Najnowsze

Najnowsze

Czy generał Błasik siedział za sterami tupolewa?

Wojskowa prokuratura bada czy generał Andrzej Błasik mógł 10 kwietnia przejąć stery drugiego pilota TU 154 M 101 lub nakazać załodze lądowanie mimo złej pogody. Takie dwie hipotezy pojawiły się - wśród innych - po zeznaniach wojskowych pilotów.

"Niepozorny" Hitler trafił w oczekiwania Niemców

"Hitler i Niemcy" - to tytuł wystawy, która w piątek zostanie otwarta w Niemieckim Muzeum Historycznym. To pierwsza w powojennych Niemczech tak duża ekspozycja poświęcona kanclerzowi III Rzeszy i mechanizmom, które wyniosły go do władzy.

Nie będziesz musiał się meldować

Podpisana przez Bronisława Komorowskiego ustawa o ewidencji ludności, która przewiduje likwidację obowiązku meldunkowego, wejdzie w życie 1 sierpnia 2011 roku. Ale sam obowiązek meldunkowy zniknie dopiero od 1 stycznia 2014 roku.

Szef klubu PiS mija się z prawdą

- Z premedytacją, albo w wyniku braku profesjonalizmu, w "Faktach" przekręcono słowa Jarosława Kaczyńskiego i wokół tego stworzono nagonkę - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Sam jednak, po raz kolejny, wprowadza w tej sprawie opinię publiczną w błąd.

Na miejscu katastrofy znaleziono ludzką kość

Obecnym od kilku dni w Smoleńsku polskim archeologom udało się już odnaleźć na miejscu katastrofy metalowe części samolotu i ludzką kość - podało dziś Radio Zet. Polska prokuratura nie chce komentować tych doniesień. - Byłoby to nie tyle niestosowne, ile niezgodne z porządkiem prawnym, który obowiązuje w Rosji - tłumaczy płk Ireneusz Szeląg.

Toksyczny zbiornik pęka coraz bardziej

Zwiększyło się pęknięcie w zbiorniku z czerwonym szlamem w hucie aluminium w Ajka na zachodzie Węgier - poinformował w czwartek węgierski sekretarz stanu ds. środowiska Zoltan Illes. W wyniku wycieku toksycznej substancji, do którego doszło na początku października, zginęło dziewięć osób.

Rozprawa o bajglu na łamach Wall Street Journal

Kiedy bajgiel nie jest bajglem, a obwarzankiem krakowskim? Wall Street Journal głowił nad odpowiedzią. By ją znaleźć, dziennikarka Laura Stevens odwiedziła Kraków. Badała tam czemu ludzie nie odróżniają tych dwóch wypieków?

Rodziny boją się o uratowanych górników

Kiedy górnicy uwięzieni przez 69 dni w chilijskiej kopalni San Jose wyszli na powierzchnię, radości nie było końca. Jednak dość szybko pojawił się też niepokój - rodziny górników obawiają się ich powrotu do pracy.

Chcieli zabić premiera

Pakistańska policja aresztowała siedmiu rebeliantów, którzy przygotowywali zamachy na osoby zajmujące najwyższe stanowiska w państwie. Ofiarą ataków mieli paść premier Pakistanu Yousaf Raza Gilani, szef MSZ Shah Mahmood Qureshi oraz inni wyżsi przedstawiciele rządu, policji i wojska.

Okupują Akropol. Policja użyła gazu łzawiącego

Gorąco na ulicach Aten - grecka policja użyła gazu łzawiącego przeciwko manifestantom, którzy drugi dzień z rzędu okupują ateński Akropol. Pracownicy Ministerstwa Kultury Grecji domagają się wypłaty zaległych pensji i przedłużenia umów o pracę.

Okaleczona Afganka z nowym nosem

Kiedy zdjęcie Aishy pojawiło się kilka miesięcy temu na okładce magazynu "Time", wzbudziło wiele kontrowersji. Dziewczyna nie miała nosa. Teraz ta okaleczona przez męża młoda Afganka może cieszyć się nowym wyglądem – kobieta dostała sztuczny nos.

Kształtowały "świadomość ciała"

Nauka capoeiry, pozowanie w labiryncie laserów i akty - oto wyzwania uczestniczek szóstego odcinka programu "Top Model. Zostań Modelką". To ostatnie zadanie przysporzyło dziewczynom najwięcej problemów. Najsłabiej - według jurorów - poradziła sobie z nim Paulina Pszech i to ona opuściła program.

Chile jak Polska w 1969 r.

Środa, 13 października Wszyscy chilijscy górnicy zostali uratowani. Zdaniem byłego ratownika górniczego Adriana Jasiaka akcja w kopalni San Jose przypominała tę, którą polscy ratownicy przeprowadzili w 1969 roku w kopalni Generał Zawadzki w Dąbrowie Górniczej. Szef akcji ratowniczej sprzed 41 lat tłumaczył w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24, że w obu przypadkach użyto podobnej technologii.

Chile jak Polska w 1969

Wszyscy chilijscy górnicy zostali uratowani. Zdaniem byłego ratownika górniczego Adriana Jasiaka akcja w kopalni San Jose przypominała tę, którą polscy ratownicy przeprowadzili w 1969 roku w kopalni Generał Zawadzki w Dąbrowie Górniczej. Szef akcji ratowniczej sprzed 41 lat tłumaczył w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24, że w obu przypadkach użyto podobnej technologii.

Rząd skarży sie na Rosję w sprawie Katynia

Według polskiego rządu Federacja Rosyjska nie przeprowadziła rzetelnego postępowania wyjaśniającego okoliczności zbrodni katyńskiej. MSZ skierowało we wrześniu memorandum do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

"To rodzaj odrodzenia". Za 10-20 mln. dolarów

- Oni doświadczyli rodzaju odrodzenia - powiedział prezydent Chile Sebastian Pinera po zakończeniu akcji wyciągania górników z zasypanej kopalni. Ostatnim, który wyszedł na powierzchnię był 53-letni sztygar Luis Urzua. - Zrobiliśmy to, na co czekał świat - oświadczył kiedy stanął na ziemi.

Fundacja apeluje do premiera ws. specsłużb

Helsińska Fundacja Praw Człowieka apeluje do premiera o przegląd kompetencji służb specjalnych oraz sprawdzenia, do czego używają swoich uprawnień - pisze "Gazeta Wyborcza". Fundacja przygotowuje też zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu złamania tajemnicy dziennikarskiej przez funkcjonariuszy. Według mediów służby zbierały billingi 10 dziennikarzy

Po wypadku Chile tworzy nadzór górniczy

- W Chile powstanie Nadzór Górniczy, który będzie kontrolować bezpieczeństwo w kopalniach - zapowiada ambasador Chile w Polsce Jose Manuel Silva Viduarre. Po katastrofie w kopalni San Jose w Chile i uwięzieniu po ziemią 33 górników zarzucano, że chilijskie firmy wydobywcze nie zachowują zasad bezpieczeństwa.

Zabijając imama agenci FBI nie złamali prawa

Agenci FBI, którzy zastrzelili rok temu w Detroit radykalnego islamskiego imama Luqmana Ameena Abdullaha, zostali oczyszczeni z zarzutu nadużycia siły - poinformowało w środę amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Kapitan zmarł za sterami

Katarskie linie lotnicze Qatar Airways poinformowały, że kapitan jednego z ich samolotów zmarł w środę w trakcie rejsu ze stolicy Filipin Manili do Dauhy.

Chiny odwołują spotkania. "Reakcja nie na miejscu"

Chiny odwołują lub przenoszą wizyty swych delegacji w Norwegii - powiadomiła w środę rzeczniczka MSZ w Oslo Ragnhild Imerslund. Oceniła, że jeśli jest to reakcja na przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla dysydentowi Liu Xiaobo, to jest to "reakcja nie na miejscu".

Wszyscy górnicy uratowani

O godzinie 2:53 wydobyto ostatniego z uwięzionych w kopalni San Jose górnika. 53-letni Luiz Urzua pełni funkcję sztygara odpowiedzialnego za członków załogi. Dlatego też zadecydował, że wsiądzie do kapsuły dopiero, gdy wszyscy jego podwładni będą już bezpieczni na powierzchni.

Najbogatsze kobiety świata mają skośne oczy

Trzy najbogatsze kobiety na świecie pochodzą z Chin, a w pierwszej 20 krezusów w spódnicy jest aż 11 pań z Państwa Środka - wynika z opublikowanej we wtorek listy Hurun List of Self-Made Women Billionaires.

Niejasna sytuacja w Afganistanie

W kraju wciąż jest niespokojnie. - Stacjonujące w Afganistanie siły pomagają w kontaktach między talibami a rządem w Kabulu, które mają doprowadzić do pojednania narodowego - powiedział w środę, prosząc o zachowanie anonimowości, wysoki rangą przedstawiciel NATO. Talibowie zaprzeczają.

"Kropka nad i" 13.10

Środa, 13 października Niedzielna manifestacja pod krzyżem "nie miała charakteru politycznego" i "nie skrzykiwali jej politycy PiS" - powiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Według niego było to "wołanie o prawdę". Błaszczak stwierdził, że konflikt pod Pałacem Prezydenckim został wywołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, który chciał "podzielić Polskę". Poseł PiS unikał jednoznacznego potępienia kontrowersyjnych haseł głoszonych przez niektórych uczestników demonstracji.

"Z tego szczęścia nie wiedzą, co robią"

Środa, 13 października- To była radość, ale także coś więcej. Nie wiem jak to określić, ale jak zobaczyłem moją rodzinę, to poczułem się jak w niebie - opowiadał reporterowi TVN24 Zbigniew Nowak, górnik, którego ratownicy wydobyli po katastrofie w kopalni Halemba w 2006 roku. Teraz mężczyzna śledzi losy chilijskich kolegów po fachu.