Najnowsze

Najnowsze

Makabryczne odkrycie. 59 ciał w ośmiu dołach

W meksykańskiej miejscowości San Fernando odkryto masowe groby. W ośmiu dołach znaleziono 59 ciał. Nowe groby odkryto niedaleko miejsca, gdzie rok temu najprawdopodobniej członkowie gangu narkotykowego zabili 72 nielegalnych imigrantów. W dniu ogłoszenia makabrycznego odkrycia, w wielu miastach Meksyku odbyły się protesty przeciw przemocy.

Powrót pustej lodówki. Tym razem w wersji Sojuszu

- Oto moja lodówka, z dnia na dzień jest w niej coraz mniej - słyszymy w nowym klipie SLD. A to dopiero prolog. W dalszej części jest jeszcze samochód, którym rodzice nastolatki nie jeżdżą, bo benzyna jest za droga. A na sklepowej półce - cukier za 6 złotych. Do tego muzyka jak z thrillera. - "Ale to już było", chciałoby się zaśpiewać panowie, wymyślcie coś bardziej oryginalnego - apeluje do kolegów z lewicy poseł SLD, Eugeniusz Kłopotek. - To jest nieudolna walka Sojuszu, który nie ma swoich pomysłów na Polskę - mówi natomiast Mariusz Witczak z PO.

Kiedy się dowiemy, co robiła ABW po 10 IV? "Sądzę, że nigdy"

Czy kiedyś dowiemy się, co tak naprawdę robiły służby Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego tuż po katastrofie smoleńskiej? Raczej nie, twierdzi gen. Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa. I tłumaczy również, że służby są najbardziej doświadczone w tego typu sytuacjach i w pierwszej chwili po katastrofie mogą zebrać najwięcej informacji. - Chodziło o to, by w momencie szoku, również dla strony rosyjskiej, zdobyć jak najwięcej informacji - mówi generał.

11 bliskich ofiar katastrofy zawarło ugody

Już ponad 100 osób, bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej, zadeklarowało przystąpienie do rozmów ugodowych ze Skarbem Państwa. Jak wynika z informacji reporterki programu "Polska i Świat", w 11 przypadkach ugoda została zawarta. Każda z tych osób otrzyma 250 tysięcy złotych. Wciąż są jednak osoby, które na razie nie chcą przyjąć odszkodowań. - Jest bardzo wiele przeszkód natury zarówno prawnej jak i nieprawnej - twierdzi mecenas Rafał Rogalski,

"Te tablice nie wyrastają z politycznych pobudek"

W sopockim kościele św. Bernarda Marta Kaczyńska odsłoniła w środę wieczorem tablicę upamiętniającą Lecha i Marię Kaczyńskich oraz inne ofiary smoleńskiej katastrofy. Świątynia była przez wiele lat kościołem parafialnym pary prezydenckiej. - Te tablice, upamiętnienia, których tyle po całej Polsce, nie wyrastają z żadnych politycznych pobudek: one wyrastają z potrzeby serca, tak jak potrzeba serc milionów Polaków oczekuje na upamiętnienie pomnikiem. Taka jest prawda - mówił podczas uroczystości abp Sławoj Leszek Głódź.

Jednak nie kupił willi na Lampedusie

Premier Włoch Silvio Berlusconi przyznał że nie kupił willi na Lampedusie, choć tydzień wcześniej podczas wizyty na wyspie pochwalił się, że dokonał tej transakcji. Wyjaśnił teraz, że okazało się, że posiadłość znajduje się na terenie państwowym.

Niemiecka krowa skacze przez przeszkody

Skacze przez przeszkody, galopuje i reaguje na komendy. Mowa o niemieckiej krowie, która tych niezwykłych zdolności nabyła pod okiem swojej 15-letniej opiekunki.

Kobieta prezydentem Kosowa?

Premier Kosowa Hashim Thaci poinformował, że rząd w porozumieniu z opozycją wybrał kandydatkę na prezydenta, aby przełamać polityczny impas w tym kraju. Wybór padł na zastępczynię komendanta głównego policji Atifetę Jahjagę.

"Kraj znalazł się w sytuacji, w której musi zwrócić się o pomoc"

- Kraj znalazł się w sytuacji, w której musi zwrócić się o pomoc zewnętrzną. Musimy o nią poprosić, aby nie pogorszyć sytuacji - tak ustępujący premier Portugalii Jose Socrates tłumaczył w przemówieniu telewizyjnym, to, że jego kraj zamierza zwrócić się o zewnętrzną pomoc finansową. - To rozsądny ruch ze strony portugalskiego rządu ze względu na stabilność ekonomiczną w kraju i w Europie - skomentował tą decyzję Unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn.

"Kropka nad i" 06.04.2011 r.

Środa, 6 kwietnia Jarosław Kaczyński jest politykiem antysystemowym i rozedrganym emocjonalnie. Powinien zejść ze sceny - powiedziała w programie "Kropka nad i" Joanna Kluzik-Rostkowska. Przewodnicząca PJN odniosła się do "Raportu o stanie państwa" autorstwa szefa PiS. - Kaczyński ma XIX-wieczne pojęcie narodu. Mamy XXI wiek i narody już nie muszą się konfrontować.

"Rozmowa Rymanowskiego" 06.04

Środa, 6 kwietnia Wyrzuty sumienia powinien mieć Jarosław Kaczyński, bo również on ma olbrzymi udział w budowaniu nieprzyjaznej atmosfery - tak Julia Pitera skomentowała słowa prezesa PiS o odpowiedzialności Donalda Tuska za smoleńską katastrofę. Beata Kempa z kolei krytykowała premiera za śledztwo. - Robi niewiele, można powiedzieć nic.

Dzieci wśród ofiar tragicznego rejsu

Wśród ponad 100 śmiertelnych ofiar tragedii na morzu, do której doszło w środę nad ranem ok. 40 mil morskich od włoskiej wyspy Lampedusa są dzieci. W nawałnicy wywróciła się tam barka z uchodźcami. Nie wiadomo, ile osób zginęło ani ile było na pokładzie.

"Wyrzuty sumienia powinien mieć Kaczyński"

Wyrzuty sumienia powinien mieć Jarosław Kaczyński, bo również on ma olbrzymi udział w budowaniu nieprzyjaznej atmosfery - tak Julia Pitera skomentowała słowa prezesa PiS o odpowiedzialności Donalda Tuska za smoleńską katastrofę. Beata Kempa z kolei krytykowała premiera za śledztwo. - Robi niewiele, można powiedzieć nic.

Na parkingu spłonęły trzy auta

Trzy auta spłonęły na jednym z parkingów we Wrocławiu. Zapalił się jeden samochód, a od niego zajęły dwa kolejne. Powstałe płomienie gasiły trzy jednostki straży pożarnej. Policja ustala przyczynę pożaru.

Co trzeci człowiek na świecie zobaczy ich ślub

Brytyjski rząd przewiduje, że ponad jedna trzecia ludności świata, czyli ok. 2 mld ludzi, obejrzy w telewizji transmisję ślubu wnuka Elżbiety II, księcia Williama i Kate Middleton. Poprzedni ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej obejrzał niespełna miliard widzów.

Dwie godziny w cztery oczy: prezydent z premierem o rocznicy

Blisko dwie godziny trwało środowe spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem. Jak zapowiadał wcześniej premier, rozmowa miała m.in. dotyczyć zbliżających się obchodów pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Cyberatak na stronę prezydenta. Prowokacja?

Blog prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa padł ofiarą ataku cybernetycznego, który przypuszczono na największy portal blogów LiveJournal. Portal ten jest popularny wśród krytyków rządu, którzy utrzymują, że atak może zapowiadać ograniczenie wolności słowa.

Kaddafi odcina rebelię od ropy

Tankowiec z ładunkiem ropy opuścił Tobruk na wschodzie Libii. To pierwszy transport ropy sprzedanej przez libijskich powstańców, którzy kontrolują wschodnią część kraju - poinformowała telewizja Al-Arabija. Wydobycie ropy z obszarów kontrolowanych przez rebelię jednak ustało.

Spadł z 600 metrów. Przeżył

Czeski alpinista wspinający się na najwyższy szczyt Tatr Wysokich - Gerlach - przeżył upadek z wysokości 600 metrów - poinformowały słowackie służby ratownicze. Mimo że jego stan jest poważny media w Pradze i Bratysławie mówią o jego ogromnym szczęściu.

"Pomóżcie nam. Reżim zabija"

Dziesiątki tysięcy ludzi wyszły w środę na ulice Taizzu domagając się kolejny dzień z rzędu odejścia prezydenta Jemenu Alego Abdullaha Salaha. - Pomóżcie nam. Reżim zabija pokojowych rewolucjonistów - głosiły transparenty. Tymczasem państwa regionu zapraszają jemeńskiego przywódcę i opozycję na rozmowy do Arabii Saudyjskiej.

Polski dziennikarz zatrzymany

Andrzej Poczobut, działacz nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi i dziennikarz "Gazety Wyborczej", został zatrzymany w środę w Grodnie. Jak poinformował PAP, jest wieziony do prokuratury.

"Fukushima nie tak groźna jak Czarnobyl"

Katastrofa w elektrowni atomowej Fukushima w Japonii nie będzie miała poważnego wpływu na zdrowie ludzi, była mniej dramatyczna niż w Czarnobylu, jednak groźniejsza niż w Three Mile Island w USA - ocenił Wolfgang Weiss z komitetu naukowego ONZ.

Amerykanie zapłacą za rosyjskie śmigłowce

Rosja uzgodniła ze Stanami Zjednoczonymi warunki dostawy 21 rosyjskich śmigłowców wojskowych do Afganistanu - poinformował dziennik "Kommiersant". Wartość śmigłowców wynosi niespełna 370 milionów dolarów.

Miał ratować życie i zawiódł. "Przewinienie o małej wadze"

Środa, 6 kwietnia 112 to europejski numer alarmowy służący do wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Powinien być obsługiwany przez wyspecjalizowanych pracowników. Jednak cztery miesiące temu dyżur przy nim miał nieprzeszkolony policjant, który nie potrafił wezwać pomocy do umierającej kobiety. Kobieta zmarła dwa miesiące później w szpitalu, a śledztwo nie wykazało winy policjanta - nie poniósł żadnych konsekwencji i dalej pracuje jako pomocnik dyżurnego 112.

Miał ratować życie i zawiódł. "Przewinienie o małej wadze"

112 to europejski numer alarmowy służący do wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Powinien być obsługiwany przez wyspecjalizowanych pracowników. Jednak cztery miesiące temu dyżur przy nim miał nieprzeszkolony policjant, który nie potrafił wezwać pomocy do umierającej kobiety. Kobieta zmarła dwa miesiące później w szpitalu, a śledztwo nie wykazało winy policjanta - nie poniósł żadnych konsekwencji i dalej pracuje jako pomocnik dyżurnego 112.

Kolejarze: pomóżcie nam ułożyć rozkład jazdy

Twój pociąg nie zatrzymuje się na ważnym dla Ciebie przystanku, kursuje zbyt rzadko, a może za często? PKP InterCity zachęca pasażerów do wysyłania swoich propozycji zmian do rozkładu jazdy pociągów. Można je zgłaszać do 14 kwietnia.

Japończycy chcą zapobiec kolejnym eksplozjom

Technicy wprowadzają azot do reaktora nr 1 w uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I, by zapobiec kolejnym eksplozjom wodoru - poinformowała zarządzająca siłownią firma Tokyo Electric Power Co. (TEPCO). W pierwszych dniach po tsunami, które uszkodziło systemy chłodzenia, doszło w Fukushima I do trzech wybuchów wywołanych nagromadzeniem wodoru.

Sondaże przydatne, choć w nich kłamią

9 na 10 Polaków uważa, że sondaże to dobry sposób zbierania informacji o poglądach czy nastrojach obywateli. Jednocześnie ponad połowa nie wierzy w szczere odpowiedzi o antysemityzm, dwie trzecie - o życie seksualne, a cztery piąte - o łapówki. W sumie 60 proc. mieszkańców kraju jest zdania, że nie wiadomo, którym sondażom można wierzyć - wynika z badania CBOS.

Sprzedawali bilety... na papieskie audiencje

Chcesz spotkać się z papieżem? To proste. Wystarczy mieć od 15 do 20 euro i oczywiście trochę czasu. Tak przynajmniej udawało się wmówić niektórym pielgrzymom. Rzymska policja zatrzymała 18 "przewodników", którzy sprzedawali bilety m.in. na papieskie audiencje.