "Tańca z gwiazdami". Niedzielny odcinek uczestnicy przetańczyli w rytm polskich przebojów.

Sikorski: Musiałem się tłumaczyć za Polskę

Piątek, 8 listopada 21:00- Jest mi bardzo niemiło, że musiałem się dzisiaj na bardzo wysokim szczeblu w Departamencie Stanu tłumaczyć za Polskę - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Radosław Sikorski. Szef MSZ skomentował w ten sposób wpadkę Kancelarii Prezydenta, która po telefonie Baracka Obamy ogłosiła, że popiera on projekt tarczy antyrakietowej. W rzeczywistości takie słowa ze strony Obamy nie padły.

Sikorski: Musiałem się tłumaczyć za Polskę

- Jest mi bardzo niemiło, że musiałem się dzisiaj na bardzo wysokim szczeblu w Departamencie Stanu tłumaczyć za Polskę - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Radosław Sikorski. Szef MSZ skomentował w ten sposób wpadkę Kancelarii Prezydenta, która po telefonie Baracka Obamy ogłosiła, że popiera on projekt tarczy antyrakietowej. W rzeczywistości takie słowa ze strony Obamy nie padły.

"Polscy politycy nie powinni się zakochiwać"

Cofnęliśmy się w realizacji projektu tarczy antyrakietowej - uważa poseł PO Sławomir Nitras po ostatnich wydarzeniach związanych z rozmową na linii Kaczyński-Obama. Zdaniem Tadeusza Iwińskiego, posła SLD, mamy do czynienia z kompromitacją Kancelarii Prezydenta, natomiast były marszałek Sejmu Marek Jurek jest rozczarowany polskimi relacjami z Ameryką.

Ekipa Obamy ma milczeć w sprawie tarczy

Kierownictwo ekipy Baracka Obamy zabroniło jego doradcom ds. polityki zagranicznej informować media i przedstawicieli rządów obcych państw o przyszłej polityce prezydenta-elekta. To najprawdopodobniej reakcja na rozmowę Obamy z Lechem Kaczyńskim, w której demokrata miał - jak relacjonuje strona polska - zapewniać o kontynuowaniu projektu tarczy antyrakietowej.

Za Tuska cieplej w stosunkach z Niemcami

- W ciągu roku po zmianie rządu w Warszawie stosunki polsko-niemieckie doznały wyraźnej poprawy - uznała w niedzielę przewodnicząca Towarzystwa Niemiecko-Polskiego (DPG) i zarazem wiceprzewodnicząca frakcji SPD w Bundestagu Angelica Schwall-Dueren.

Kanclerz Niemiec w synagodze

W 70. rocznicę hitlerowskiego pogromu Żydów, czyli tzw. "kryształowej nocy", niemiecka kanclerz Angela Merkel przemawiała w synagodze: - Obojętność jest pierwszym krokiem do wystawienia na ryzyko wartości niezbywalnych - mówiła.

Szukali zgody w sprawie niezgody

O kompromisie - Kazimierz M. Ujazdowski, o inności - Kazimiera Szczuka, o prawdzie - ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, a o solidarności Robert Gwiazdowski. Rozważając te zagadnienia, uczestnicy debaty "Gdański Areopag", moderowanej przez prof. Jerzego Bralczyka próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie "Kiedy niezgoda przynosi pożytek?". Czy znaleźli? Niekoniecznie, ale ich dyskusja wywołała ogromne emocje.

"Tutaj jadał prezydent"

Władze stanu Illinois postanowiły wykorzystać popularność Baracka Obamy. W jaki sposób? Otóż zamierzają uruchomić wycieczki śladami prezydenta-elekta.