Najnowsze

Najnowsze

Adam Wierzbicki pracował w Szkocji prawie rok. Wypłaty otrzymywał w szkockich funtach. Po powrocie do kraju okazało się, że w całej Łodzi nie może wymienić tej waluty na złotówki - powiadamia "Dziennik Łódzki".

W Internecie kwitnie handel maturalnymi prezentacjami. Gotową pracę można kupić już za 30 zł - alarmuje "Dziennik Polski".

Płocki biznesmen Włodzimierz Olewnik wskazuje czołowych polityków SLD, którzy - jego zdaniem - przyczynili się do śmierci jego syna, porwanego w 2001 r. Olewnik oskarża Krzysztofa Janika, Ryszarda Kalisza, Andrzeja Brachmańskiego, Andrzeja Kalwasa, Kazimierza Olejnika i Marka Sadowskiego o zaniechania i opóźnianie śledztwa. Prokuratura w Olsztynie sprawdzi te doniesienia - informuje "Dziennik".

Sklepowe półki pełne są masła i nie powinno być kłopotu z jego kupnem. Czy na pewno? Zamiast zwykłego masła najłatwiej trafić przede wszystkim na produkty masłopodobne i miksy - narzeka "Życie Warszawy".

Sejm przyjął nowelizację ustawy, ale prawdopodobnie dopiero po wakacjach strażnicy miejscy będą na powrót karać kierowców za przekroczenie prędkości – przypuszcza “Gazeta Pomorska”. Tymczasem miasta, które kupiły fotoradary strażnikom, liczą straty.

Bezpodstawnie i przedwcześnie umarzane sprawy lub odmowa wszczęcia postępowania - tak kończyła się niemal jedna trzecia spraw kierowanych przeciwko Henrykowi Stokłosie do prokuratury Rejonowej w Chodzieży - pisze "Nasz Dziennik".

Józef Oleksy potwierdził swoją obecność na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej bankowej komisji śledczej. Nie stawi się przed nią natomiast Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przed rozpoczęciem przesłuchania komisja planuje przeprowadzić zmianę jej przewodniczącego.

Poniedziałek, 14 maja, 21:00 Goście Magazynu 24 - Leszek Miller, Jacek Kurski i Jarosław Gowin odnieśli się do apelu Adama Michnika o całkowite otwarcie teczek. Nie kryli też zdziwienia postawą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" i zmian podejścia w kwestii lustracji. Jacek Kurski spekuluje nawet o spisku, który ma udowodnić, że "w archiwach są same nonsensy".

Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Piękne miejsce na południu Polski (ok. 30 km od Katowic), powstałe na przełomie XV i XVI wieku. W swoich grubych ścianach zachowuje oryginalne wyposażenie zamku z przełomu XIX i XX wieku (jak informują przy kasie, w 80 proc.). Bite dwie godziny zwiedzania. Stare, piękne meble. Księgi, zbrojownia, porcelanowe zastawy, poroża jeleni. Smakowita lekcja historii na wyciągnięcie ręki.

Aleksander Lwowicz Apuchtin był przez 20 lat (1879-97) kuratorem warszawskiego okręgu szkolnego. Miał jasną koncepcję, czego i jak należy uczyć: za jego sugestią Dymitr Iłowajski napisał dla polskich uczniów podręcznik do historii. Putin byłby z takiej książki dumny: według rosyjskiego metra nie zawierała „fałszerstw i rewizji”…

Resort skarbu zmienia politykę prywatyzacyjną - chce łączyć firmy w duże grupy, a dopiero później je sprzedawać. Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha w rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi, że czasy parcelacji państwowego majątku się skończyły.

Według "Gazety Wyborczej", już nie tylko specjaliści chcą zarabiać więcej, ale także ochroniarze, sprzątacze i zwykli robotnicy. Firmy w dużych miastach łapią się za głowę. - Jak tak dalej pójdzie, będziemy musieli zrywać kontrakty - mówią.

Postawienie zarzutów odpowiedzialnym za matactwa w sprawie śmiertelnego pobicia warszawskiego maturzysty w 1983 r. zapowiada szef pionu śledczego IPN Dariusz Gabrel - czytamy w "Gazecie Wyborczej"

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przesłuchała Kubę Wojewódzkiego – dowiedział się "Wprost". Świadek koronny w śledztwie dotyczącym wielkiego gangu narkotykowego miał zeznać, że telewizyjny gwiazdor kupował od niego kokainę. Wojewódzki dementuje te doniesienia. W sprawie pojawiają się też inne znane postaci polskiego show-biznesu.

Nawet dziesięciu posłów Prawa i Sprawiedliwości w ciągu najbliższych tygodni może przyłączyć się do Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka - zapowiada "Życie Warszawy"

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy lustracyjnej jest słuszny, ale archiwa Instytutu Pamięci Narodowej trzeba otworzyć - to wnioski płynące z sondażu OBOP przeprowadzonego dla "Dziennika".

Służbowy komputer Witolda Marczuka został skradziony przez złodziei, ale policja szybko go odzyskała. Czy były w nim informacje ważne dla bezpieczeństwa państwa - pyta "Rzeczpospolita".

Właściciele sklepów w wielkich centrach handlowych chwytają się drastycznych metod, by monitorować sprzedawców. Nie wystarczają im już kamery i wynajęci obserwatorzy udający klientów. Szefowie i menedżerowie sklepów na wyścigi instalują liczniki wejść klientów i porównują liczbę kupujących do ilości sprzedanego towaru - czytamy w "Dzienniku Łódzkim".

Na szpitalnych kartach informacyjnych lekarze muszą pisać po polsku, a nie, jak do niedawna, po łacinie. Wielu z nich ignoruje rozporządzenie ministra zdrowia, bo uważa że taki zapis szkodzi pacjentom – pisze "Dziennik Polski". Bo kiedy pacjent znajdzie się za granicą, nikt nie zrozumie takiego rozpoznania - tłumaczą lekarze.