Najnowsze

Najnowsze

Zawody w spaniu na czas

Hiszpanie znani są ze swojego umiłowania popołudniowej sjesty. Niektórzy tak ją kochają, że postanowili wziąć udział w... zawodach w spaniu. Wygrywa ten, kto w ciągu dziewięciu dni prześpi jak najwięcej.

"Kropka nad i" 14.10

Czwartek, 14 października Polska prokuratura dostała od rosyjskiej siedem tomów akt dotyczących śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej - powiedział w TVN24 Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Wyjaśnił, że zawierają one protokoły sekcji zwłok 52 ofiar i protokoły z zeznań 40 świadków. Seremet potwierdził też, że prokuratura bada hipotezę, że za sterami prezydenckiego tupolewa mógł siedzieć gen. Błasik o czym napisał portal tvn24.pl.

Otworzyli sklep z dopalaczami

W czwartek wieczorem w jednym ze stołecznych sklepów z dopalaczami zerwano plomby z drzwi wejściowych. W środku było sześć osób. Wszystkie zostały zatrzymany przez policję - dowiedziała się TVN Warszawa.

Uwolnienie górników jak "11 września"

- Operacja uwolnienia 33 górników uwięzionych w chilijskiej kopalni sprawiła, że świat wstrzymał oddech jak w przypadku niewielu wcześniejszych wydarzeń. Relacje z tej akcji w mediach można porównać z tymi po zamachach z 11 września 2001 - napisała agencja AFP.

Bruni persona non grata w Watykanie

- Carla Sarkozy nie jest mile widziana w Watykanie - mieli napisać do ambasadora Francji w Rzymie przedstawiciele Stolicy Apostolskiej. Według francuskiej prasy, oświadczenie tej treści zostało wystosowane przed niedawną audiencją Nicolasa Sarkozy'ego u papieża Benedykta XVI.

Chilijscy górnicy mogli być bezpieczniejsi

- Chile od 12 lat zwleka z podpisaniem międzynarodowej konwencji w sprawie bezpieczeństwa górniczego - przypomniał związek zawodowy górników w dniu pomyślnego zakończenia akcji ratowania 33 mężczyzn uwięzionych w kopalni San Jose.

Terminator z misją u Camerona

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger odwiedził dzisiaj brytyjskiego premiera Davida Camerona w Londynie. Przedmiotem rozmów obydwu polityków był m.in. kryzys gospodarczy. - Nie bądź ekonomicznym mięczakiem - radził premierowi żartobliwie Schwarzenegger.

NATO wspiera rozmowy z talibami

- NATO jest gotowe zaoferować praktyczne wsparcie, by pomóc prezydentowi Afganistanu Hamidowi Karzajowi w kontaktach z talibami - powiedział w czwartek szef Sojuszu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen. Podkreślił jednak konieczność kontynuowania operacji wojskowej.

"Syjoniści przestaną istnieć"

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad podczas swojej wizyty w Libanie udał się na południe kraju w pobliże granicy z Izraelem. Tam na wiecu, który zgromadził tysiące zwolenników Hezbollahu, wygłosił tyradę, w której między innymi zapowiedział, że "syjoniści przestaną istnieć".

Fizycznym wzorem dochodzą sprawiedliwości

Trzy lata temu 13-letni Mateusz zginął potrącony przez BMW na przejściu dla pieszych. Wtedy jednak postępowanie wobec niemieckiego kierowcy umorzono. Teraz, dzięki determinacji rodziców, którzy fizycznym wzorem wykazali błędy w opinii biegłego i zeznaniach kierowcy, śledztwo wznowiono.

Prof. Kleiber wciąż na czele PAN

Prof. Michał Kleiber wybrany został w czwartek przez zgromadzenie członków PAN na na kolejną kadencję prezesowania Polskiej Akademii Nauk. - Podnoszenie jakości badań naukowych będzie priorytetem - zapowiedział.

1-dniowa misja "lotniskowca usterki"

Duma francuskiej marynarki, atomowy lotniskowiec "Charles de Gaulle", powrócił do Tulonu zaledwie dzień po wyruszeniu w misję. Okręt miał przez cztery miesiące zwalczać piratów na Oceanie Indyjskim i wspierać siły ISAF w Afganistanie, jednak usterka techniczna zawróciła go do portu.

Proces o zgwałcenie bezrobotnej od nowa

Byłego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacka K. oskarżonego o zgwałcenie bezrobotnej czeka ponowny proces. Sąd Okręgowy w Suwałkach uchylił wyrok uniewinniający i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Pomnik misia żołnierza od Andersa

Słynny miś Wojtek, który towarzyszył polskim żołnierzom II Korpusu dowodzonego przez gen. Andersa w ich drodze z Iranu na północ Włoch, będzie miał pomnik w stolicy Szkocji, Edynburgu. Komitet organizacyjny rozpoczął poszukiwania stosownego miejsca na postawienie monumentu.

Rosja krytykuje Gruzinów za wizy

Znów gorąco na linii Moskwa - Tbilisi. Rosja ostro skrytykowała decyzję Gruzji o zniesieniu czasowych wiz dla mieszkańców rosyjskiego Kaukazu Północnego. - Nie może być oceniona inaczej niż jak prowokacja - komentuje dekret Saakaszwilego rosyjskie MSZ.

27-piętrowy dom jednorodzinny

Pan Mukesh Ambani wraz z żoną i trójką dzieci wprowadzili się do swojego nowego domu. Nie była to jednak zwykła przeprowadzka. Ich nowy dom ma bowiem 27 pięter, około 37 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i między innymi lądowisko na trzy helikoptery oraz garaż dla 160 samochodów.

Tusk "na granicy prawa". Są obawy

Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest zaniepokojona słowami premiera Donalda Tuska o konieczności działań "na granicy prawa" wobec handlu tzw. dopalaczami. - Tego typu wypowiedzi tworzą klimat nadzwyczajnego zagrożenia i mogą być odczytywane jako zachęta do podejmowania działań sprzecznych z prawem - ocenia HFPC.

Wniosek o karę dla o. Rydzyka w sądzie

Wniosek policji o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka za prowadzenie publicznej zbiórki bez zezwolenia trafił do toruńskiego sądu. Terminu posiedzenia w tej sprawie jeszcze nie wyznaczono.

Platforma zwiększyła przewagę nad PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października, PO mogłaby liczyć na poparcie 46 proc. ankietowanych, którzy chcą wziąć udział w wyborach - wynika z sondażu TNS OBOP. PiS uzyskałby 26 proc. głosów, a SLD - 13 proc. Potencjalna partia Janusza Palikota nie została uwzględniona w badaniu.

"Upchał" w busie 27 osób za dużo

58 osób przewoził w kursowym busie marki mercedes 49-letni kierowca. W dowodzie rejestracyjnym pojazd miał wpisane 31 osób. Busa zatrzymali do rutynowej kontroli policjanci ruchu drogowego z Kielc, na terenie gminy Górno

Prezydent: Rzuciłem wyzwanie górnikom

"Zrobiliśmy to po chilijsku" - tak o akcji ratunkowej uwięzionych górników z dumą mówił prezydent Chile Sebastian Pinera. Powiedział też, że rzucił wyzwanie górnikom uratowanym po prawie dobę akcji ratunkowej na pustyni Atacama.

Zmienił nazwisko żeby  móc ratować syna

Chile żyje radością z uwolnienia 33 górników. Wychodzą też na jaw przykłady determinacji ich bliskich. - Ojciec jednego z górników specjalnie zmienił nazwisko i podszywał się pod kogoś innego, aby móc wziąć udział w akcji ratowniczej - poinformował specjalny wysłannik TVN24 w Chile Leszek Kabłak.

Dopalacze zabijają także na Wyspach

Jest pierwszy oficjalnie potwierdzony przypadek zgonu po dopalaczach w Wielkiej Brytanii. Ofiarą substancji psychoaktywnej padła 19-letnia Rebecca Cardwell z Colne na północy Anglii. Nastolatka zażyła mefedron, który jest pochodną amfetaminy.

Związkowcy zablokowali rafinerie

Francuscy związkowcy protestują już trzeci dzień przeciwko rządowym planom reformy systemu emerytalnego. Strajki zdezorganizowały pracę większości rafinerii. Pojawiły się obawy przed ograniczeniem dostaw paliw. Protesty dotknęły też edukację i transport.

Polacy napadali na austriackie banki

Pięciu Polaków przebywających obecnie w austriackich i norweskich aresztach podejrzanych jest o co najmniej 8 napadów na banki w Austrii. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2006-2008.

Napieralski wezwał szefa speckomisji na dywanik

- Wierzę, że intencje Krasonia były dobre i stoi on w obronie jednostki - oświadczył w czwartek Grzegorz Napieralski. Jednocześnie poinformował, że wezwał Janusza Krasonia (SLD) na pilną rozmowę ws. słów przewodniczącego speckomisji o inwigilacji dziennikarzy. W środę Krasoń mówił bowiem, że wszystkie działania służb były zgodne z prawem. Potem wycofywał się z tej opinii.

Dzieci z GPS

Odblaskowe kamizelki z nadajnikami nawigacji satelitarnej GPS - taką część garderoby noszą przedszkolaki w kilku miejscowościach w środkowej Szwecji. Ma to służyć lepszej opiece nad maluchami podczas spacerów i wycieczek.

Polska nie chce tarczy z Rosją

- NATO powinno zaprosić Rosję do dialogu, ale nie ma potrzeby, by Rosja była włączana do natowskiej tarczy przeciwrakietowej, a na pewno nie w tej chwili - powiedział szef MON Bogdan Klich. O zaproszenie Rosji do programu apeluje natomiast sekretarz generalny NATO.

Palikot chce komisji ws. inwigilacji dziennikarzy

Janusz Palikot przedstawił projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania sprawy inwigilacji dziennikarzy w latach 2005-2007. - Polska nie może być państwem podsłuchów, ten czas minął! - podkreślił poseł. Sprawą inwigilacji zainteresowała się już Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Najniższy człowiek świata wkracza w dorosłość

Khagendra Thapa Magar dostał w prezencie na 18. urodziny wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Nepalczyk został "oficjalnie" uznany za najniższego człowieka na świecie. Ze wzrostem 67 cm "pobił" dotychczasowy rekord Kolumbijczyka Edwarda "Nino" Hernandeza o trzy centymetry.