Najnowsze

Najnowsze

"Nie wolno porównywać zbrodni do katastrofy"

Środa, 8 grudnia Nie ma żadnego podobieństwa między zbrodnią katyńską a katastrofą smoleńską - oceniła w "Rozmowie Rymanowskiego" Izabela Sariusz-Skąpska, prezes Federacji Rodzin Katyńskich, której ojciec zginął w katastrofie 10 kwietnia. Z kolei Zuzanna Kurtyka, wdowa do szefie IPN Januszu Kurtyce mówiła o konieczności powołania międzynarodowej komisji ws. katastrofy Tu-154 i broniła wtorkowego występu w Parlamencie Europejskim.

Po karambolu. Ruch pod Cieszynem przywrócony

Ruch na krajowej "jedynce" między Bielskiem-Białą a Cieszynem został wieczorem przywrócony w obu kierunkach. W gigantycznym karambolu zginął obywatel Czech, a około 40 osób zostało poszkodowanych. Zdarzenie zapoczątkowały dwa wypadki, do których doszło jednocześnie - na wysokości Skoczowa i Międzyświecia. Sześć osób trafiło do szpitala, dwie w stanie ciężkim.

PO wyrzuca przeciwników Karnowskiego

Platforma Obywatelska chce wyrzucić z dwóch polityków, którzy w wyborach samorządowych zdobyli mandaty do Rady Miasta Sopotu z listy Kocham Sopot Wojciecha Fułka. W środę władze sopockiej partii skierowały do sądu koleżeńskiego wniosek o wykluczenie ze swoich szeregów radnych Jerzego Halla i Jarosława Kempy.

Wycieczki Patriotów do Polski na warunkach USA

- W przyszłym roku baterie rakiet Patriot będą czterokrotnie stacjonować w Polsce. Za każdym razem będzie to inna wersja rakiet - powiedział szef MON Bogdan Klich. - W niektórych rotacjach rakiety będą uzbrojone, w innych nie. W jednych będą wyposażone w integrator, w innych nie. Taka jest wola strony amerykańskiej i przyjmujemy to do realizacji - dodał.

Prywatny statek kosmiczny na orbicie

Po raz pierwszy prywatna firma wyniosła na orbitę okołoziemską statek kosmiczny, a następnie sprowadziła go na ziemię. Kapsuła Dragon najpierw dwukrotnie okrążyła ziemię, po czym osiadła w środę wieczorem na Oceanie Spokojnym.

"Mieć gwarancje, że nasz dom, nasze kobiety są bezpieczne"

Bronisław Komorowski podczas spotkania z Barackiem Obama duży nacisk położył na kwestię bezpieczeństwa Polski w kontekście naszego zaangażowania w misję stabilizacyjną w Afganistanie. Kwestia ta była dla niego na tyle ważna, że znany z zamiłowania do myśliwstwa prezydent postanowił zilustrować ją myśliwską metaforą: - Jeśli mamy razem iść na dalekie polowanie, to najpierw musimy mieć gwarancję, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne. Wtedy się lepiej poluje - perswadował polski prezydent.

Tym razem Obama faworyzuje TVN24

Po Bronisławie Komorowskim przyszedł czas na Baracka Obamę. TVN24 jako pierwsza pokazała konferencję prezydentów Polski i USA. Dziś w portalach, jutro w gazetach zapewne przeczytamy, że Obama faworyzuje stację informacyjną TVN.

Firma upadła, kierowcy nie mogą wrócić

- Utknąłem setki kilometrów od domu, bez pieniędzy na paliwo. Nie mam nawet za co kupić jedzenia - pisze na Kontakt 24 pan Dominik, kierowca firmy Equus, który wraz ze swoim kolegą znajduje się w Hiszpanii. Firma ogłosiła upadłość, a służbowe karty płatnicze, zastępujące kierowcom gotówkę, zostały zablokowane. Pracodawcy zapewniają - karty będą działały niebawem i kierowcy wrócą do domów.

Ochotniczy strażak piroman

Do Sądu Rejonowego w Żywcu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu strażakowi-ochotnikowi, który jest podejrzewany o to, że okradał domki letniskowe i potem je podpalał po to, by wykazać się w akcjach ich gaszenia. Piromanowi grozi do 10 lat więzienia.

Pół iskry od tragedii

Węzeł gazowy w jednej z podstołecznych miejscowości przez wiele miesięcy był otwarty i każdy mógł do niego wejść. Gdyby wdarli się tam złodzieje złomu, albo bezdomni rozpalili ognisko, to tragedia byłaby blisko. Sprawą zajęto się dopiero po interwencji reportera "Prosto z Polski".

Lepszy wynik, mniejsza kasa?

Lepszy wynik w wyborach parlamentarnych, mniejsza subwencja z budżetu państwa. To propozycja zmian finansowania partii politycznych, jaką Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił senatorom PiS i PSL.

Podpalili siedzibę władz

Niespokojnie na Haiti. Tysiące protestujących w Port-au-Prince podpaliły siedzibę koalicji rządzącej. Demonstranci oskarżają władze o nieprawidłowości przy zliczaniu głosów w listopadowych wyborach prezydenckich.

5 mln euro dla ofiar nazimu

Pięć milionów euro przekaże niemiecka kolej Deutsche Bahn fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość". Pieniądze będą przeznaczone na pomoc humanitarną dla ofiar nazizmu w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Połowa tej kwoty przypadnie na Polskę.

Odwilż plus mgły. Uwaga na drogach!

Widoczność ograniczona do 50 metrów, śliskie drogi i przelotne opady - pogoda nie rozpieszcza kierowców. Meteorolodzy ostrzegają, że warunki na drogach będą w najbliższym czasie bardzo trudne.

"Mogłaby być wizerunkiem Polski"

W kościele garnizonowym św. Andrzeja Boboli w Londynie odprawiono w środę uroczystą mszę żałobną za zmarłą 29 listopada Irenę Andersową. Wdowę po generale Władysławie Andersie żegnało ok. 300 osób, m.in. kombatanci polskich Sił Zbrojnych, przedstawiciele ambasady RP, duchowieństwa, rodzina i przyjaciele zmarłęj, a także żona prezydenta RP Anna Komorowska.

Zmarła czekając na zabieg

56-letnia kobieta zmarła po sześciu dniach czekania na operację nogi w szpitalu klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie. Pacjentka miała złamaną nogę. Operacji nie wykonano od razu, bo w placówce nie było odpowiednich śrub ortopedycznych. W szpitalu trwa postępowanie wyjaśniające. Śmiercią kobiety zajął Rzecznik Praw Pacjenta, Ministerstwo Zdrowia oraz NFZ. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło też do prokuratury.

Raport z sekcji oficerów Sikorskiego w styczniu

Na początku stycznia powinien być gotowy raport z badań szczątków trzech oficerów, którzy wraz z gen. Władysławem Sikorskim zginęli 4 lipca 1943 r. w katastrofie lotniczej w Gibraltarze - zapowiedział Zakład Medycyny Sądowej w Krakowie. Zwłoki wojskowych zostaną uroczyście pochowane.

Lublin: zaginął radioaktywny kobalt

Jak poinformowała Państwowa Agencja Atomistyki, siedem pojemników z radioaktywnym izotopem kobaltu zniknęło z nieczynnej odlewni żeliwa Ursus w Lublinie. Dopóki izotop znajduje się w pojemniku, jest bezpieczny dla otoczenia. Zawiadomiona o tym policja, przekazała sprawę ABW.

Klęczała na krze i wzywała pomocy

Dryfowała na krze po Odrze, uratował ją przypadkowy przechodzień. 34 letnią opolankę, zmarzniętą, przemoczoną, ale całą, wyciągnęli wezwani przez mężczyznę strażacy. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Korupcyjny rekordzista: 220 zarzutów dla lekarza

Prokuratura Okręgowa w Kielcach zatrzymała Mariana W., lekarza z przychodni w Jędrzejowie (województwo świętokrzyskie), który jest podejrzewany o to, że brał pieniądze (od 10 do 50 zł) za wystawienie zwolnienia lekarskiego lub recepty zdrowemu pacjentowi. Przedstawiono mu 220 zarzutów korupcyjnych.

Wybuch butli z gazem. Jedna osoba nie żyje

W wyniku eksplozji butli z gazem w bloku mieszkalnym w miejscowości Człopa w powiedzie wałeckim (woj. zachodniopomorskie) wybuchł pożar. Ogień zajął trzy mieszkania. Prawdopodobnie jedna osoba nie żyje.

Najmniej sympatyczni są Polacy?

Litwini pokusili się o ocenę swoich sąsiadów. Wyniki? Jak się okazuje, najsympatyczniejsi dla nich są Łotysze, a najmniej sympatyczni... Polacy. Sondaż dotyczący preferencji Litwinów przeprowadził portal Delfi.

Fałszerstwo na listach poparcia

Prokuratura w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie fałszowania podpisów na listach poparcia dla kandydatów SLD do rady miejskiej. Z dotychczasowych ustaleń biegłych wynika, że fałszerstwo dotyczy "znacznej ilości podpisów".

Grecja korkiem stoi

Ateny zablokowane - z powodu strajku transportu publicznego w mieście utworzyły się ogromne korki. Nie kursują autobusy, metro, tramwaje i trolejbusy. W 24-godzinnym strajku uczestniczą też kolejarze.

Polska wolna od wojny polsko-polskiej

- Sprzeciwiamy się wykluczaniu i dyskredytacji przeciwników politycznych. Nie odmawiamy nikomu prawa do nazywania się patriotą. Jesteśmy krytykami pozbawiania swoich rywali godności i dobrej woli - to tylko niektóre hasła z deklaracji programowej ugrupowania "Polska jest Najważniejsza". Dziś w Katowicach politycy przedstawili trzy najważniejsze punkty.

"Nie chcę być pieprzonym martwym herosem"

Ostatni wywiad z Johnem Lennonem, przeprowadzony trzy dni przed śmiercią muzyka, po raz pierwszy będzie dostępny w całości. Opublikuje go magazyn "The Rolling Stone".

Assange w szopce

Zatrzymany założyciel Wikileaks Julien Assange mimo kłopotów ma coraz więcej zwolenników i cieszy się coraz większą popularnością. Ma szanse na zostanie "Człowiekiem Roku" magazynu "Time", a media biją się o wywiady z jego bliskimi. Znajdzie się też w... bożonarodzeniowej szopce w Neapolu.

"Sprawa Assange'a nie jest polityczna"

Dwie Szwedki, które oskarżają założyciela portalu Wikileaks Juliana Assange'a o przestępstwa seksualne, nie są zamieszane w żaden motywowany politycznie spisek przeciwko niemu - oświadczył w środę adwokat powódek. Assange wciąż utrzymuje, że aresztowano go z powodów politycznych.